Відмінності між версіями «Стаття проекту " Урок майбутнього!" Герасімова Дар'я»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(IV Закріплення матеріалу.)
(IV Закріплення матеріалу.)
Рядок 160: Рядок 160:
 
[[Файл:Image211.png|центр|300пкс]]    [[Файл:Image22.png|центр|300пкс]]
 
[[Файл:Image211.png|центр|300пкс]]    [[Файл:Image22.png|центр|300пкс]]
 
[[Файл:Image23.png|центр|300пкс]]      [[Файл:Image25.png|центр|300пкс]]
 
[[Файл:Image23.png|центр|300пкс]]      [[Файл:Image25.png|центр|300пкс]]
 
 
'''4.Робота в парах
 
(на застосування вивченого у професії кухар, офіціант) - 3хв.'''
 
 
Кожна пара учнів отримує кольорові картки із завданнями :
 
 
'''4.Презентація робіт в парах - 5 хв.'''
 
 
Викладач пропонує підняти вгору:
 
*всі зелені картки (звітують, доповнюють);
 
*всі сині картки (звітують, доповнюють);
 
*всі червоні картки (звітують, доповнюють).
 
  
 
==V Домашнє завдання.==
 
==V Домашнє завдання.==

Версія за 14:22, 7 червня 2018

Навчальний предмет

Геометрія

Вік учнів, клас

16-18 років. 11 клас.

Тема

Тіла обертання. Конус.

Тип уроку

Урок вивчення та закріплення нового матеріалу.

Вид уроку

Мультимедійні презентації учнів та викладача, практична робота, самостійна робота в парах.

Мета

Навчальна Систематизувати та узагальнити знання та вміння учнів з теми "Циліндр"; вивчити конус та його елементи; застосувати математичні знання під час розв’язування задач та використовувати у своїй професії.

Розвивальна Розвивати просторову уяву, логічне мислення, вміння висловлювати та обгрунтовувати свою думку, формувати вміння вирішувати проблемні ситуації, бажання пізнавати нове, прививати інтерес до математики.

Виховна Сприяти вихованню відповідальності учнів за результати виконання завдань, сприяти розвитку комунікативних умінь, взаємоповаги, взаємодопомоги, почуття колективізму, культуру поведінки.

Обладнання

Мультимедійний комплекс, мультимедійні презентації, кольорові картки-завдання для роботи в парах, моделі тіл обертання, буклети.

Методи роботи на уроці

Словесні, наочні, практичні, еврестичні (виступ учнів в ролі викладача, організація роботи в парах, презентації учнів).

Форми роботи на уроці

Індивідуальна, парна, групова.

Міжпридметні зв’язки

Історія, креслення, устаткування, ТПЇ, інформатика.

Методична мета

Використання комп’ютерних технологій, інтерактивних вправ.

Хід уроку.

І Організаційна частина.Повідомлення теми та завдання уроку.

Привітання. Перевірка стану готовності учнів до уроку. Тема уроку: "Тіла обертання. Конус".

II Повторення матеріалу з теми: Циліндр

1.Теоретична частина (презентація 2 учениць з використанням мультимедійного комплексу на тему: Циліндр)


Image05.png


Image03.png


Image125.png


Image07.png


Image06.png


Image08.png


2.Практична частина (робота з тестами) Учні отримують тести.

Тест

3.Перевірка тесту (два учні біля дошки по-черзі відповідають, інші учні обмінюються та перевіряють один одного).

4.Підсумок повтореного: Чи потрібно кухарям знати тіла обертання? Чому? Чому посуд має круглі форми?

III Вивчення нового матеріалу.

1.Розповідь викладача шляхом використання мультимедійної презентації, учні виконують малюнки у зошити

Image0001.png


Виконання учнями малюнка

Image1000.png


Image26.png


Image1100.png


Image14.png


Image28.png


Image24.png


Викладач: Як ви думаєте, чому пожежні відра конусоподібні?(відповідь учнів)

Повідомлення учня

Справа в тому, що конусоподібними відрами зручніше черпати пісок із пожежного ящика (адже вогонь гасять не тільки водою, але і піском). Щоб зачерпнути пісок, необхідно взятися однією рукою за ручку, а другою за дно. З плоского дна звичайного відра рука в пожежній рукавиці сповзає. Тому зручно триматися за вершину конуса. До того ж конусоподібне відро легко занурюються в пожежну бочку з водою. Крім того, взимку вода в бочці може покритися кригою. Вершиною конуса пробить його простіше. Пожежники також стверджують, що із відра-конуса воду можна виплеснути дальше і точніше, ніж із звичайного.

IV Закріплення матеріалу.

1.Практична частина. Розв’язування опорної задачі

У прямому конусі з твірною 10 см та висотою 8 см проведено осьовий переріз. Знайти площу цього перерізу та площу основи циліндра.


зліва Дано: прямий циліндр з віссю SO AS =10см, SO = 8 см

Знайти: S осн., S перер

Розв’язання 1.Із прямок. Δ ASО за теоремою Піфагора знайдемо АО

АО^2 = AS^2 – SO^2= 10^2 - 8^2=36,

АО = 6 см.

2.S осн. = πR^2 =πх6^2 = 36π см^2

3.S перер = S Δ ASВ= ½ah=½АВ SO= ½ х 12 х 8 = 48 см^2

2.Теоретична частина та закріплення вивченого (фронтальне опитування)

Розв’язати кросворд (із мультимедійної презентації)

Кросворд

3.Мультимедійна презентація учнів (на застосування вивченого у професії кухар, офіціант)

Image15.png
Image18.png
Image16.png
Image17.png
Image199.png
Image201.png
Image211.png
Image22.png
Image23.png
Image25.png

V Домашнє завдання.

VI Підсумок уроку. Оголошення оцінок

Викладач: Мудрець сказав: "Дві людини, які обмінялися золотими монетами, не стали багатшими. Але якщо вони обмінялися думками, то кожний з них стає в двоє багатниш. Ця істина - проста, але зміст її - глибокий. І ви, я впевнена, обмінюючись сьогодні думками, ідеями, знаннями, стали багатшими інтелектуально, бо вчилися практичному застосуванню отриманих знань для своєї професії.


Методичні та дидактичні матеріали

  1. Тест
  2. Кросворд
  3. Відеоурок

Інформаційні ресурси