Відмінності між версіями «Проект з інформатики: "Пошукові каталоги" - 17 група ФМФ, 2014»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Ідея проекту)
(Ідея проекту)
Рядок 4: Рядок 4:
  
 
==Ідея проекту==
 
==Ідея проекту==
   
+
 
Цим проектом я хочу показати для чого служать пошукові каталоги та пошукові системи. Для роботи пошукових систем використовуються різні програмні продукти, часто спеціалізовані для конкретних видів пошуковиків. У середовищі розробників для такого програмного забезпечення використовується термін «рушій пошуковика».
+
Цим проектом я хочу показати для чого служать пошукові каталоги та пошукові системи. Для роботи пошукових систем використовуються різні програмні продукти, часто спеціалізовані для конкретних видів пошуковиків. У середовищі розробників для такого програмного забезпечення використовується термін «рушій пошуковика».Пошукова система певна база даних — онлайн-служба (програмно-апаратний комплекс з веб-інтерфейсом), що надає можливість пошуку інформації в Інтернеті. У просторіччі під пошуковою системою розуміють веб-сайт, на котрому розміщено інтерфейс системи. Програмною частиною пошукової системи є пошукова машина  — комплекс програм, що забезпечує функціональність пошукової системи і, зазвичай, є комерційною таємницею компанії-розробника пошукової системи. Пошук інформації — одне із завдань, яке найчастіше доводиться вирішувати будь-якому користувачу Інтернету. Але знайти у великій кількості сайтів і веб-сторінок необхідну і точну інформацію та потрібні ресурси — дуже непросто. Тому ви повинні вміти використовувати різні способи пошуку інформації, правильно формулювати запити й критично оцінювати знайдену інформацію. Інформаційний пошук  - це процес пошуку інформації з певної теми. Основним завданням інформаційного пошуку є швидке і точне знаходження необхідної інформації. Пошукові каталоги служать для пошуку інформації з різноманітних тем. Вони, як і добірки посилань, створюються вручну. Посилання на джерела інформації класифіковані в пошукових каталогах за темами, наприклад, освіта, наука, техніка, розваги, подорожі тощо. Кожна з цих тем може бути розбита на підтеми, що дозволяє звужувати область пошуку. Вибравши в каталозі тему, яка вас цікавить, ви отримуєте перелік посилань на інші сайти, з яких можна розпочинати пошук.
   
+
Пошукова система певна база даних — онлайн-служба (програмно-апаратний комплекс з веб-інтерфейсом), що надає можливість пошуку інформації в Інтернеті. У просторіччі під пошуковою системою розуміють веб-сайт, на котрому розміщено інтерфейс системи. Програмною частиною пошукової системи є пошукова машина  — комплекс програм, що забезпечує функціональність пошукової системи і, зазвичай, є комерційною таємницею компанії-розробника пошукової системи.
+
   
+
Пошук інформації — одне із завдань, яке найчастіше доводиться вирішувати будь-якому користувачу Інтернету. Але знайти у великій кількості сайтів і веб-сторінок необхідну і точну інформацію та потрібні ресурси — дуже непросто. Тому ви повинні вміти використовувати різні способи пошуку інформації, правильно формулювати запити й критично оцінювати знайдену інформацію.
+
Інформаційний пошук  - це процес пошуку інформації з певної теми. Основним завданням інформаційного пошуку є швидке і точне знаходження необхідної інформації.
+
   
+
Пошукові каталоги служать для пошуку інформації з різноманітних тем. Вони, як і добірки посилань, створюються вручну.
+
Посилання на джерела інформації класифіковані в пошукових каталогах за темами, наприклад, освіта, наука, техніка, розваги, подорожі тощо. Кожна з цих тем може бути розбита на підтеми, що дозволяє звужувати область пошуку. Вибравши в каталозі тему, яка вас цікавить, ви отримуєте перелік посилань на інші сайти, з яких можна розпочинати пошук.
+
  
 
==Автор проекту==
 
==Автор проекту==

Версія за 10:56, 10 травня 2014

Пошукові каталоги та системи

Internet1.jpg

Ідея проекту

Цим проектом я хочу показати для чого служать пошукові каталоги та пошукові системи. Для роботи пошукових систем використовуються різні програмні продукти, часто спеціалізовані для конкретних видів пошуковиків. У середовищі розробників для такого програмного забезпечення використовується термін «рушій пошуковика».Пошукова система певна база даних — онлайн-служба (програмно-апаратний комплекс з веб-інтерфейсом), що надає можливість пошуку інформації в Інтернеті. У просторіччі під пошуковою системою розуміють веб-сайт, на котрому розміщено інтерфейс системи. Програмною частиною пошукової системи є пошукова машина — комплекс програм, що забезпечує функціональність пошукової системи і, зазвичай, є комерційною таємницею компанії-розробника пошукової системи. Пошук інформації — одне із завдань, яке найчастіше доводиться вирішувати будь-якому користувачу Інтернету. Але знайти у великій кількості сайтів і веб-сторінок необхідну і точну інформацію та потрібні ресурси — дуже непросто. Тому ви повинні вміти використовувати різні способи пошуку інформації, правильно формулювати запити й критично оцінювати знайдену інформацію. Інформаційний пошук - це процес пошуку інформації з певної теми. Основним завданням інформаційного пошуку є швидке і точне знаходження необхідної інформації. Пошукові каталоги служать для пошуку інформації з різноманітних тем. Вони, як і добірки посилань, створюються вручну. Посилання на джерела інформації класифіковані в пошукових каталогах за темами, наприклад, освіта, наука, техніка, розваги, подорожі тощо. Кожна з цих тем може бути розбита на підтеми, що дозволяє звужувати область пошуку. Вибравши в каталозі тему, яка вас цікавить, ви отримуєте перелік посилань на інші сайти, з яких можна розпочинати пошук.

Автор проекту

Лилия Белецкая

Матеріали проекту

За даними компанії Net Applications у 2013 році використання пошукових систем розподілилось так:

Карта знань


Рейтинг пошукових систем в Україні

Пошукові системи Рік Відсоток збільшення (поріняно з попереднім роком)
Google 2013 74,94 %
Яндекс 2012 18,27 %
Ukr.net 2014 3,10 %
Search.Mail.ru 2013 2,04 %


Інтернет ресурси проекту

Каталоги пошукові
  1. Популярні пошукові каталоги
  2. Каталоги пошукових систем
  3. Пошукові системи
  4. Презентація
  5. Списки пошукових систем

Додаткові матеріали проекту

  1. Алгоритми пошукових систем
  2. Як працює Інтернет-пошук
  3. Списки пошукових систем
  4. Форма: Пошукові каталоги та системи

Результати проекту

Звіт у вигляді презентації.