Відмінності між версіями «Машина Цузе»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Чотири комп'ютери Кондрата Цузе)
Рядок 8: Рядок 8:
  
 
='''Чотири комп'ютери Кондрата Цузе'''=
 
='''Чотири комп'ютери Кондрата Цузе'''=
 +
==Комп'ютер Z1==
 +
Комп'ютер Z1 мав більшість рис , властивих сучасному ПК . Це і двійковий код ( Цузе заздалегідь відмовився від десяткової системи числення ) , і окремий блок пам'яті , і можливість введення даних з консолі , і обробка чисел з плаваючою комою. Як носій для введення даних могла використовуватися перфокарта , яку Цузе пристосувався робити з 35 - міліметрової кіноплівки , пробиваючи в ній отвори.
 +
У Z1 був один серйозний недолік - ненадійність обчислень . Модель дійсно була експериментальною , хоча могла використовуватися для наукових обчислень . І , звичайно, не була продана. Між іншим , для ранніх комп'ютерів, показник реалізації був дуже важливий і служив , свого роду , індикатором успіху . Однак Z1 не судилося залишитися навіть в єдиному оригінальному примірнику . У 1943 році комп'ютер був знищений після авіабомбежки разом з усіма конструкторськими кресленнями і схемами.
  
 
='''Характеристики'''=
 
='''Характеристики'''=
 
='''Почилання''' =
 
='''Почилання''' =
 
='''Література'''=
 
='''Література'''=

Версія за 21:00, 24 вересня 2014

Назва

Машина Цузе

Основні відомості

Творцем першого діючого комп'ютера з програмним управлінням вважають німецького інженера Конрада Цузе. Про машину , здатну виконувати замість людини виснажливі обчислення , він став мріяти , коли був ще студентом. Не знаючи про роботу Чарльза Беббіджа , Цузе незабаром приступив до створення пристрою , подібного Аналітичної машині цього англійського математика . У 1936 році Цузе звільнився з фірми , де працював , щоб віддавати більше часу для конструювання комп'ютера. Отримавши певну суму грошей від друзів , він влаштував " майстерню " на маленькому столі в кутку вітальні в будинку батьків . Коли розміри машини стали рости , Цузе спочатку присунув до свого робочого місця ще два столи , а потім перемістився зі своїм приладом в середину кімнати . Приблизно через два роки комп'ютер , який займав площу близько 4 м2 і представляв собою хитросплетіння реле і проводів , був готовий.

Чотири комп'ютери Кондрата Цузе

Комп'ютер Z1

Комп'ютер Z1 мав більшість рис , властивих сучасному ПК . Це і двійковий код ( Цузе заздалегідь відмовився від десяткової системи числення ) , і окремий блок пам'яті , і можливість введення даних з консолі , і обробка чисел з плаваючою комою. Як носій для введення даних могла використовуватися перфокарта , яку Цузе пристосувався робити з 35 - міліметрової кіноплівки , пробиваючи в ній отвори. У Z1 був один серйозний недолік - ненадійність обчислень . Модель дійсно була експериментальною , хоча могла використовуватися для наукових обчислень . І , звичайно, не була продана. Між іншим , для ранніх комп'ютерів, показник реалізації був дуже важливий і служив , свого роду , індикатором успіху . Однак Z1 не судилося залишитися навіть в єдиному оригінальному примірнику . У 1943 році комп'ютер був знищений після авіабомбежки разом з усіма конструкторськими кресленнями і схемами.

Характеристики

Почилання

Література