Відмінності між версіями «Основи психодіагностики. Спеціальність "Початкова освіта".ФПП»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 34: Рядок 34:
  
  
[http://www.example.com Робоча програма курсу]
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/public.php?service=files&t=7b28453a724c8b40ba526a2bbb29636c Навчальна програма курсу]
  
 
==Автор (автори) курсу==
 
==Автор (автори) курсу==

Версія за 09:52, 14 січня 2015


Опис навчальної дисципліни

Мета та завдання навчального курсу

Мета вивчення основ психодіагностики як навчальної дисципліни полягає у підготовці майбутнього вчителя початкової школи до виявлення і виміру індивідуально-психологічних особливостей учнів з метою відстеження динаміки їх розвитку в навчальному процесі. Програма курсу спрямована на формування у студентів теоретичних знань щодо змісту психодіагностики як науки та практичних умінь дослідження психіки дітей молодшого шкільного віку. Студенти повинні навчитись проводити діагностичне обстеження, користуватись уже апробованими і стандартизованими діагностичними методиками, а також самостійно конструювати потрібні малоформалізовані методики.

Курс “Основи психодіагностики” спрямовано на реалізацію таких завдань:

1. Зорієнтувати студентів у змісті психодіагностики як теоретичної дисципліни та її місці та ролі в психологічній практиці та навчально-виховному процесі.

2. Забезпечити засвоєння студентами основних теоретичний понять сучасної психодіагностики, методів обстеження психіки дитини молодшого шкільного віку та формування умінь самостійно застосовувати їх при розв’язанні науково-дослідницьких та прикладних завдань.

3. Навчити проводити психодіагностичне обстеження, обробляти, аналізувати та інтерпретувати його результати, формулювати на їх основі відповідні рекомендації.

4. Сприяти формуванню у студентів професійно-значущих якостей особистості педагогічних працівників, розвитку уважного ставлення до соціально-психологічних явищ.

У результаті вивчення навчального курсу студент повинен

знати: предмет, мету і завдання психодіагностики як науки, основні етапи її становлення, найвідоміших авторів-розробників діагностичного інструментарію та їх внесок у розвиток психодіагностики як науки; сфери застосування психодіагностики як галузі психології та специфіку шкільної психодіагностики; основні етапи та етичні принципи проведення психодіагностичного обстеження; психометричні вимоги до діагностичного інструментарію; методики дослідження особистісних рис, інтелектуального розвитку молодших школярів, міжособистісних стосунків; стимульний матеріал методик, інструкції; способи обробки психодіагностичних даних;

вміти: визначати мету психодіагностичного обстеження, добирати адекватні методики для його проведення; правильно використовувати діагностичний інструментарій з дотриманням етичних вимог та обробляти одержані результати; визначати рівень сформованості в учнів пізнавальних процесів, емоційно-вольових якостей з метою вибору оптимальних засобів стимулювання інтелектуальної сфери особистості в процесі навчання і виховання; аналізувати та інтерпретувати результати діагностичного обстеження, робити висновки, складати психолого-педагогічну характеристику учня, на основі якої прогнозувати подальший розвиток психічних властивостей учнів.


Навчальна програма курсу

Автор (автори) курсу

Посилання на сторінки авторів


Учасники

Група 11-1, факультет історії та права, 2014-2015 н.р.


Графік навчання

Варіант Структура

Змістовий модуль 1

Навчальні теми змістового модуля 1.

Змістовий модуль 2

Навчальні теми змістового модуля 2.

Індивідуальне науково-дослідне завдання

Зміст курсу

Змістовий модуль І. Назва модулю

Тема 1. Назва теми

Теоретичний матеріал

Лекція №1

Лекція №2

Лекція №3

Практичні завдання

Практична №1

Практична №2

Самостійна робота

Самостійна робота №1

Самостійна робота №2


Змістовий модуль ІІ. Назва модулю

Тема 1. Назва теми

Теоретичний матеріал

Лекція №1

Лекція №2

Лекція №3

Практичні завдання

Практична №1

Практична №2

Самостійна робота

Самостійна робота №1

Самостійна робота №2

Змістовий модуль ІІІ. Назва модулю

Тема 1. Назва теми

Теоретичний матеріал

Лекція №1

Лекція №2

Лекція №3

Практичні завдання

Практична №1

Практична №2

Самостійна робота

Самостійна робота №1

Самостійна робота №2


Ресурси

Рекомендована література

Базова


Допоміжна

Інформаційні ресурси

---