Відмінності між версіями «Конспект уроку №9»
Рядок 1: | Рядок 1: | ||
− | '''Тема:''' Створення та реалізація програм | + | '''Тема:''' Створення та реалізація програм з розгалудженням |
'''Мета:''' навчити учнів виконувати задачі до даної теми, зазтосувати теоритичний матеріл при практичній роботі. | '''Мета:''' навчити учнів виконувати задачі до даної теми, зазтосувати теоритичний матеріл при практичній роботі. |
Поточна версія на 11:14, 24 грудня 2008
Тема: Створення та реалізація програм з розгалудженням
Мета: навчити учнів виконувати задачі до даної теми, зазтосувати теоритичний матеріл при практичній роботі.
Тип уроку : Практична робота.
Обладнання : ПК.
Хід уроку
1.Актуалізація знань умінь і навичок учнів. Запитання до учнів:
1.Як ви розумієте поняття розгалуження:
(це вид управляючої структури, що передбачає можливість вибору з декількох варіантів, для кожного з яких в залежності від певної умови виконується своя слідовність операторів)
2. Які оператори розгалуження ви знаєте?
оператор вибору - Case of , умовний оператор - if.
3. Коли використовується оператор вибору Case of ?
У випадку, коли необхідно використовувати декілька вказівок розгалуження, вкладених одна в одну, то краще замінити їх вка¬зівкою вибору.
4. Які існують форми запису умовного оператору?
If < умова > then < оператор > - скорочена
If < умова > then < оператор > else < оператор > - повна форма
5. Яку форму записує має оператор вибору - Case of?
Case <вираз> of
значення1:<вказівка1>;
значення2:<вказівка2>;
значенняМ:<вказівкаM> end;
2. Практична робота
Розв’язування задач.
1. Написати програму обчислення значень складеної функції:
Розв’язання :
Program Umovny;
Var
x,y: REAL ;
BEGIN
WriteLn(' vvedit x');
ReadLn(x);
IF x<3 then y:=x*x
ELSE
y:=SQRT(x);
WriteLn('y=', y:8:3);
END.
2. Скласти програму, яка визначає пору року за порядковим но¬мером місяця.
Розв’язання :
Program PORA;
Var MONTH: integer;
begin
Write('Введіть порядковий номер місяця (від 1 до 12): ');
readln(MONTH);
case MONTH of
3,4,5:writeln('Becнa');
6,7,8 : writeln ('Літо');
9,10,11:writeln('Ociнь');
12,1,2:writeln('Зимa')
end;
end.
3. Дано значення дійсних величин a, b, c. Подвоїти ці значення, якщо a >= b >= c, і замінити їх абсолютними значеннями, якщо це не так. В цій задачі зверніть увагу на дуже поширену помилку: в програмі не можна писати подвійну нерівність, як це робиться в математиці. Тобто, вираз a >= b >= c в програмі записується як складена умова (a >= b) and (b >= c).
Program Example_112;
Uses crt;
Var a,b,c:real;
Begin
Clrscr; {Очищення екрану}
Write(‘Введіть три числа: ’);
Readln(a,b,c);
If (a>=b) and (b>=c)
Then
Begin
A:=A*2;
B:=B*2;
C:=C*2;
End
Else Begin
A:=abs(A);
B:=abs(B);
C:=abs(C);
End;
Writeln(‘Вихідні значення:’);
Writeln(‘a=’,a:8:2);
Writeln(‘b=’,b:8:2);
Writeln(‘c=’,c:8:2);
Readln;
End.
3.Домашнє завдання
Скласти програму розв’язання квадратного рівняння, заданого своїми коефіцієнтами a, b, c.