Відмінності між версіями «Конспект уроку №9 Махаліної Альони.»
Рядок 1: | Рядок 1: | ||
− | Конспект уроку | + | '''Конспект уроку''' |
− | Тема: Вказівка розгалуження та її опис мовою програмування. | + | '''Тема:''' Вказівка розгалуження та її опис мовою програмування. |
− | Мета: Навчити учнів використовувати вказівку розгалуження . | + | |
− | Тип уроку: практична робота. | + | '''Мета:''' Навчити учнів використовувати вказівку розгалуження . |
− | Хід уроку | + | |
− | 1. Актуалізація опорних знань. | + | '''Тип уроку:''' практична робота. |
+ | |||
+ | '''Хід уроку''' | ||
+ | |||
+ | '''1. Актуалізація опорних знань.''' | ||
+ | |||
1.Що таке цикл? | 1.Що таке цикл? | ||
2. Які ви знаєте цикли? | 2. Які ви знаєте цикли? | ||
Рядок 11: | Рядок 16: | ||
Розгалуження , яке також називається «якщо-то-інакше», означає вибір одного з двох варіантів залежно від значення певного логічного виразу (рис.1). | Розгалуження , яке також називається «якщо-то-інакше», означає вибір одного з двох варіантів залежно від значення певного логічного виразу (рис.1). | ||
− | [[Image:430.jpg]] | + | [[Image:430.jpg]] |
− | + | ||
+ | Рис.1 | ||
Наприклад, алгоритм обчислення значення функції | Наприклад, алгоритм обчислення значення функції | ||
Рядок 20: | Рядок 26: | ||
− | + | Рис.2 | |
Може виявитися, що при одному зі значень логічного виразу не потрібно виконувати жодних дій. У цьому випадку структура розгалуження називається «якщо-то» і може бути представлена у вигляді, що на рис.3. | Може виявитися, що при одному зі значень логічного виразу не потрібно виконувати жодних дій. У цьому випадку структура розгалуження називається «якщо-то» і може бути представлена у вигляді, що на рис.3. | ||
Рядок 28: | Рядок 34: | ||
Рис.3 | Рис.3 | ||
− | Приклад 1. | + | '''Приклад 1.''' |
+ | |||
Обчислити площу фігури (трикутник і прямокутник). | Обчислити площу фігури (трикутник і прямокутник). | ||
Нехай певна ціла змінна n відповідає за вибір. Припустимо, значення n=0 відповідає трикутнику, а значення n=1 –прямокутнику. Щоб обчислити необхідну площу, можна скористатися умовним оператором. | Нехай певна ціла змінна n відповідає за вибір. Припустимо, значення n=0 відповідає трикутнику, а значення n=1 –прямокутнику. Щоб обчислити необхідну площу, можна скористатися умовним оператором. | ||
Рядок 48: | Рядок 55: | ||
if n=2 then else | if n=2 then else | ||
Writeln {‘Результат не визначений’}; | Writeln {‘Результат не визначений’}; | ||
− | Приклад 2. | + | |
+ | '''Приклад 2.''' | ||
Соціологічне опитування ( заповнення анкети ), в якій задається питання про клас транспортних засобів, якими ви маєте право керувати. Але спочатку потрібно запитати – чи мають опитувані водійські права? | Соціологічне опитування ( заповнення анкети ), в якій задається питання про клас транспортних засобів, якими ви маєте право керувати. Але спочатку потрібно запитати – чи мають опитувані водійські права? | ||
PROGRAM IF THEN ELSE; | PROGRAM IF THEN ELSE; | ||
Рядок 68: | Рядок 76: | ||
END; END. | END; END. | ||
− | 3. Домашнє завдання. | + | '''3. Домашнє завдання.''' |
+ | |||
1. Чи можна побудувати за цифрами натурального трьох значного числа трикутник. | 1. Чи можна побудувати за цифрами натурального трьох значного числа трикутник. | ||
2. Обрахувати суму та кількість натуральних чисел з проміжку від 1 до 300, які націло діляться на 13. | 2. Обрахувати суму та кількість натуральних чисел з проміжку від 1 до 300, які націло діляться на 13. | ||
3.Визначити чи є серед трьох чисел а, в, с хоча б одна пара рівних між собою чисел. | 3.Визначити чи є серед трьох чисел а, в, с хоча б одна пара рівних між собою чисел. |
Версія за 11:45, 17 грудня 2008
Конспект уроку Тема: Вказівка розгалуження та її опис мовою програмування.
Мета: Навчити учнів використовувати вказівку розгалуження .
Тип уроку: практична робота.
Хід уроку
1. Актуалізація опорних знань.
1.Що таке цикл? 2. Які ви знаєте цикли? 3. Для чого використовуються цикли? 2.Повідомлення нового матеріалу. Розгалуження , яке також називається «якщо-то-інакше», означає вибір одного з двох варіантів залежно від значення певного логічного виразу (рис.1).
Рис.1 Наприклад, алгоритм обчислення значення функції
Можна представити у такому вигляді, як на рис.2
Рис.2
Може виявитися, що при одному зі значень логічного виразу не потрібно виконувати жодних дій. У цьому випадку структура розгалуження називається «якщо-то» і може бути представлена у вигляді, що на рис.3. Така структура використовується в тих випадках, коли необхідність виконання дій залежить від певних умов. Наприклад, виконувати сортування послідовності з n елементів має сенс лише тоді, коли в ній більше, ніж один елемент(рис.3).
Рис.3
Приклад 1.
Обчислити площу фігури (трикутник і прямокутник). Нехай певна ціла змінна n відповідає за вибір. Припустимо, значення n=0 відповідає трикутнику, а значення n=1 –прямокутнику. Щоб обчислити необхідну площу, можна скористатися умовним оператором.
If n=0 then
Обчислення площі трикутника Else If n=1 then Обчислення площі прямокутника Else Writeln {‘Результат не визначений’}; Додамо до набору фігур трапецію з відповідним значенням n=2. Умовний оператор «поглиблюється»: If n=0 then Обчислення площі трикутника
Else If n=1 then Обчислення площі прямокутника
Else if n=2 then else Writeln {‘Результат не визначений’};
Приклад 2. Соціологічне опитування ( заповнення анкети ), в якій задається питання про клас транспортних засобів, якими ви маєте право керувати. Але спочатку потрібно запитати – чи мають опитувані водійські права? PROGRAM IF THEN ELSE; {FATHER.PAS-TP 7.0} Var Priviledge,class_C,Bicycle:byte; BEGIN Write(‘Чи є у вас водійські права (0-ні\1-так)?-’); Readln(Priviledge); If Priviledge =1 Then BEGIN Write(‘Клас С (0-ні\1-так)?’); Readln(Class_C); END ELSE BEGIN Write(‘Чи є у вас велосипед (0-ні\1-так)’); Readln(Bicycle); END; END.
3. Домашнє завдання.
1. Чи можна побудувати за цифрами натурального трьох значного числа трикутник. 2. Обрахувати суму та кількість натуральних чисел з проміжку від 1 до 300, які націло діляться на 13. 3.Визначити чи є серед трьох чисел а, в, с хоча б одна пара рівних між собою чисел.