Відмінності між версіями «Системні служби MS Windows XP»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 79: Рядок 79:
  
 
Підкреслю, що наведений список - аж ніяк не істина в останній інстанції. Необхідність тієї або іншої системної служби визначається завданнями, які виконуються на даному комп'ютері. Кожен повинен вирішувати сам, що можна відключати, а що ні. Головне не перебільшити: адже наслідок необдуманих дій може бути зовсім непередбаченим.
 
Підкреслю, що наведений список - аж ніяк не істина в останній інстанції. Необхідність тієї або іншої системної служби визначається завданнями, які виконуються на даному комп'ютері. Кожен повинен вирішувати сам, що можна відключати, а що ні. Головне не перебільшити: адже наслідок необдуманих дій може бути зовсім непередбаченим.
 +
 +
Матеріали на основі статті http://www.minskportal.com та http://www.ua-admin.com

Версія за 15:11, 3 грудня 2008

Чи можливо збільшити швидкодію операційної системи Windows XP? Можна. Причому безпечним способом (без змін реєстру). Нижче приводимо наші раді з даного питання. Упевнені, що вони згодяться вам для оптимізації вашого домашнього комп'ютера. Робочий комп'ютер не чіпайте, оскільки це турбота системного адміністратора.

Простий користувач не знає, як працює Windows, що вона робить в процесі роботи і які служби запускає. А ось із службами-то і слід розібратися щонайшвидше. Наші ради дани для класичного вигляду меню "Пуск". Якщо у вас воно в стилі ХР, то перемкнетеся на класичний вигляд.

Виконуємо наступні дії: Пуск\Настройка\Панель управления. У вікні, що відкрилося, клікаєм Адміністрування, а в нім Служби. Внизу вікна Служби перемкнетеся на закладку Стандартний. Тепер почнемо відключати непотрібні служби.

Чому непотрібні? Навіщо їх потрібно відключити? Річ у тому, що Windows поставляється в типовому вигляді і так же встановлюється на комп'ютери. У операційній системі дуже багато різних функцій і опцій. Кожному конкретному користувачеві вони не потрібні все. Але виробник прагне врахувати інтереси всіх своїх клієнтів. Тому на всі комп'ютери і ставиться весь набір того, що може запропонувати своїм клієнтам Microsoft Corp. Тобто, особисто вам дуже багато що з цього набору точно не потрібне. Але воно стоїть на вашому комп'ютері і старанно "з'їдає" оперативну пам'ять вашого ПК і ваш час. Виправимо це. Попутно даватимемо коментарі виконуваних дій, щоб ви не сумнівалися в правильності наших рад.

Отже, перед нами список всіх служб що запускаються на вашому ПК. Деякі служби активовані, деякі - не активовані, але і ті та інші споживають ресурси комп'ютера. Виправимо це. Нам потрібно буде міняти типа запуску служб. Щоб його змінити, потрібно двічі кликнути на імені служби. Відкриється вікно Властивості. Там шукаємо поле Тип запуску. Справа клікаєм по випадному меню і вибираємо варіант запуску: Авто, Уручну, Відключене.

Майже всі встановлювані на ПК програми додають сюди свої власні служби. Вони ставлять на них пріоритет запуску Авто. Конкретно по тих програмах, що ви самі встановили, ми радити нічого не будемо. Розбирайтеся самі. Перед цьому корисно поглянути у вікні Властивості закладку Залежності. А ось по стандартних службах Windows потрібно буде гарненько пройтися.

Служби

Telnet. Дає можливість видаленому користувачеві входити у вашу систему і запускати програми. До чого вам це? Відключаємо!

Беспроводная настройка (Wireless Zero Configuration). Не знаєте, що таке безпровідною адаптер 802.11? Означає його у вас немає. Відключаємо.

Брандмауэр Windows/Общий доступ к Интернету (ICS). Досить нетямущий і докучливий. Якщо ви використовуєте фаєрвол сторонніх виробників (наприклад, Zonealarm, Agnitum Outpost Firewall і тому подібне) або у вас зовсім немає доступу до Інтернету (що навряд чи, але раптом) - відключаємо.

Веб-клиент (WebClient). Дозволяє додаткам створювати, діставати доступ і змінювати файли, що зберігаються в Інтернеті. Якщо у вас немає свого сайту в Мережі і ви не користуєтеся файловим хостингом, то вам ця служба не потрібна. Відключаємо.

QoS RSVP. Забезпечує розсилку сповіщень в мережі. Навряд чи ви використовуєте qos-програмі, відключаємо.

Вторичный вход в систему (Secondary Logon). Дозволяє запускати процеси від імені іншого користувача. У плані безпеки - одна із загрозливих. Рекомендується відключити.

Диспетчер очереди печати (Print Spooler). Якщо у вас немає принтера - відключаємо...

Журналы и оповещения производительности. (Performance Logs and Alerts). Для домашнього комп'ютера - даремна. Відключити.

Сервер. Забезпечує підтримку, загальний доступ до файлів, принтерів і іменованих каналів для вашого комп'ютера через мережеве підключення. Немає мережі - відключаємо.

Обозреватель компьютеров (Computer Browser). Обслуговує список комп'ютерів в мережі. Немає мережі - відключаємо.

Удалённый реестр (Remote Registry Service). Дозволяє видаленим користувачам змінювати параметри реєстру вашого комп'ютера. Швиденько відключаємо.

Служба серийных номеров переносных устройств мультимедиа. Отримує серійні номери всіх переносних медіапристроїв, підключених до системи. Ви отримуєте ліцензії на захищені медіафайли? Немає? Відключаємо.

Служба времени Windows (Windows Time). Управляє синхронізацією дати і часу. Раз на тиждень без попиту підключається до сервера Microsoft. Відключаємо. Годинник не складно встановити самому.

Служба регистрации ошибок (Error Reporting Service). Реєструє помилки служб і додатків, намагається відправити звіт до Microsoft. Жодної користі. Відключаємо.

Справка и поддержка (Help and Support). Чи часто ви ними користуєтеся? Якщо взагалі не користуєтеся - відключите. Користуєтеся зрідка, поставте "уручну".

Смарт-карты. Користуєтеся ними? Якщо немає, то відключаємо.

Автоматическое обновление. Оновлюватися, звичайно, бажано. Але... Ця служба автоматично викачує всі оновлення і латочки з Microsoft. Здається, що це добре (всякі проблем менше). Насправді подумайте: дуже вам необхідне оновлення, що усуває проблеми підключення відеокамери Sony певної моделі? А латочка (патч) для коректного запуску гри, яку ви ніколи не купите?. А латочка для Windows Media Player 10, поліпшуюча підтримку плеєром компонента Digital Rights Management? При цьому врахуйте, що після переустановлення системи викачувати оновлення доведеться знову. Зараз безліч журналів включає на диски, що додаються до них, оновлення і виправлення від Microsoft. А якщо ще врахувати наш трафік і кількість ліцензій... Загалом - подумайте. Краще відключити.

Центр обеспечения безопасности. Веде спостереження за налаштуваннями і параметрами безпеки системи. Якщо у вас встановлені антивірус, firewall, проксі-сервер (тобто, якщо ви користуєтеся засобами захисту від сторонніх виробників) - відключите цю докучливу службу.

А вот Службу восстановления системы (System Restore Service) радимо не відключати, хоча вона поїдає багато ресурсів. Якщо ж завдяки допитливості розуму ви по недосвідченості зробили "щось не те" і система стала працювати некоректно, ця служба може незрідка допомогти. Треба лише зайти в Пуськ\программи\стандартниє\служебниє\восстановленіє системи і зробити відкіт на раніший стан (до вашого неакуратного втручання). Програми, встановлені після дати, на яку ви відновили систему, доведеться переустановити.

Служба шифрування (Cryptographic Service). Служба безпечного обміну ключами й шифруваннями передачи даних у локальній мережі. Якщо локальної мережі немає, то цю службу можна відключити, якщо ж мережа є - вирішуйте самі...

DHCP клієнт (DHCP client). Займається автоматичним розподілом IP-адрес. Якщо мережі немає (чи локальної, чи інтернету, навіть через модем), то ця служба не потрібна.

Журнал подій (Event Log). Веде журнал системних і програмних подій, а також подій системи безпеки. Якщо питання безпеки вас не хвилюють, то цю функцію можна відключити.

Служба повідомлень (Messenger). Відповідає за прийом і відправлення повідомлень адміністратора. При відсутності мережі (і адміністратора) абсолютно непотрiбна.

Мережеві з'єднання (Network Connections). Керування всіма мережевими з'єднаннями. Якщо мережі немає (у тому числі й підключення до інтернету), то ця служба не потрібна.

Спулер друку (Print Spooler). Не потрібний, якщо немає принтера.

Protected Storage. Відповідає за захист важливих даних, у тому числі ключів користувачів; забороняє неавторизований доступ. Якщо мережі немає (у тому числі й інтернету) або якщо вас не хвилюють питання безпеки, то цю службу теж можна відключити.

Remote Registry Service. Функція віддаленного керування реєстром. Потрібна тільки адміністраторам мережі.

System Event Notification. Відслідковує системні події. Якщо все вже налаштовано i нормально працює, можна відключити.

SSDP Discovery. Забезпечує роботу зовнішніх пристроїв, що підтримують UPn (універсальна система Plug&Play, що, по задуму, повинна зв'язувати комп'ютер із всілякою побутовою технікою, на кшталт пилососа або холодильника).

Планувальник завдань (Task Scheduler). Забезпечує запуск додатків у заданий час. Якщо ця функція не використовується, її можна відключити.

Telephony. Взаємодія з модемом. Немає модему - відключаємо.

Uninterruptible power supply. Управляє роботою безперебійних джерел живлення (UPS). Якщо UPS зі зворотним зв'язком немає, то службу можна відключити.

Terminal Service. Служить для віддаленного керування комп'ютером через мережу. Домашньому користувачеві ця функція, взагалі ні до чого.

Підкреслю, що наведений список - аж ніяк не істина в останній інстанції. Необхідність тієї або іншої системної служби визначається завданнями, які виконуються на даному комп'ютері. Кожен повинен вирішувати сам, що можна відключати, а що ні. Головне не перебільшити: адже наслідок необдуманих дій може бути зовсім непередбаченим.

Матеріали на основі статті http://www.minskportal.com та http://www.ua-admin.com