Відмінності між версіями «Современная криптография»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: С конца 1990 годов начинается процесс открытого формирования государственных стандартов ...)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
С конца 1990 годов начинается процесс открытого формирования государственных стандартов на криптографические протоколы. Пожалуй, самым известным является начатый в 1997 году конкурс AES, в результате которого в 2000 году государственным стандартом США для криптографии с секретным ключом был принят шифр Rijndael, сейчас уже более известный как AES.[120] Аналогичные инициативы носят названия NESSIE (англ. New European Schemes for Signatures, Integrity, and Encryptions) в Европе и CRYPTREC (англ. Cryptography Research and Evaluation Committees) в Японии.
+
 
В самих алгоритмах в качестве операций, призванных затруднить линейный и дифференциальный криптоанализ кроме случайных функций (например, S-блоков, используемых в шифрах DES и ГОСТ) стали использовать более сложные математические конструкции, такие как вычисления в поле Галуа в шифре AES. Принципы выбора алгоритмов (криптографических примитивов) постепенно усложняются. Предъявляются новые требования, часто не имеющего прямого отношения к математике, такие как устойчивость к атакам по сторонним каналам. Для решения задачи защиты информации предлагаются всё новые механизмы, в том числе организационные и законодательные.
+
З кінця 1990 років починається процес відкритого формування державних стандартів на криптографічні протоколи. Мабуть, найвідомішим є розпочатий в 1997 році конкурс AES, в результаті якого в 2000 році державним стандартом США для криптографії з секретним ключем був прийнятий шифр Rijndael, зараз вже більш відомий як AES. [120] Аналогічні ініціативи носять назви Нессі (англ. Нові Європейський Схеми підписи, цілісності та шифрування) в Європі і CRYPTREC (англ. Cryptography Research та оцінки комітетів) в Японії.
Также развиваются принципиально новые направления. На стыке квантовой физики и математики развиваются квантовые вычисления и квантовая криптография. Хотя квантовые компьютеры лишь дело будущего, уже сейчас предложены алгоритмы для взлома существующих «надёжных» систем (например, алгоритм Шора). С другой стороны, используя квантовые эффекты, возможно построить и принципиально новые способы надёжной передачи информации. Активные исследования в этой области идут с конца 1980-х годов.
+
У самих алгоритмах як операцій, покликаних утруднити лінійний і диференціальний криптоаналіз крім випадкових функцій (наприклад, S-блоків, використовуваних в шифрах DES і ГОСТ), стали використовувати більш складні математичні конструкції, такі як обчислення в поле Галуа в шифрі AES. Принципи вибору алгоритмів (криптографічних примітивів) поступово ускладнюються. Пред'являються нові вимоги, часто не має прямого відношення до математики, такі як стійкість до атак по сторонніх каналах. Для вирішення завдання захисту інформації пропонуються все нові механізми, у тому числі організаційні та законодавчі.
В современном мире криптография находит множество различных применений. Кроме очевидных — собственно, для передачи информации, она используется в сотовой связи, платном цифровом телевидении[121] при подключении к Wi-Fi и на транспорте для защиты билетов от подделок[122], и в банковских операциях[123], и даже для защиты электронной почты от спама.
+
Також розвиваються принципово нові напрямки. На стику квантової фізики і математики розвиваються квантові обчислення та квантова криптографія. Хоча квантові комп'ютери лише справа майбутнього, вже зараз запропоновані алгоритми для злому існуючих «надійних» систем (наприклад, алгоритм Шора). З іншого боку, використовуючи квантові ефекти, можливо побудувати і принципово нові способи надійної передачі інформації. Активні дослідження в цій області йдуть з кінця 1980-х років.
 +
У сучасному світі криптографія знаходить безліч різних застосувань. Крім очевидних - власне, для передачі інформації, вона використовується в стільникового зв'язку, платному цифровому телебаченні [121] при підключенні до Wi-Fi і на транспорті для захисту квитків від підробок [122], і в банківських операціях [123], і навіть для захисту електронної пошти від спаму.
 +
Новинка! Натисніть слова вище, щоб переглянути альтернативні переклади. Відхилити
 +
Перекладач Google для:пошукувідеоел. поштителефонучату
 +
Компанії:Translator ToolkitПошук на світовому ринкуІнструмент перекладу веб-сайтів
 +
Про Перекладач GoogleВимкнути миттєвий перекладКонфіденційністьДовідка

Поточна версія на 07:30, 22 жовтня 2011

З кінця 1990 років починається процес відкритого формування державних стандартів на криптографічні протоколи. Мабуть, найвідомішим є розпочатий в 1997 році конкурс AES, в результаті якого в 2000 році державним стандартом США для криптографії з секретним ключем був прийнятий шифр Rijndael, зараз вже більш відомий як AES. [120] Аналогічні ініціативи носять назви Нессі (англ. Нові Європейський Схеми підписи, цілісності та шифрування) в Європі і CRYPTREC (англ. Cryptography Research та оцінки комітетів) в Японії. У самих алгоритмах як операцій, покликаних утруднити лінійний і диференціальний криптоаналіз крім випадкових функцій (наприклад, S-блоків, використовуваних в шифрах DES і ГОСТ), стали використовувати більш складні математичні конструкції, такі як обчислення в поле Галуа в шифрі AES. Принципи вибору алгоритмів (криптографічних примітивів) поступово ускладнюються. Пред'являються нові вимоги, часто не має прямого відношення до математики, такі як стійкість до атак по сторонніх каналах. Для вирішення завдання захисту інформації пропонуються все нові механізми, у тому числі організаційні та законодавчі. Також розвиваються принципово нові напрямки. На стику квантової фізики і математики розвиваються квантові обчислення та квантова криптографія. Хоча квантові комп'ютери лише справа майбутнього, вже зараз запропоновані алгоритми для злому існуючих «надійних» систем (наприклад, алгоритм Шора). З іншого боку, використовуючи квантові ефекти, можливо побудувати і принципово нові способи надійної передачі інформації. Активні дослідження в цій області йдуть з кінця 1980-х років. У сучасному світі криптографія знаходить безліч різних застосувань. Крім очевидних - власне, для передачі інформації, вона використовується в стільникового зв'язку, платному цифровому телебаченні [121] при підключенні до Wi-Fi і на транспорті для захисту квитків від підробок [122], і в банківських операціях [123], і навіть для захисту електронної пошти від спаму. Новинка! Натисніть слова вище, щоб переглянути альтернативні переклади. Відхилити Перекладач Google для:пошукувідеоел. поштителефонучату Компанії:Translator ToolkitПошук на світовому ринкуІнструмент перекладу веб-сайтів Про Перекладач GoogleВимкнути миттєвий перекладКонфіденційністьДовідка