Відмінності між версіями «Конспект"Презентація"»
Рядок 60: | Рядок 60: | ||
діаграми, ефектів анімації. Доцільно при цьому використати довідковий матеріал. | діаграми, ефектів анімації. Доцільно при цьому використати довідковий матеріал. | ||
− | [[Файл: | + | [[Файл:f.jpg]] |
Слід виділити час для самостійного створення учнями презентацій, запропонувати учням розширити знання з теми, а саме: про мультимедійні презентації, використавши Інтернет, додаткову літературу. | Слід виділити час для самостійного створення учнями презентацій, запропонувати учням розширити знання з теми, а саме: про мультимедійні презентації, використавши Інтернет, додаткову літературу. | ||
Не менш важливе місце має демонстрація учнями створених ними презентацій з докладним поясненням. Потрібно створити святкову, урочисту атмосферу, щоб підкреслити важливість заходу. Під час захисту презентацій використати критерії оцінювання комп'ютерних презентацій. | Не менш важливе місце має демонстрація учнями створених ними презентацій з докладним поясненням. Потрібно створити святкову, урочисту атмосферу, щоб підкреслити важливість заходу. Під час захисту презентацій використати критерії оцінювання комп'ютерних презентацій. |
Версія за 12:04, 24 жовтня 2010
Тема «Комп'ютерні презентації» вивчається в 10-му класі. На її вивчення за програмою для загальноосвітніх навчальних закладів відведено 7 години. Перед вивченням теми необхідно дати учням перелік питань, які вони повинні знати з теми «Комп'ютерні презентації», та розробити критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з цієї теми й ознайомити їх з ними. Перелік питань 1. Поняття комп'ютерної презентації. 2. Основне призначення системи підготовки презентації. 3. Об'єкти, що опрацьовуються за допомогою системи підготовки презентації, та їхні властивості. 4. Тексти, малюнки, анімації та звук на слайдах. 5. Інтерактивні презентації (реалізація переходів між слайдами за допомогою гіперпосилань і системи навігації). 6. Створення презентацій. 7. Демонстрація презентацій. Вчитель має тримати в полі зору питання з програми, які повинні знати учні: - призначення комп'ютерних презентацій; - способи створення презентацій; - правила роботи з комп'ютерними презентаціями; - можливості використання різних типів об'єктів (текстових, графічних, числових, звукових, відео) для створення презентацій; - зв'язані та вбудовані об'єкти з інших прикладних програм; - способи демонстрації слайдів. Учні повинні вміти: - завантажувати програму для створення презентацій; - створювати слайди; - створювати інтерактивний інтерфейс презентацій; - створювати презентацію з різних шкільних дисциплін; - демонструвати створену презентацію; - копіювати презентації на дискети. Велику роль у засвоєнні теми «Комп'ютерні презентації» відіграє правильно спланований матеріал. Рекомендації
I урок. Призначення комп'ютерних презентацій, демонстрація учнівських презентацій, ознайомлення учнів з методом проектів, завантаження програми для створення презентацій; способи створення презентацій (створення слайдів, додавання, вилучення слайдів тощо); створення інтерактивного інтерфейсу презентацій.
II урок. Практична робота, під час якої учні закріплюють знання на створення, редагування, форматування слайдів, використовуючи різні типи об'єктів (текстові, графічні, числові, звукові, відео) для створення презентацій (зв'язані та вбудовані об'єкти, створені в інших прикладних програмах).
III урок. Створення презентацій, їх оформлення та способи демонстрації слайдів, копіювання презентації на дискети. IV урок. Тематична атестація. На першому уроці за допомогою гри «Мікрофон» можна з'ясувати, що учні знають про презентації, як вони розуміють слово «презентація». Якщо виявляться такі учні, які вміють створювати комп'ютерні презентації, то їм необхідно дати творче завдання на створення презентації з будь-якої теми будь-якого предмета, який вивчається в школі, а з рештою учнів працювати за програмою. Дуже важливо перед вивченням теми провести актуалізацію опорних знань. Це можна зробити за допомогою гри.
Необхідно звернути увагу учнів на те, що робота програми Місrosoft РоwerРоіnt не спричинить у них ніяких труднощів, оскільки команди виконуються аналогічно, а інтерфейс мало чим відрізняється від попередніх програм. Бажано, щоб учні самі проаналізували вікно програми, знайшли відмінності в інтерфейсі РоwerРоіnt від попередніх програм.
Викликати інтерес до вивчення теми може вдало дібрана мотивація навчальної діяльності та демонстрація освітніх презентацій із шкільних дисциплін (учнівських, вчительських). Тут учитель звертає увагу на метод проектів і на ті дослідження, експерименти, аналіз і оцінення результатів, які в них використовуються. Вчителю слід звернути увагу на естетичне оформлення презентації, яке розвиватиме в учнів естетичнісмаки, виховуватиме любов до прекрасного, розвиватиме фантазію.
Учителю слід показати можливості використання презентацій. Сильнішим учням можна запропонувати самостійно озвучувати слайди (музичний супровід, запис голосового супроводу), оформлювати, додаючи ефекти анімації, створювати кнопки керування для зручності роботи з презентацією, робити помітки на слайді під час показу, створювати автоматичний показ презентації.
Під час вивчення теми «Комп'ютерні презентації» бажано провести практичну роботу, на якій учні вироблятимуть практичні навички роботи з програмою Місrosoft РоwerРоіnt для створення й оформлення слайдів, найпростішої презентації, слід навчити учнів знаходити необхідні команди з меню, панелі інструментів, контекстного меню для виконання різних операцій, зокрема, вставки малюнків, діаграми, ефектів анімації. Доцільно при цьому використати довідковий матеріал.
Файл:F.jpg Слід виділити час для самостійного створення учнями презентацій, запропонувати учням розширити знання з теми, а саме: про мультимедійні презентації, використавши Інтернет, додаткову літературу. Не менш важливе місце має демонстрація учнями створених ними презентацій з докладним поясненням. Потрібно створити святкову, урочисту атмосферу, щоб підкреслити важливість заходу. Під час захисту презентацій використати критерії оцінювання комп'ютерних презентацій. Орієнтовні критерії оцінювання презентації Критерії оцінювання презентації Бали Учні 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наявність презентації («+», Кількість слайдів (8 - 15) 0,5 Розкриття теми 1 Вставка малюнка 0,5 Вставка діаграми 0,5 Вставка анімації 0,5 Додавання ефектів 1 Використання різних шрифтів 1 Музичний супровід 1 Створення кнопок керування 1 Відеокліп 1 Запис тексту 2 Естетичне оформлення 1 Яке враження справила презентація на учнів 1 Разом балів
КОНСПЕКТ УРОКУ
ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
Тема уроку: Комп'ютерна презентація. Мета уроку: ознайомити учнів із презентаціями, створеними раніше іншими учнями, ввести поняття «презентація». Навчити учнів завантажувати програму Місrosoft РоwerРоіnt, створювати слайди, додавати, вилучати, переміщувати їх, користуючись інструментами програми РоwerРоіnt (меню, контекстне меню, панель інструментів), розвивати в учнів логічне мислення та естетичні смаки. Обладнання: комп'ютери, дискета з учнівськими презентаціями, перелік питань, які повинні вивчиш протягом 7 годин (кожному учню), критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з теми, презентації, алгоритм для проведення інтерактивної гри «Метод прес», довідковий матеріал (картки 1 6, див. 2 урок) Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Очікувані результати Учні повинні: - завантажувати програму для створення презентацій і виходити з неї; - створювати слайди; - вибирати фон та користуватись шаблонами, оформлювати слайди; - створювати тексти в слайдах; - вставляти графічні об'єкти на слайди (малюнки, різні автофігури та комбінацію з них, тощо). ХІД УРОКУ І. Організація класу до уроку 1. Повторення правил з техніки безпеки у роботі за комп'ютером. 2. Підготовка зошитів, ручок, комп'ютера для роботи в класі.
II. Актуалізація опорних знань учнів (інтерактивна гра «Незакінчене речення») Після гри зробити висновок щодо роботи в текстовому та графічному редакторах: і в текстовому, і в графічному редакторах операції виконуються аналогічно (через меню, контекстне меню, кнопки панелі інструментів).
Вчитель підбиває підсумки. Всі дії, які ми щойно повторили для роботи з текстовим та графічним редакторами, будемо використовувати і для створення комп’ютерних презентацій. III. Оголошення теми та завдань (мети) уроку Учитель. Сьогодні ми вивчатимемо тему «Презентація». На її вивчення відводиться 7 годин (роздати учням план вивчення теми). Для оцінювання навчальних досягнень з теми ми будемо користуватись критеріями оцінювання навчальних досягнень з теми та критеріями оцінювання презентації (роздати учням критерії). З теми ви повинні знати і вміти (роздати питання, які учні повинні знати). Звертаю увагу учнів на те, що тематичну атестацію проведемо у вигляді захисту самостійно створених презентацій. Зверніть увагу на критерії її оцінювання. З'ясуймо, що означає саме слово«презентація» і що ви знаєте про презентацію та її створення? ІНТЕРАКТИВНА ГРА «МІКРОФОН» (учням, які бажають висловити свою думку, передається мікрофон) Учитель підсумовує сказане і додає все це до подальшого пояснення. Учні, які вміють створювати комп'ютерні презентації, отримують індивідуальні завдання: зробити презентацію у вигляді реклам, повідомлень, висвітлення роботи гуртків, клубів, демонстрації колекцій, спортивних досягнень тощо. Учитель. Слово «презентація» походить від латинського «prezentation», що означає передаю, вручаю. Отже, презентація — це представлення. Комп'ютерна презентація — це набір кольорових карток-слайдів спеціального формату з лаконічною інформацією на певну тему, тобто зручний інструмент, за допомогою якого можна наочно і в інтерактивній формі донести до глядача інформацію. На слайдах можна розміщувати тексти, малюнки, діаграми, автофігури та будь-яку іншу графічну інформацію. Щоб оживити показ створених слайдів, можна додати, ефекти анімації та звукові ефекти, озвучувати слайди тощо. Через комп'ютерну презентацію можна представляти різні навчальні проекти, науково-дослідницькі роботи з МАН, розкривати теми з будь-яких навчальних предметів, дослідження, реклами, створювати й демонструвати навчальні та довідкові слайд-фільми, висвітлювати роботу класу, гуртків, цікавих захоплень, демонструвати колекції, спортивні досягнення тощо. Щоб ви краще зрозуміли призначення комп'ютерних презентацій, переглянемо кілька з них. Зверніть увагу на проекти презентацій, у яких учні проводять дослідження, обчислення, роблять висновки. IV. Мотивація навчальної діяльності Демонстрація презентацій, створених учнями минулих років. Учитель. Яке враження на вас справили переглянуті комп'ютерні презентації? Що найбільше вас привабило в них? Чи хотіли б ви створювати навчальні проекти? ІНТЕРАКТИВНА ГРА «МЕТОД ПРЕС» Свої відповіді сформуйте за таким алгоритмом: Я вважаю, ... Тому що, ... Наприклад, … Отже, ... V. Вивчення та осмислення нового матеріалу Для створення і демонстрації комп'ютерної презентації призначена програма Місrosoft РоwerРоіnt, яка входить до пакета Місrosoft Office для ОС Windows. В процесі створення презентації потрібно проявити себе як сценариста, режисера, художника і вимогливого глядача. Якість презентації залежатиме від вашої творчості та від художніх та естетичних смаків. Оскільки РоwerРоіnt входить до пакета Місrosoft Office для ОС Windows, то операції створення, відкриття і збереження документів, введення і редагування тексту, вставки малюнків у текст презентації виконуються так само, як, наприклад, у програмі Word. Завдання 1. Завантажити програму Місrosoft РоwerРоіnt: а) через кнопку Пуск (зверніть увагу і запам’ятайте піктограму програми); б) вийдіть з програми; в) завантажте програму через контекстне меню. Завдання 2. Розгляньте вікно програми Місrosoft РоwerРоіnt, команди меню, піктограми і панелі інструментів, зверніть увагу на операції, які вони виконують (рис. 1).
Меню
Панель інструментів
Рис