Відмінності між версіями «Шаблон:Класифікація ресурсів Веб 2.0»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: ==Класифікація ресурсів Веб 2.0== 1.'''Соціальні пошукові системи''' – системи, які дозволяю...)
(Немає відмінностей)

Версія за 22:13, 28 вересня 2014

Класифікація ресурсів Веб 2.0

1.Соціальні пошукові системи – системи, які дозволяють користувачам самим визначати в якому напрямку вести пошук, які сайти переглядати насамперед, на які слова звертати першочергову увагу і яким чином представляти знайдені результати. Пошук можна адаптувати до певної тематики та співтовариства. 2.Сервіси для збереження закладок - засоби збереження посилань на веб-сторінки, які Ви регулярно відвідуєте. На відміну від традиційних методів збереження закладок, нові соціальні сервіси дозволяють:

  • Додавати посилання з будь-якого комп'ютера, підключеного до мережі Інтернет
  • Посилання будуть доступні з будь-якого комп'ютера, підключеного до мережі Інтернет
  • Позначати кожну закладку одним або кількома тегами ( мітками-категоріями).

Засоби збереження закладок відносяться до так званих народних класифікаторів.

3. Соціальні сервіси збереження мультимедійних ресурсів – сервіси мережі Інтернет, які дозволяють безкоштовно зберігати, класифікувати, обмінюватися цифровими фотографіями, аудіо- і відеозаписами, текстовими файлами, презентаціями, а також організовувати обговорення контенту.

4. Мережеві щоденники (блоги) - сервіси Інтернет, що дозволяють будь-якому користувачеві вести записи з довільної тематики. За аналогією з особистими щоденниками блоги називають мережними щоденниками.

5. Карти знань (англ. Mind map) — спосіб зображення процесу загального мислення за допомогою схем. У російських перекладах термін може звучати по-різному — карти розуму, карти пам'яті, інтелект-карти, майнд-мэпи.

6. Соціальні геосервіси – сервіси мережі Інтернет, які дозволяють з досить високою точністю знаходити, відзначати, коментувати, доповнювати фотографіями різні об'єкти на карті Землі. Використовуються реальні дані, отримані за допомогою навколоземних супутників.