Відмінності між версіями «Процесор AMD, та відмінності процесорів Intel і AMD. СПК»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Особливості й гендерні відмінності процесорів Intel і AMD)
(Сумісність)
Рядок 21: Рядок 21:
  
 
==Сумісність==
 
==Сумісність==
 +
Intel створив ряд регістрів для повної сумісності старих додатків. У результаті виходить, що це 64-разрядные інструкції виконуються звісно ж, інші ж обробляються технологією IA-32. Эмуляция є эмуляция, ніякої продуктивності у своїй немає, тому Itanium цілком і повністю орієнтований для 64-разрядных платформ.
 +
У AMD набагато складніше. Заради покращання продуктивності з колишніми платформами придумані спеціальні режими.
 +
Архітектура AMD 64 передбачає два головних режиму роботи: Long і Legacy. У першому відкриваються всі переваги технології x86-64. Для повної сумісності зі старих додатками існує подрежим сумісності, у якому здатні оброблятися 32/16-разрядные інструкції. У режимі Legacy процесор працює за принципом звичайній x86-архитектуры. Перевагою такої системи режимів і те, що процесор можна експлуатувати до виходу стабільних релізів 64-разрядных операційними системами. Крім цього кілька переваг x86-64 над IA-64:
 +
1.Швидкодія у фортепіанній обробці 32-разрядных інструкцій. Пов'язано про те, що лише по переходу в режим сумісності немає ніякої эмуляции, процесор обробляє дані із швидкістю. Цього в Itanium, оскільки усе інструкції виконуються на 64-му розрядах.
 +
2. Повна сумісність з x86-архитектурой. У Itanium подібне реалізовано в повному обсязі.
 +
3. Одночасна робота 16/32/64 додатків. Завдяки введенню режимів, стає можливим обробляти ряд різних інструкцій одночасно. Це б'є по продуктивності і покращує сумісність.
 +
 +
==Основні недоліки процесорів фірм AMD і Intel==
 +
 +
По-перше, у AXP (і Athlon 64) замість частоти пишеться рейтинг, т. е. наприклад 2000+ процесор реально дбає про частоті 1667Mhz, але з ефективності праці відповідає Athlon (Thunderbird) 2000Mhz. Основним недоліком недавно вважалася температура. Останні ж моделі (на ядрах Thoroughbred, Barton тощо. буд.) по тепловыделению можна порівняти Pentium 4, ну, а найостанніші, на даний момент написання реферату, моделі від Intel (P4 Extreme Edition) гріються часом і значно більше. По надёжности процесори тепер також теж не надто поступаються P4, хоча вони й що неспроможні пропускати такти при перегрів, але обзавелися вбудованим термодатчиком. Athlon XP на ядрі Barton обзавелися схожою функцією BusDisconnect - вона "відключає" процесор від шини під час неодружених тактів, але він фактично безсила при перегрів від підвищеної навантаження - тут вся "відповідальність" перекладається на термоконтроль материнської плати. "Крепкость" кристала хоч і підвищилася, а й через зменшеній площі ядра фактично не змінилася. Тому ушкодження кристала хоч і став менше, але існує. І це у Athlon 64 процесорний кристал нарешті було заховано під теплорассеивателем (heat spreader), тому його зашкодити надзвичайно складно. Усі неполадки приписувані AMD часто є результатом невстановлених чи неправильно встановлених універсальних драйверів для чіпсетів VIA (VIA 4 in 1 Service Pack) чи драйверів чипcетов інших виробників (AMD, SIS, ALi).
 +
Працюють процесори Atholn XP і Pentium 4 у різних додатках дуже по-різному. Наприклад, у непростих математичних обчисленнях, архівації, кодування в MPEG4, P4 часто "обіграє" AXP. Але є й низка програм, краще які працюють із AXP. У це - гри. Для звичайного користувача варто орієнтуватися саме у них, оскільки перекодування у разі потребує багато часу, а ігор, навпаки, необхідно провести все обчислення якнайшвидше. Вже випущені процесори AXP Barton з 400Mhz шиною і нові K8.

Версія за 09:46, 10 листопада 2014

Запровадження

Процесорам персональних комп'ютерів відповідають єдиному стандарту, який заданий фірмою Intel, світовим лідером у виробництві процесорів для ПК. У старих комп'ютерах ми можемо знайти процесори типів PentiumII, Pentium III, у найновіших - Pentium 4. Фірма AMD випускає процесори, загалом аналогічні интеловским, але називаються трохи інакше: K6 (пентіум другий), К7 чи Athlon (пентіум третій). Тому AMD доводиться передбачати майбутнє індустрії, іноді випереджаючи Intel з її полумиллиардными доходами. Можна передбачити поява нових ідей у відстаючої компанії — неї це спосіб вижити. Але несподівано те, що часом ці ідеї приймає на озброєння і Intel. Йдеться IBM-сумісних персональні комп'ютери. На ринку, як, втім, у світі, їх переважна більшість. У розрахунку саме у цей стандарт пишуться гри, програми розвитку й інше. У основі будь-якого ПЕОМ лежить використання мікропроцесорів. Він одна із самих найважливіших пристроїв в комп'ютері, яким звично характеризують рівень продуктивності ПК. Микропроцессор є "мозком" і "серцем" комп'ютера. Він здійснює виконання програм, працівників комп'ютері, і управляє роботою інших пристроїв комп'ютера. Коли вибирають собі комп'ютер, відразу ж вибирають собі мікропроцесор, який відповідатиме вимогам, тих чи інших людей. Від процесора залежить, як швидко будуть запускатися програми, і навіть як швидко відбуватиметься процес архівації даних в WinRAR, а з приводу створення тривимірній анімації, в 3D MAX Studio.


Особливості й гендерні відмінності процесорів Intel і AMD

Технологія

Intel дотримується стандарту EPIC (Explicitly Parallel Instruction Computing). Ця технологія створювалася спеціально значних серверів та деякі робочих станцій. Можливості EPIC величезні: по-перше, це висока швидкість операцій з плаваючою коми. По-друге, підтримка розпаралелювання. І, по-третє, завдяки поліпшенню зчитування даних із пам'яті, швидкість обміну різко зростає. AMD обрав інший шлях до 64-разрядности. Виробники додали 32 до наявних розрядам й одержали нову архітектуру x86-64. Нова технологія відрізняється від старої лише префіксом 64. У кодексі процесорі було зроблено ряд поліпшень, насамперед ядра процесора. Це й дозволило отримати нового рівня швидкодії як 32, так 64-разрядных систем. Результати: AMD переходить новий рівень не залучаючи нових технологій. Це спричиняє повної сумісності як 32, і 64-разрядных додатків. Intel ж прагне себе показати лише 64 розрядах.

Архітектура

У нових процесорах було зроблено великі зміни, які призвели до у себе продуктивність і сумісність з колишніми платформами. У AMD було додано режими сумісності і 64-битные адресні регістри. Вони дозволяють розширити адресуемое простір оперативної пам'яті і позбутися існуючого обмеження на чотири Гб, яка створює суттєві труднощі при побудові систем обробки інформації. Для прискорення роботи з пам'яттю використовується технологія NUMA, що дозволяє працювати прямо пов'язана з пам'яттю, минаючи системну шину й створили набір мікросхем. Таке нововведення назвали HyperTransport і з'явився у першому чипсете Golem. У Intel набагато складніше. Через інтенсивного шляхів розвитку, компанія від початку змінила архітектуру. 1. Режими сумісності з колишніми платформами. 2. Зменшення кількості помилок, оскільки проти них створено дві незалежних технології. Головною є EMCA, що дозволяє вести контроль і протоколювання всіх помилок, котрі під час роботи процесора. І другорядна технологія ECC, що дозволяє попередньо обробляти код і вестиме контроль парності. 3. Підтримка многопроцессорности. Оскільки компанія Intel орієнтувала свій процесор значних серверів, то подбала і мультипроцессорности. Процесор був оснастили поруч мікросхем, що дозволяють вести швидкий обмін з пам'яттю. Тепер до роботи з «мізками» використовуються методи чергування, буферизации і розподілу модулів пам'яті. У цьому процесор працює із 64 гигабайтами оперативки з пропускною здатністю 4,2 Гб/сек.

Сумісність

Intel створив ряд регістрів для повної сумісності старих додатків. У результаті виходить, що це 64-разрядные інструкції виконуються звісно ж, інші ж обробляються технологією IA-32. Эмуляция є эмуляция, ніякої продуктивності у своїй немає, тому Itanium цілком і повністю орієнтований для 64-разрядных платформ. У AMD набагато складніше. Заради покращання продуктивності з колишніми платформами придумані спеціальні режими. Архітектура AMD 64 передбачає два головних режиму роботи: Long і Legacy. У першому відкриваються всі переваги технології x86-64. Для повної сумісності зі старих додатками існує подрежим сумісності, у якому здатні оброблятися 32/16-разрядные інструкції. У режимі Legacy процесор працює за принципом звичайній x86-архитектуры. Перевагою такої системи режимів і те, що процесор можна експлуатувати до виходу стабільних релізів 64-разрядных операційними системами. Крім цього кілька переваг x86-64 над IA-64: 1.Швидкодія у фортепіанній обробці 32-разрядных інструкцій. Пов'язано про те, що лише по переходу в режим сумісності немає ніякої эмуляции, процесор обробляє дані із швидкістю. Цього в Itanium, оскільки усе інструкції виконуються на 64-му розрядах. 2. Повна сумісність з x86-архитектурой. У Itanium подібне реалізовано в повному обсязі. 3. Одночасна робота 16/32/64 додатків. Завдяки введенню режимів, стає можливим обробляти ряд різних інструкцій одночасно. Це б'є по продуктивності і покращує сумісність.

Основні недоліки процесорів фірм AMD і Intel

По-перше, у AXP (і Athlon 64) замість частоти пишеться рейтинг, т. е. наприклад 2000+ процесор реально дбає про частоті 1667Mhz, але з ефективності праці відповідає Athlon (Thunderbird) 2000Mhz. Основним недоліком недавно вважалася температура. Останні ж моделі (на ядрах Thoroughbred, Barton тощо. буд.) по тепловыделению можна порівняти Pentium 4, ну, а найостанніші, на даний момент написання реферату, моделі від Intel (P4 Extreme Edition) гріються часом і значно більше. По надёжности процесори тепер також теж не надто поступаються P4, хоча вони й що неспроможні пропускати такти при перегрів, але обзавелися вбудованим термодатчиком. Athlon XP на ядрі Barton обзавелися схожою функцією BusDisconnect - вона "відключає" процесор від шини під час неодружених тактів, але він фактично безсила при перегрів від підвищеної навантаження - тут вся "відповідальність" перекладається на термоконтроль материнської плати. "Крепкость" кристала хоч і підвищилася, а й через зменшеній площі ядра фактично не змінилася. Тому ушкодження кристала хоч і став менше, але існує. І це у Athlon 64 процесорний кристал нарешті було заховано під теплорассеивателем (heat spreader), тому його зашкодити надзвичайно складно. Усі неполадки приписувані AMD часто є результатом невстановлених чи неправильно встановлених універсальних драйверів для чіпсетів VIA (VIA 4 in 1 Service Pack) чи драйверів чипcетов інших виробників (AMD, SIS, ALi). Працюють процесори Atholn XP і Pentium 4 у різних додатках дуже по-різному. Наприклад, у непростих математичних обчисленнях, архівації, кодування в MPEG4, P4 часто "обіграє" AXP. Але є й низка програм, краще які працюють із AXP. У це - гри. Для звичайного користувача варто орієнтуватися саме у них, оскільки перекодування у разі потребує багато часу, а ігор, навпаки, необхідно провести все обчислення якнайшвидше. Вже випущені процесори AXP Barton з 400Mhz шиною і нові K8.