Відмінності між версіями «Вільям Шекспір»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Трагедія "Гамлет")
(Сторінка очищена)
Рядок 1: Рядок 1:
=='''''<font color='red' size=6>Вільям Шекспір: біографія та творчість</font>'''''==
 
  
==Ідея проекту==
 
Розповісти про життя видатного драматурга та про його шедеври.
 
 
==Автор проекту==
 
Дідоборщ Валерія
 
 
== Біографія ==
 
[[Файл:Dd7778e-1203862888-bill.jpg]]
 
 
Не дивлячись на світовий розголос драматургії і поезії Шекспіра, про самого нього відомого не так вже і багато. Хрестоматійні дані такі. Народився Шекспір 23 квітня 1564р. у Стретфорді-на-Ейвоні в родині ремісника і торговця. Вчився у місцевій граматичній школі, де вивчали рідну мову, а також грецьку і латинську за єдиним підручником — Біблією. За одними даними школу не закінчив, бо батько через фінансові ускладнення забрав Вільяма до себе помічником. За іншими ж, після закінчення школи був навіть помічником шкільного учителя. У 1587 році виїхав у Лондон і став грати на сцені, хоча великого успіху як актор не мав. З 1593 року працював у театрі Бербеджа як актор, режисер і драматург. При Якові I трупа Шекспіра отримала статус королівської. В 1599 році брав участь у побудові лондонського театру «Глобус», став його пайовиком — і наступні 10 років значився у списках його трупи. Протягом багатьох років Шекспір займався лихварством, а в 1605 році став відкупником церковної десятини.
 
 
У 1612 році Шекспір вийшов з невідомих причин у відставку і повернувся в рідний Стратфорд, де жили його дружина і дочки. Заповіт Шекспіра від 15 березня 1616-го року був підписаний нерозбірливим почерком, на підставі чого деякі дослідники вважають, що він був у той час серйозно хворий. 23 квітня 1616 року Шекспір помер. Через три дні тіло Шекспіра було поховане під вівтарем стратфордської церкви.
 
Його драматургічна і поетична спадщина, згідно «шекспірівського канону» (першого повного видання творів Шекспіра, здійсненого у 1623р.) складається з 37 драм, 154 сонетів та двох поем — «Венера і Адоні» і «Знеславлена Лукреція». Всі драматичні твори Шекспіра написані білим віршем з використанням прози.
 
 
== Трагедія "Гамлет" ==
 
Гамлет, принц данський — трагедія Вільяма Шекспіра, відоміша просто як Гамлет, написана між 1599 та 1601 роками.
 
Ця трагедія Шекспіра найбільш знаменита з п'єс англійського драматурга. На думку багатьох високо авторитетних цінителів мистецтва, це одне із самих глибокодумних творінь людського генія, велика філософська трагедія.
 
Різноманітність зовнішніх обставин дії в "Гамлеті" вражаюча. Тут багато усього: від наївних релігійних представлень про потойбічний світ до незначних побутових подробиць. Пишність і урочистість палацевої обстановки, де вирішуються долі держави і приватних осіб, змінюються картиною сімейного життя; то ми бачимо одну з галерей палацу, то кам'яну площадку, де стоять нічні стражі; глядачам показане придворне представлення акторів і похмуре видовище цвинтаря.
 
Дія цієї п'єси відбувається в Данії. У ній розповідається, як принц Гамлет здійснює помсту своєму дядькові королю Клавдію, убивці попереднього короля, Гамлетового батька, та нового чоловіка Гамлетової матері, королеви Гертруди. У п'єсі яскраво відтворено протікання справжнього й удаваного божевілля, яке проявляється то в глибокому смутку, то в шаленій люті. Серед її тем також зрада, помста, інцест і моральне падіння.
 
Дійові особи
 
Клавдій, король Данії.
 
Гамлет, син покійного й племінник нинішнього короля.
 
Полоній, головний королівський радник.
 
Гораціо, друг Гамлета.
 
Лаерт, син Полонія.
 
Вольтіманд, Корнелій, Розенкранц, Гільденстерн, Озрік, Дворянин -придворні.
 
Священик.
 
Марцелл, Бернардо -  офіцери.
 
Франціско, солдат.
 
Рейнальдо, слуга Полонія.
 
Актори.
 
Два гробокопи.
 
Фортінбрас, принц норвезький.
 
Норвезький капітан.
 
Англійські посли.
 
Гертруда, королева Данії, мати Гамлета.
 
Офелія, донька Полонія.
 
Привид Гамлетового батька.
 
Вельможі, дами, офіцери, солдати, матроси, гінці, почет.
 
Місце дії - Ельсінор.
 
Світ, зображений у трагедії, не цілком схожий на нинішні представлення про життя і люди, що живуть у ньому, мислять інакше ніж ми - поетичними образами і поняттями.
 
 
Гамлет — людина філософської думки.Події, що відбуваються при дворі, приводять Гамлета до узагальнюючих висновків щодо людини і світу загалом. Світ уявляється Гамлетові або городом, де буяють бур'яни, або в'язницею, добре впорядкованою, з казематами, камерами й підземеллями. Гамлет називає світ «буйним садом», що плодить лише дике та лихе сім'я. Він заявляє своїм товаришам, які приїздять, що «Бути чи не бути» Гамлет висловлює сумніви щодо цінності самого життя. Перераховуючи різноманітні біди людини, він змальовує звичаї суспільства. Бідність він сприймає як нестерпно важку для людини, адже їй доводиться терпіти
 
 
... бичі й наруги часу,
 
 
Гніт можновладдя, гордія зневаги,
 
 
Відштовхнуту любов, несправедливість,
 
 
Властей сваволю, тяганину суду,
 
 
З чесноти скромної безчесний глум...
 
 
Зміст трагедії «Гамлет» навіяний суспільними умовами Англії того часу, але значення її виходить далеко за межі однієї країни й одного історичного періоду. Показана в ній картина гноблення й брехні, зокрема тиранії, виявилося вірним на довгі часи. Звідси незгасаючий протягом століть інтерес до Гамлета, шляхетного і самотнього борця проти зла, і до його страдницьких переживань в умовах нерівної боротьби.
 
 
==Результати проекту==
 
Звіт у вигляді презентації.
 
 
[[Категорія:Проект з ОІТ та Зарубіжної літератури (факультет іноземних мов)]]
 

Версія за 10:42, 4 жовтня 2013