Відмінності між версіями «Що таке монітор? СПК»
Рядок 1: | Рядок 1: | ||
− | Монітор | + | '''Монітор''' - це прилад висновку текстової та графічної інформації. Монітор буває монохромним (тобто. двоколірним) і кольоровим. Монітор може працювати у двох режимах: текстовому і графічному. |
У текстовому режимі монітор (його екран) умовно ділиться на деякі ділянки - знакомісця, найчастіше на двадцять п'ять рядків по вісімдесят позицій. У кожного є своє знакомісце, то можливо виведене одне із двохсот п'ятдесяти шести заздалегідь заданих символів - великі та рядкові латинські літери чи кирилиця, цифри, спеціальні символи й псевдографіка. Якщо монітор кольоровий, то кожному знакомісцю можна поставити певний колір фону і символу. Графічний режим - призначений висновку на монітор графіків, рисунків і т.д. З іншого боку, можна виводити й зняти будь-які написи з довільним шрифтом і розміром літер. У графічному режимі монітор, його екран, складається з точок (називаються пікселями), кожна з яких може мати свій колір .Максимальна кількість точок по вертикалі й горизонталі, що має назву роздільної здатності, має монітор у цьому режимі. Також важливим є кількість квітів, із якими можна одночасно працювати. Залежно від технічних особливостей, які має монітор, і відеокарти. Нині існує три основних графічних режиму: | У текстовому режимі монітор (його екран) умовно ділиться на деякі ділянки - знакомісця, найчастіше на двадцять п'ять рядків по вісімдесят позицій. У кожного є своє знакомісце, то можливо виведене одне із двохсот п'ятдесяти шести заздалегідь заданих символів - великі та рядкові латинські літери чи кирилиця, цифри, спеціальні символи й псевдографіка. Якщо монітор кольоровий, то кожному знакомісцю можна поставити певний колір фону і символу. Графічний режим - призначений висновку на монітор графіків, рисунків і т.д. З іншого боку, можна виводити й зняти будь-які написи з довільним шрифтом і розміром літер. У графічному режимі монітор, його екран, складається з точок (називаються пікселями), кожна з яких може мати свій колір .Максимальна кількість точок по вертикалі й горизонталі, що має назву роздільної здатності, має монітор у цьому режимі. Також важливим є кількість квітів, із якими можна одночасно працювати. Залежно від технічних особливостей, які має монітор, і відеокарти. Нині існує три основних графічних режиму: | ||
Поточна версія на 13:23, 12 листопада 2014
Монітор - це прилад висновку текстової та графічної інформації. Монітор буває монохромним (тобто. двоколірним) і кольоровим. Монітор може працювати у двох режимах: текстовому і графічному. У текстовому режимі монітор (його екран) умовно ділиться на деякі ділянки - знакомісця, найчастіше на двадцять п'ять рядків по вісімдесят позицій. У кожного є своє знакомісце, то можливо виведене одне із двохсот п'ятдесяти шести заздалегідь заданих символів - великі та рядкові латинські літери чи кирилиця, цифри, спеціальні символи й псевдографіка. Якщо монітор кольоровий, то кожному знакомісцю можна поставити певний колір фону і символу. Графічний режим - призначений висновку на монітор графіків, рисунків і т.д. З іншого боку, можна виводити й зняти будь-які написи з довільним шрифтом і розміром літер. У графічному режимі монітор, його екран, складається з точок (називаються пікселями), кожна з яких може мати свій колір .Максимальна кількість точок по вертикалі й горизонталі, що має назву роздільної здатності, має монітор у цьому режимі. Також важливим є кількість квітів, із якими можна одночасно працювати. Залежно від технічних особливостей, які має монітор, і відеокарти. Нині існує три основних графічних режиму:
>EGA
>VGA
>SVGA
LCD
Щоб монітор міг працювати у заданому режимі, за комп'ютером необхідно мати відеокарту із достатньою обсягом відеопам'яті. З іншого боку, в сучасному режиміSVGA можуть працювати в усіх програми, і те лише за наявності спеціальних драйверів. Монітор має різні розміри екрана. Існують14-дюймовие, 17-дюймові, 19 і21-дюймовие монітори. Ця цифра вказує розмір екрана по-діагоналі. Другий важливою характеристикою, які має монітор, є розмірпиксела (зерна): 0.25, 0.26, 0.28 і 0.31 мм. Чим менший розмір, краще. Оптимальний критерієм ціна/якість є розмір 0.26 - 0.28 мм. Монітор з більшими розмірами зерна кращим використовувати,т.к. під час роботи сильно втомлюються очі. Монітор то, можливо пласким (рідкокристалічні чи плазмові технології) або у вигляді коробки. Плоський монітор знаходить усе більшого поширення у вигляді його компактності.
Монітор є невід'ємною частиною комп'ютерного устаткування. Зазвичай, монітори, як сегмент комп'ютерного ринку, дешевшають негаразд швидко, як інше устаткування. Тому користувачі оновлюють монітори значно рідше. Отже, для придбання нового монітора велике значення має тут вибір якісного продукту.