Відмінності між версіями «Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Демченко Дар'я Сергіївна (2018 рік)»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(План вивчення теми (вставити файл))
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
Рядок 21: Рядок 21:
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 +
1 заняття.
 +
 +
Мета: знайомство з проблемою проекту і можливостями її вирішення.
 +
 +
завдання:
 +
 +
Закріпити знання особливостей природної зони змішаних лісів, показати взаємозв'язок компонентів природи різних регіональних комплексів, зв'язок природи і побуту, господарської діяльності населення.
 +
Виявити здібності, бажання учнів для формування проектних груп, розподілу обов'язків.
 +
Розробити загальний і індивідуальні плани роботи.
 +
Розробити процедуру і критерії оцінювання участі та подання проекту.
 +
Устаткування: презентація, листи анкет, рекомендації
 +
Хід заняття:
 +
Перегляд презентації «Мішані ліси України».
 +
Знайомство з темою проекту.
 +
Визначення мети, формулювання завдань.
 +
Анкетування з метою визначення здібностей і уподобань учнів.
 +
Формування проектних груп, розподіл в них обов'язків.
 +
6. Видача письмових рекомендацій учасникам проектних груп (вимоги, терміни, графік консультацій і т.д.).
 +
7. Знайомство з критеріями оцінки проекту та формами його уявлення.
 +
2 і 3 заняття.
 +
Екскурсії в ліс.
 +
Мета: виявити особливості лісової зони
 +
Устаткування: планшет, листи спостережень, олівці, лопатка, пробірки для зразків грунту.
 +
Хід заняття:
 +
1. Вступна інструкція з техніки безпеки, виконуваній роботі.
 +
2. Розподіл роботи в групах
 +
1 група
 +
Опис зовнішнього вигляду зони лісу
 +
Розробка попереджувальних знаків про правила поведінки в лісі
 +
Фото-, відеозйомка
 +
2 група
 +
опис рослинності
 +
Використання людиною рослинного світу змішаних лісів
 +
Фото-, відеозйомка.
 +
3 група
 +
Опис тваринного світу
 +
Розробка заходів збереження тварин у лісі
 +
Фото-, відеозйомка.
 +
4 група
 +
Визначення складу грунту
 +
Встановлення зв'язку природи і побуту, господарської діяльності населення.
 +
Фото-, відеозйомка
 +
4 заняття
 +
  Обробка отриманих досліджень, інформації. Підготовка до презентації.
 +
Мета: обробка і оформлення отриманих даних під час екскурсії, у позаурочній діяльності.
 +
Обладнання: комп'ютери, проектор, фото і відео матеріали
 +
Хід заняття:
 +
Робота в групах по створенню презентації за даними досліджень.
 +
Створення плану заходів щодо збереження лісового масиву (попереджувальні знаки, буклети, пам'ятки для учнів)
 +
5 заняття. Захист проекту
 +
Мета: підведення підсумків проекту.
 +
Обладнання: комп'ютер, мультимедійне обладнання, оціночні листи.
 +
Хід заняття:
 +
Робота в групах по створенню презентації за даними досліджень.
 +
Створення плану заходів щодо збереження лісового масиву (попереджувальні знаки, буклети, пам'ятки для учнів)
 +
5 заняття. Захист проекту
 +
Мета: підведення підсумків проекту.
 +
Обладнання: комп'ютер, мультимедійне обладнання, оціночні листи.
 +
Хід заняття:
 +
1. Публічний захист проекту.
 +
2. Підведення підсумків, конструктивний аналіз виконаної роботи.
 +
3. Поширення пам'яток, буклетів.
 +
В ході роботи з даного модуля мною був значно підвищений професійний рівень. Навчилася розробляти різні за формою навчальні проекти, рефлексивно-оцінні матеріали.Подальша робота буде полягати в застосуванні теоретичних знань на уроках і в позаурочній діяльності, для організації і проведення позакласних занять, практичних і дослідницьких робіт зі школярами.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Версія за 17:08, 23 червня 2018



Назва навчальної теми

Захисники лісу

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Вік учнів, клас

6 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект проводиться з метою більш ефективного вивчення і засвоєння теми «Природні зони Землі» «Мішані ліси». Учні проводять дослідження лісового масиву своєї місцевості, для одержання, підтвердження і закріплення отриманих знань. Проводяться 5 занять у позаурочний час з них 2 екскурсії. На екскурсіях учні виявляють особливості лісу своєї місцевості, ведуть спостереження, фото-, відеозйомку. Проводять заходи природоохоронного характеру.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1 заняття.

Мета: знайомство з проблемою проекту і можливостями її вирішення.

завдання:

Закріпити знання особливостей природної зони змішаних лісів, показати взаємозв'язок компонентів природи різних регіональних комплексів, зв'язок природи і побуту, господарської діяльності населення. Виявити здібності, бажання учнів для формування проектних груп, розподілу обов'язків. Розробити загальний і індивідуальні плани роботи. Розробити процедуру і критерії оцінювання участі та подання проекту. Устаткування: презентація, листи анкет, рекомендації Хід заняття: Перегляд презентації «Мішані ліси України». Знайомство з темою проекту. Визначення мети, формулювання завдань. Анкетування з метою визначення здібностей і уподобань учнів. Формування проектних груп, розподіл в них обов'язків. 6. Видача письмових рекомендацій учасникам проектних груп (вимоги, терміни, графік консультацій і т.д.). 7. Знайомство з критеріями оцінки проекту та формами його уявлення. 2 і 3 заняття. Екскурсії в ліс. Мета: виявити особливості лісової зони Устаткування: планшет, листи спостережень, олівці, лопатка, пробірки для зразків грунту. Хід заняття: 1. Вступна інструкція з техніки безпеки, виконуваній роботі. 2. Розподіл роботи в групах 1 група Опис зовнішнього вигляду зони лісу Розробка попереджувальних знаків про правила поведінки в лісі Фото-, відеозйомка 2 група опис рослинності Використання людиною рослинного світу змішаних лісів Фото-, відеозйомка. 3 група Опис тваринного світу Розробка заходів збереження тварин у лісі Фото-, відеозйомка. 4 група Визначення складу грунту Встановлення зв'язку природи і побуту, господарської діяльності населення. Фото-, відеозйомка 4 заняття

 Обробка отриманих досліджень, інформації. Підготовка до презентації.

Мета: обробка і оформлення отриманих даних під час екскурсії, у позаурочній діяльності. Обладнання: комп'ютери, проектор, фото і відео матеріали Хід заняття: Робота в групах по створенню презентації за даними досліджень. Створення плану заходів щодо збереження лісового масиву (попереджувальні знаки, буклети, пам'ятки для учнів) 5 заняття. Захист проекту Мета: підведення підсумків проекту. Обладнання: комп'ютер, мультимедійне обладнання, оціночні листи. Хід заняття: Робота в групах по створенню презентації за даними досліджень. Створення плану заходів щодо збереження лісового масиву (попереджувальні знаки, буклети, пам'ятки для учнів) 5 заняття. Захист проекту Мета: підведення підсумків проекту. Обладнання: комп'ютер, мультимедійне обладнання, оціночні листи. Хід заняття: 1. Публічний захист проекту. 2. Підведення підсумків, конструктивний аналіз виконаної роботи. 3. Поширення пам'яток, буклетів. В ході роботи з даного модуля мною був значно підвищений професійний рівень. Навчилася розробляти різні за формою навчальні проекти, рефлексивно-оцінні матеріали.Подальша робота буде полягати в застосуванні теоретичних знань на уроках і в позаурочній діяльності, для організації і проведення позакласних занять, практичних і дослідницьких робіт зі школярами.

Відомості про автора

Демченко Дар'я Сергіївна

Користувач:2550590

Фах, навчальний предмет

географія

Навчальний заклад

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Місто\село, район, область

Кропивницький

Контактні дані

Даша Демченко [email protected]

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 5 по 9 лютого 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери