Відмінності між версіями «Проект з "ОІТ та ІКТ" і "Археології": "Сучасна теорія антропогенезу: витоки та сутність" - Група №12 , Симончук, 2014»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Сучасна теорія антропогенезу: витоки та сутність)
(Сучасна теорія антропогенезу: витоки та сутність)
Рядок 7: Рядок 7:
 
<br clear=all />
 
<br clear=all />
  
Походження людини – антропогенез здавна виникає зацікавлення у науковців та філософів. Ще в Давньому Риму філософи відзначали схожість людини та мавпи, до чого сучасна наука прийшла тільки у  другій половині XIX ст. Проте у часи Античності та Середньовіччя домінували релігійні уявлення на походження людини. У різних культурах чи релігіях по різному трактували походження людини, але всі вони у сходилися у єдиному твердженню, що людину створив Бог, боги, або інші надприродні сили.
 
  
З XVIII ст. європейські філософи та учені, такі як Карл Лінней та Жорж Бюффон заговорили про походження людини від мавпи, але вчені ще не зробили на той час наукового обґрунтування своїх гіпотез.  У  1859 р. Ч. Дарвін видає роботу «Походження видів» в якій вперше науково обґрунтовано теорію походження людини еволюційним шляхом.
 
 
На сьогоднішній час існують декілька основних груп теорій походження людини. Коротко зупинимося на основних із них:
 
 
Походження людини від тотему. Ця версіє не є науковою, її науковість навіть не обговорюється, але сьогодні на Землі існує велика кількість первісних народів, яка до сих пір вважає, що людини походить від спільного предка – тотему – тварини, рослини, чи навіть явища природи. Цікавим є те, що існує віддалена схожість з версіями про походження людини від мавпи, первісні народи як би інтуїтивно відчували походження людини від тварини.
 
Божественна теорія походження людства або Креаціонізм (Теорія Розумного Створення або Розумного Замислу). Ця група теорій містить дуже багато інтерпретацій, зупинимося лише на самих основних. Прихильники Ортодоксального Креаціонізму вважають, що описання творення людини повністю відповідає тексту Святих Писань – Біблії, Корану, Танаху та інших. Теорія Розумного Замислу говорить, що людину та світ створив Бог, але Святі Писання не є підручниками з історії, і тому творення людини описане там потрібно сприймати алегорично. Цікаво, що ще Отці Церкви IV – VIII ст. не відносились до подій описаних в книзі Буття буквально, так само пояснювали Тору рабини та мусульманські богослови Коран. Божественна теорія походження не є науковою, вона більше належить до царини богослов’я та філософії.
 
Теорія Позаземного втручання. Якщо сьогодні теорію Походження людини від тотему розглядають як зародки наукового пізнання, Божественну як ненаукову і яку практично не можна довести, то Теорію Позаземного втручання однозначна відносяться до пара наукових концепцій. За теорією Позаземного Втручання: людство – це або нащадки інопланетян, що прилетіли дуже давно на Землю, або люди це продукт інопланетної генної інженерії та ін. Суть дуже проста – людина стала людиною лише за допомогою Позаземного втручання.
 
Теорія Еволюції. На сьогодні – це єдино обґрунтована наукова теорія. Як уже зазначалося вперше її обґрунтував англійський вчений Чарльз Дарвін (1809-1882) у своїй роботі «Походження видів». Чарльз Дарвін на основі багаторічних досліджень  та наукового досвіду в геології, біології та інших науках який був накопичений на середину XIX ст., дійшов висновку,  що людина є далеким нащадком людиноподібних мавп, які в процесів еволюції розвинулися у сучасну людину, рушійними силам цього процесу є природній відбір та невизначену мінливість. Існування еволюції було прийнято науковою спільнотою, ще за життя Ч. Дарвіна, а повністю його теорія  в допрацьованих формах була прийнятою у 30-х роках XX ст. Ідеї та концепції Дарвіна лягли в основу сучасної біології, саме на його працях тримається сьогоднішнє пояснення виникнення не тільки людства, але і взагалі життя на Землі. Суттєвим недоліком Теорії еволюції є її догматичність в сучасній науці, тобто перетворення її на релігійне вчення.
 
Проблема походження людини не належить повністю до царини науки,  тому що дуже важко емпірично довести будь-яку з наведених версій. Через це триває ворожнеча послідовників Креаціонізму та Теорії Еволюції. В США дуже часто відбуваються судові процеси з приводу тієї чи іншої концепції походження людини. Хоча в наслідок діалогу виникають доволі цікаві синтетичні версії, такі як «Еволюція під Божественним началом». Навіть Ватикан визнає Теорію Еволюції як одне із можливих пояснення виникнення життя на Землі.
 
  
 
[[Категорія:Проект з ОІ та ІКТ і Археології (Факультет історії і права)]]
 
[[Категорія:Проект з ОІ та ІКТ і Археології (Факультет історії і права)]]

Версія за 15:12, 11 листопада 2014

Сучасна теорія антропогенезу: витоки та сутність


Ідея проекту

Ідея проекту полягає в узагальненні знань про теорії походження людини, їх дослідження та обговорення

Автор проекту

Користувач:Симончук Олександр

Матеріали проекту

Додаткові матеріали

"Таблиця до проекту "Проект з "ОІТ та ІКТ" і "Археології": "Сучасна теорія антропогенезу: витоки та сутність" - Група №12 , Симончук, 2014

Інтернет ресурси проекту

Поняття антропогенезу

Антропогенез.ру

Фільм "Антропогенез: происхождение человека"

Екскурс: Поява людини

Креаціонізм

Гіпотеза африканського походження людини

Еволюційні ідеї, концепції та гіпотези в додарвінівський період

Теорія еволюції Ч. Дарвіна

Ресурси, що містять інформацію по темі

Додаткові матеріали проекту

Відеолекція:антропогенез

Відеолекція:еволюція

Лекція В. С. Дробишевського: про походження людини

Документальний фільм "Походження людини"

Фотогалерея

Чарльз Дарвін


Ілюстрація процесу еволюції

Результати проекту

Звіт у вигляді презентації.

Назва теорії Теорія еволюції Креаціонізм Панспермія
Концепція Людина і мавпа мають спільного предка Людину створив Бог Інопланетне походження людини
Коли і ким створена Чарльз Дарвін 1859 З появою перших релігійних культів Герман Ріхтер 1865
Наукова обгрунтованість Теорія достатньо обгрунтована Теорія науково необгрунтована Частково обгрунтована