Відмінності між версіями «Конспект уроку №9 Махаліної Альони.»
Рядок 11: | Рядок 11: | ||
Розгалуження , яке також називається «якщо-то-інакше», означає вибір одного з двох варіантів залежно від значення певного логічного виразу (рис.1). | Розгалуження , яке також називається «якщо-то-інакше», означає вибір одного з двох варіантів залежно від значення певного логічного виразу (рис.1). | ||
− | [[Image:1.jpg]] | + | [[Image\H:1.jpg]] |
Рис.1 | Рис.1 | ||
Наприклад, алгоритм обчислення значення функції | Наприклад, алгоритм обчислення значення функції |
Версія за 11:07, 17 грудня 2008
Конспект уроку Тема: Вказівка розгалуження та її опис мовою програмування. Мета: Навчити учнів використовувати вказівку розгалуження . Тип уроку: практична робота. Хід уроку 1. Актуалізація опорних знань. 1.Що таке цикл? 2. Які ви знаєте цикли? 3. Для чого використовуються цикли? 2.Повідомлення нового матеріалу. Розгалуження , яке також називається «якщо-то-інакше», означає вибір одного з двох варіантів залежно від значення певного логічного виразу (рис.1).
Image\H:1.jpg Рис.1
Наприклад, алгоритм обчислення значення функції
Можна представити у такому вигляді, як на рис.2
Рис.2
Може виявитися, що при одному зі значень логічного виразу не потрібно виконувати жодних дій. У цьому випадку структура розгалуження називається «якщо-то» і може бути представлена у вигляді, що на рис.3. Така структура використовується в тих випадках, коли необхідність виконання дій залежить від певних умов. Наприклад, виконувати сортування послідовності з n елементів має сенс лише тоді, коли в ній більше, ніж один елемент(рис.3).
Рис.3
Приклад 1. Обчислити площу фігури (трикутник і прямокутник). Нехай певна ціла змінна n відповідає за вибір. Припустимо, значення n=0 відповідає трикутнику, а значення n=1 –прямокутнику. Щоб обчислити необхідну площу, можна скористатися умовним оператором.
If n=0 then
Обчислення площі трикутника Else If n=1 then Обчислення площі прямокутника Else Writeln {‘Результат не визначений’}; Додамо до набору фігур трапецію з відповідним значенням n=2. Умовний оператор «поглиблюється»: If n=0 then Обчислення площі трикутника
Else If n=1 then Обчислення площі прямокутника
Else if n=2 then else Writeln {‘Результат не визначений’}; Приклад 2. Соціологічне опитування ( заповнення анкети ), в якій задається питання про клас транспортних засобів, якими ви маєте право керувати. Але спочатку потрібно запитати – чи мають опитувані водійські права? PROGRAM IF THEN ELSE; {FATHER.PAS-TP 7.0} Var Priviledge,class_C,Bicycle:byte; BEGIN Write(‘Чи є у вас водійські права (0-ні\1-так)?-’); Readln(Priviledge); If Priviledge =1 Then BEGIN Write(‘Клас С (0-ні\1-так)?’); Readln(Class_C); END ELSE BEGIN Write(‘Чи є у вас велосипед (0-ні\1-так)’); Readln(Bicycle); END; END.
3. Домашнє завдання. 1. Чи можна побудувати за цифрами натурального трьох значного числа трикутник. 2. Обрахувати суму та кількість натуральних чисел з проміжку від 1 до 300, які націло діляться на 13. 3.Визначити чи є серед трьох чисел а, в, с хоча б одна пара рівних між собою чисел.