Відмінності між версіями «Користувач:Konviking2»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: Металі́сти, металхеди (англ. metalhead, headbanger, metallian) — субкультура, натхненна музикою в стил...)
 
(Сторінка очищена)
 
Рядок 1: Рядок 1:
Металі́сти, металхеди (англ. metalhead, headbanger, metallian) — субкультура, натхненна музикою в стилі метал. З'явилася у 1980-их роках.
 
  
Субкультура популярна в північній Європі, досить поширена — в північній Америці, має значну кількість прихильників в південній Америці, південній Європі і Японії. На Близькому Сході, за винятком Ізраїлю і Туреччини, металісти нечисленні і піддаються переслідуванню.
 
 
На відміну від, наприклад, субкультур готів і панків, субкультура металістів позбавлена яскраво вираженої ідеології і зосереджена, головним чином, навколо музики. Проте, є деякі риси, які вважаються характерними для представників субкультури.
 
 
Тексти метал-гуртів пропагують незалежність, самостійність і впевненість у собі, культ «сильної особи». Відношення до релігії різне. Не зважаючи на велику кількість релігійної і окультної містики в текстах метал-гуртів, вони, як правило, не носять місіонерського характеру і сприймаються прихильниками як алегорія.[2][3] Серед любителів блек-металу бувають язичники і сатаністи, але для прихильників інших різновидів це нехарактерно.
 
 
У пресі з'являлися дослідження, які стверджують, що інтелектуальний рівень металістів може бути досить високий, а захоплення металом може бути ознакою інтелігентності. [4][5] Серед металістів популярна фантастична і містична література (Г. Лавкрафт, Дж. Толкін, Ф. Герберт, В. Берроуз та інші), міфологія (особливо скандинавська).
 
 
Відомий давній зв'язок культури металістів з культурою байкерів. Мотоцикли і швидкість загалом оспівуються метал-гуртами як символ сили і незалежності, тому мотоциклетне хобі поширене серед металістів. У свою чергу, серед байкерів важкий метал є найпопулярнішою музикою.
 
 
Металісти не асоціюються з вживанням наркотиків, але вважаються схильними до вживання алкоголю.
 

Поточна версія на 07:54, 29 вересня 2014