Відмінності між версіями «Особливості фізичної культури в середньовічній Японії»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 23: Рядок 23:
  
  
Реферат на тему:
+
                                              Реферат на тему:
"Історія розвитку фізичної культури в середньовіччя"
+
                              "Історія розвитку фізичної культури в середньовіччя"
  
Введення
+
                                Фізична культура народів середньовічної Японії
Середні століття охоплюють період з кінця V до XVII століття, коли феодалізм був основним суспільним ладом в найбільш розвинених районах. У різний час в різних частинах світу народи прийшли до нових форм фізичної культури. Ці форми відповідали їх змінити спосіб життя і суспільного ладу.
+
У Китаї, Індії, Японії, де велику роль грали традиції, не відмовилися від старих форм фізичної культури, а просто змінили їх. Зовсім інше становище склалося на території колишньої Римської імперії, де перетворення рабовласницької формації супроводжувалося катастрофічними потрясіннями. Інститути, які там інститути античної фізичної культури вступили в протиріччя з інтересами ставала суспільства. У Візантії були відроджені атлетичні змагання, змагання на колісницях, спостерігалося захоплення кінним поло, яке було запозичене у персів.
+
Різні суспільні потреби, умови, місцеві звичаї створили строкате різноманіття форм фізичної культури. Однак через суспільного ладу фізична культура все більше ставала класової. Відокремлювалися норми ігор і спортивні заняття, у зв'язку з васальними відносинами, відмінностями в життя міського і сільського населення. Найбільш сильно фізична культура правлячого класу розвинулася там, де для утримання влади від правителя були потрібні великі фізичні здібності. Велику роль у розвитку феодальних форм фізичної культури грали також різні світові релігії.
+
Розглянемо більш детально питання розвитку фізичної культури в Середньовіччя, як в Європі, так і в Азії.
+
 
+
1 Розвиток фізичної культури в середньовічній Європі
+
Фізична культура являє собою суспільне явище, тісно пов'язане з економікою, культурою, суспільно-політичним ладом, станом охорони здоров'я, вихованням людей.
+
Заняття фізичними вправами мають величезне виховне значення - сприяють зміцненню дисципліни, підвищенню почуття відповідальності, розвитку наполегливості у досягненні поставленої мети.
+
Фізична культура представляє собою складне суспільне явище, яке не обмежене рішенням завдань фізичного розвитку, а виконує і інші соціальні функції суспільства в області моралі, виховання, етики.
+
Одночасно з розпадом Західної Римської імперії порушилося досить розвинене суспільний поділ праці в античному світі, були знищені відносини, пов'язані з виробництвом товарів і їх обміном.
+
Основою нових державних утворень, які включили в себе вторглися варварів і корінне населення, стало натуральне господарство. Колишні класичні галузі культури поступово відмирали, а традиції варварів у видозміненій формі виявилися пристосованими до нових суспільних відносин.
+
Ідеалом людини в античному полісі був багатосторонньо розвинута людина. Значне місце серед чорт гармонійно розвиненої, активної особистості відводилося фізичними даними. Норми оцінки фізичного гарту, видовищність і емоційні потреби грали таку важливу роль у суспільстві, що її не могла ігнорувати і політика.
+
Однак ідеал середньовічної людини, що складався одночасно з формуванням феодальних відносин, був нескінченно далекий від античного ідеалу. Якщо говорити взагалі про ідеал людини у фізичному сенсі, що відноситься до середньовічного періоду християнства, то в цьому випадку слід виходити з ідеалу тіла розіп'ятого Христа, змученого стражданнями в ім'я порятунку людського роду. Це був не символ фізичної сили, сили гармонійно розвиненої людини, перед яким схилялися, а гротескні мощі потойбічного істоти.
+
Таким чином, ідеалом людини середньовічного світу став святий образ аскетичного ченця, що ніс на своєму чолі відображення страждань в ім'я порятунку душі.
+
Тим не менше, весь період Середніх століть цілком не уявляв, та й не міг представляти собою застою у розвитку фізичної культури людей. Безсумнівно, були такі області - способи гребли, шкільне фізичне виховання, система регулярних змагань, де результати давніх віків перевершити не вдалося.
+
Виходячи за рамки європейського егоцентризму і характерного для нього обмеженого підходу, можна констатувати, що в цілому фізична культура в цей період означала певний крок вперед навіть в порівнянні з фізичною культурою рабовласницьких полісів.
+
Історія фізичної культури епохи середніх століть мала дві найбільш помітні характерні риси. Одна з них полягала в тому, що поряд з пануючими класами народ продовжував розвивати свою систему гімнастичних вправ і звичаї.
+
Інша характерна риса полягала в тому, що, незважаючи на відносно обмежені рамки фізичної культури, елементи руху набули такі своєрідні стилізовані форми, які, звільнившись від елементів ритуального характеру, склали основу розвитку сучасного європейського спорту.
+
Фізична культура феодалів не обмежувалася одними лицарськими турнірами. Поверталися з хрестових походів лицарі розповсюдили по всій Європі кінне поло. Поряд з багатоденної полюванням при дворах сюзеренів та поблизу замків часто організовували змагання зі стрибків, бігу, боротьбі і метання.
+
Під час другого розквіту лицарства в XV столітті, поряд з чинними хороводами, все більшу популярність завойовував запозичений у народу парний танець з притупуванням і стрибками, який отримав остаточне закріплення в практиці трубадурів. Протилежні пари двох форм рухів, повільне-швидке, парне-роздільне, кроком зі стрибками, послужили також зразком для основ європейського парного танцю.
+
У другій половині середніх століть були створені також умови для відродження шкільного фізичного виховання.
+
Великий і різноманітний досвід був накопичений щодо використання системи рухів у галузі фізичної культури. Більшість гімнастичних вправ звільнилося від тієї первинної ролі, яку вони грали у військовій підготовці.
+
Наприклад, фехтування існувало не тільки як засіб знешкодження супротивника, але і як видовище, під час якого демонструвалися прийоми, що уособлювали перемогу над супротивником. Не випадково з підручників фехтування поступово зникало зображення пробитого тіла і стікає крові.
+
Міста дедалі більше пристосовували змагання з боротьби, метання, змагання наїзників і гри в м'яч до свого вигляду і підпорядковували їхніми правилами. Вони відкривали простір для розвитку особистості і тим самим для зародження в спорті нової течії, що базується на досягненні високих результатів.
+
Однак фізична культура у своєму розвитку повинна була пройти дуже довгий, повний несподіваних спадів і труднощів шлях від розважального проведення часу в епоху Ренесансу до організованого і свідомої участі у змаганнях, від найпростіших рухливих ігор до цілеспрямованих командних змагань і інстітуірованного фізичного виховання.
+
Таким чином, головні течії епохи Реформації почасти сприяли подальшій гуманізації фізичної культури, однак вони не були співзвучні генеральному напрямку її розвитку. Найбільш відомі представники реформізму визнавали роль фізичної культури, яку вона грала в боротьбі проти "інертності", в галузі військової підготовки, її оздоровчу роль.
+
Однак у більшості з них фізкультура асоціювалася з позбавленою будь-якого сенсу, супроводжувалася розпустою полюванням, басейнами, часто виконували роль публічних будинків, маніакальним прагненням до дуелі, з натовпом, який ганяється за м'ячем і витоптують посіви, і тому вони виступали проти неї.
+
Як заняття, які спонукають до розпусти, були заборонені футбол, плавання і навіть ванні, котрі мали до знемозі. З розвитком фізичної культури в більш тривалій перспективі вони були пов'язані остільки, оскільки значною мірою сприяли ліквідації чернечих закладів, які сповідували ідею про катування тіла, а з іншого боку, сприяли створенню системи фізичного виховання у школах та обгрунтуванню теорії фізичного виховання в буржуазному розумінні цього слова .
+
2 Розвиток фізичної культури у середньовічної Азії
+
У найбільш розвинених народів середньовічної Азії - Індія, Китай, елементи феодального суспільства виникли раніше, ніж у Європі, і відрізнялися від європейських, але розвивалися повільніше і з набагато меншими потрясіннями. Тут не відкинули, а перетворили інститути, систему рухів і ідеали фізичної культури давнини.
+
Сила традицій забезпечила поступовий і плавний характер змін. На відміну від християнства релігії, що завоювали тут панування, не стали противниками фізичної культури. Вони активно впливали на її практичні системи.
+
По іншому йшов розвиток фізичної культури цього періоду в країнах Азії. Історіографи спорту або применшують, або містифікує фізичну культуру азіатських народів. Вони не визнають того, що серед різних форм розвитку фізичної культури, що відрізняються від європейської, її раціональна сутність виконувала роль громадського саморегулювання.
+
В Азії епохи середніх століть дійсно немає культу досягнень в нинішньому розумінні цього слова. Те, що в сучасному спорті відбувається в рамках одного чемпіонату, в ту пору виливалося в тривалі ритуальні урочистості.
+
Якщо залишити осторонь містифіковані течії, що панували в Індії, раціональна сутність азіатській фізичної культури легко піддається конкретного аналізу. Трималася в секреті система фізичної підготовки, яка забезпечувала влада самураїв, мала таку саму суспільну цінність, як і вправи, що застосовувалися в перських "цитаделях", або ж ігри з переслідуванням у степових народів, які імітували викрадення жінки або тварини.
+
У стрільбі з лука на повному скаку вони змагалися для того, щоб в аналогічній бойовій обстановці - спереду, збоку і розвернувшись тому, вміти точно вразити ціль. А в ході змагань з арканом чи поясний боротьби вчилися тому, щоб не тільки вміти заарканити тварина, а й у разі необхідності твердою рукою стягнути з сідла врятовану втечею противника.
+
Незмінною приналежністю свят народів Центральної Азії з нагоди перемоги, торжества або сезонних свят вважалися кінні ігри. Перекази і шляхові записки оповідають про народних героїв, що здобули перемогу на бойових жеребцях в турнірах з переслідування та збройних поєдинках.
+
Ігри кінного поло "цхен-бурти" і "Човган", що влаштовуються при дворах владик, були відображені в епосах таких відомих поетів, як грузинський Шота Руставелі, друга половина XII століття, і узбецький Алішер Навої 1441-1501.
+
Численні епіграфічні пам'ятки XI-XIV століть в Узбекистані і Таджикистані згадують кінні квача "Кіз-куу" - "наздожени дівчину", які відбуваються з племінних традицій викрадення нареченої. Найбільш виразну форму змагань, які символізують викрадення тварин, зберегла гра афганських пастухів "вуз-кешхі" - перетягування кози чи теляти. Загальнопоширених полювання з облавою вважалася випробуванням на спритність і витримку при військовій підготовці. У колах знаті великою популярністю користувалася також соколине полювання.
+
Той факт, що в розвитку фізичної культури середньовічної Азії не могли сформуватися основи сучасного з точки зору європейського розуміння цього слова спорту, пов'язаного з прагненням до досягнень і рекордів, це пояснювалося не "особливостями психічного складу" арабів, індійців і китайців, як це стверджують спортивні історіографи, а соціально-економічними умовами, які вже згадувалися раніше. Знадобився надзвичайно тривалий період часу для того, щоб просте натуральне селянське господарство стало виробляти товарну продукцію.
+
У результаті переважна більшість населення тут у період між XVI та XIX сторіччями і внаслідок зростаючої експлуатації і лихварства зубожіло значно швидше, ніж на заході в епоху первісного нагромадження капіталу. Все нові й нові набіги кочівників, розкіш панівних класів, а в більш пізній період грабіжницька політика колонізаторів відкинули назад не тільки розвиток економічного життя, але і нормальний процес розвитку фізичної культури, який відповідав би більш високому щаблі цивілізації.
+
 
+
Висновки
+
Отже, ми можемо зробити висновки, що розвиток фізичний культури не зупинилося разом з відходом з історичної арени античності, з її культом краси і гармонійно розвиненого фізичного тіла. І хоча наступні столетья Середньовіччя були просякнуті християнськими цінностями, малопоживний для фізичного тіла, тим не менш, розвиток фізичної культури не зупинилося. Воно набуло нові акценти і було викликано новими умовами, перш за все - зміненими умовами ведення війни.
+
Саме ратну працю і прийняв на себе естафету підтримки та розвитку фізичної культури. Важкі обладунки, ускладнилося озброєння - все це вимагало сили м'язів і міцності кісток. Фізична культура на час втратила компонент краси, спритності і гармонійності, але придбала більше сили і могутності.
+
Розвиток фізичної культури в країнах Азії не повалило такого різкої зміни, як у Європі. В Азії епохи середньовіччя не існувало культу досягнень в нинішньому розумінні цього слова, але те, що в сучасному спорті відбувається в рамках одного чемпіонату, в ту пору виливалося в тривалі ритуальні урочистості.
+
Раціональна сутність азіатській фізичної культури легко піддається конкретного аналізу. Вона була викликана практичними умовами життя; ритуальні ігри з елементами фізичної культури і спорту, були покликані розвивати цілком певні рухи і навики - кінської чи їзди, стрільби чи з лука або бойового єдиноборства.
+
 
+
Література
+
1. Кун Л. Загальна історія фізичної культури. - М., «Веселка» 1982.
+
2. Стовпів В.В. Історія фізичної культури: Підручник. - М., Освіта, 1989.
+
3. Толовін В.А. Фізичне виховання. - М., 1988.
+
4. Фізична культура: Навчальний посібник / За ред. В.А. Коваленко. - М., Изд-во АСВ, 2000.
+
5. Шияна Б.М. Теорія і методика фізичного виховання. - М., Освіта, 1988.
+
 
+
 
+
 
+
 
+
Фізична культура народів середньовічної Японії
+
  
 
Середньовічна Японія. Сучасна японська цистографія датує феодальне державне побудова з кінця VII століття. У цей період з шару самураїв сформувався «інститут японського лицарства». Кодекс поведінки містив традиційні норми поведінки і вимоги фізичної підготовки - стрільба з лука, мистецтво фехтування з 1 і 2 мечами, володіння списом і секрети психологічного впливу на супротивника. Однією із привілеїв самураїв була боротьба сумо. Змаганню передували ритуальні обряди. Перше публічне змагання з сумо відбулося в 1629 р. в Іедо. У фізичній культурі інших правлячих класів Японії позначався вплив китайських звичаїв і буддизм, що став державною релігією. Це танці, кінне поло, японське кемарі (гра на спритність і швидкість). За наказом імператора в 1603 р. у школах Японії був введений обов'язковий предмет для навчання плавання. Серед середніх шарів (городян, селян) особливою популярністю користувалися також різні вправи, як: перетягування каната, серсо, квачі, гойдалки, ходіння на ходулях, фехтування на палицях. До народної фізичної культури Японії ставилися вільна полювання, піше поло, гра в м'яч з пір'ям, дерев'яними ракетками. Виникнення різних видів боротьби в цілях самооборони (карате) пов'язане з історією класових конфліктів.
 
Середньовічна Японія. Сучасна японська цистографія датує феодальне державне побудова з кінця VII століття. У цей період з шару самураїв сформувався «інститут японського лицарства». Кодекс поведінки містив традиційні норми поведінки і вимоги фізичної підготовки - стрільба з лука, мистецтво фехтування з 1 і 2 мечами, володіння списом і секрети психологічного впливу на супротивника. Однією із привілеїв самураїв була боротьба сумо. Змаганню передували ритуальні обряди. Перше публічне змагання з сумо відбулося в 1629 р. в Іедо. У фізичній культурі інших правлячих класів Японії позначався вплив китайських звичаїв і буддизм, що став державною релігією. Це танці, кінне поло, японське кемарі (гра на спритність і швидкість). За наказом імператора в 1603 р. у школах Японії був введений обов'язковий предмет для навчання плавання. Серед середніх шарів (городян, селян) особливою популярністю користувалися також різні вправи, як: перетягування каната, серсо, квачі, гойдалки, ходіння на ходулях, фехтування на палицях. До народної фізичної культури Японії ставилися вільна полювання, піше поло, гра в м'яч з пір'ям, дерев'яними ракетками. Виникнення різних видів боротьби в цілях самооборони (карате) пов'язане з історією класових конфліктів.

Версія за 09:37, 25 жовтня 2014

Особливості фізичної культури в середньовічній Японії

Якщо є додайте логотип проекту

Ідея проекту

Донести всім читачам про велич Японської культури в Середньовіччя

Автор проекту

Мірошник Вадим Олександрович Користувач:Вадім Мірошник

Матеріали проекту

реферат[1] додаткові матеріали[2]

інтернет середовище

Додаткові матеріали проекту

Результати проекту

презинтація[3]


                                              Реферат на тему:
                             "Історія розвитку фізичної культури в середньовіччя"
                                Фізична культура народів середньовічної Японії

Середньовічна Японія. Сучасна японська цистографія датує феодальне державне побудова з кінця VII століття. У цей період з шару самураїв сформувався «інститут японського лицарства». Кодекс поведінки містив традиційні норми поведінки і вимоги фізичної підготовки - стрільба з лука, мистецтво фехтування з 1 і 2 мечами, володіння списом і секрети психологічного впливу на супротивника. Однією із привілеїв самураїв була боротьба сумо. Змаганню передували ритуальні обряди. Перше публічне змагання з сумо відбулося в 1629 р. в Іедо. У фізичній культурі інших правлячих класів Японії позначався вплив китайських звичаїв і буддизм, що став державною релігією. Це танці, кінне поло, японське кемарі (гра на спритність і швидкість). За наказом імператора в 1603 р. у школах Японії був введений обов'язковий предмет для навчання плавання. Серед середніх шарів (городян, селян) особливою популярністю користувалися також різні вправи, як: перетягування каната, серсо, квачі, гойдалки, ходіння на ходулях, фехтування на палицях. До народної фізичної культури Японії ставилися вільна полювання, піше поло, гра в м'яч з пір'ям, дерев'яними ракетками. Виникнення різних видів боротьби в цілях самооборони (карате) пов'язане з історією класових конфліктів. У XIV столітті на Окінаві, що вважалася центром селянських заворушень, з особливою жорстокістю було здійснено «полювання з мечем». Повсталих вбили або загнали в ліс. У цій обстановці з 1360 р. стали зароджуватися системи фізичного виховання, пов'язані з самообороною, так звані «школи в заростях». Система складалася з: медитації і психологічної настройки; розвитку витривалості та швидкості в бігах по крутих лісовим і горбистим стежках; стрибків з вантажем на плечах; вправ на кисті рук; різні види ударів руками і ногами в найбільш чутливі точки; прийоми обеззброєння; прийоми удушення. Таким чином, склалася манера ведення боротьби карате. У XV столітті систему «руки Окінави» взяли в число методів секретної підготовки самураїв. А в текст клятви було введено нове положення про нерозголошення таємниці, крім членів своєї спільноти. Почалися переслідування нелегальних народних шкіл. У результаті жорстоких переслідувань у XVI столітті вони припинили своє існування. Середньовічний Китай. У V столітті правляча династія в Китаї Чин видала указ про здачу зброї. Це «беззбройне» змагання сприяло формуванню в середовищі китайських селян, купців і дрібних дворян своєрідною фізичної культури, в основі якої лежали способи самооборони: техніка боротьби чіан-шу (боротьба з тінями), техніка таємних ударів руками і ногами. До досконалості були доведені фехтування на палицях і водні змагання. Свій слід в фізичної культури вищих верств суспільства залишили звичаї завойовників-кочівників - тибетські змагання з бігу, кінні змагання, боротьба на поясах. Від маньчжурів китайці запозичили катання на ковзанах, у індійців - хаткайогу і метаігри. Пізніше вищі верстви суспільства відмовилися від колишніх фізичних вправ, захоплюючись кінним поло, і перейшли на «лицарські звички». У XIII столітті китайський лицар Лун-Ван відродив китайську гру типу гольфу. Їм же були розроблені обов'язкові «лицарські чесноти» для різних ігор. Економічна політика в цей період (X-XIII ст.) Сприяла розвитку фізичної культури міського населення. У містах проводилися вправи з балансування на ходулях і бамбукових жердинах, масові перетягування каната, атлетика, ігри в м'яч з пір'ям. Продовжувала свій розвиток система підготовки до самооборони. У XVII столітті вона включала вже понад 150 рухів. Під егідою буддійської державної релігії поширювалася система йоги, запозичена в Індії. В епоху правління монгольської династії Юан (XIII-XIV ст.) На перший план у фізичній культурі вийшли змагання борців, лучників, кіннотників. Починаючи з XIV-XVII ст. поступово фізична культура стала витіснятися образотворчим мистецтвом і літературою. Вона збереглася тільки в народному середовищі. Остаточний занепад фізичної культури в середньовічному Китаї почався після запрошення маньчжурів на придушення селянських повстань. Нові господарі одягли жінок в колодки, обклали великим податком ігрові майданчики та змагання стали відмирати.

 Джерела інформації:

1. Голощапов Б.Р. Історія фізичної культури і спорту. - М: Академія, 2001. 2. Кун Л. Загальна історія фізичної культури і спорту. - М: Веселка, 1982. 3. Стовпів В.В. Історія фізичної культури та спорту - М: Фізкультура і спорт, 1983. 4. Стовпів В.В., Фіногенова Л.А., Мельникова Н.Ю. Історія фізичної культури і спорту: Підручник / За ред. В.В. Столбова. - М.: ФиС, 2000. 5. Хавін Б.М. все про олімпійських іграх. - М.: ФиС, 1979.