Відмінності між версіями «Стаття проекту " Урок майбутнього!" Леонова Інна»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(6. Сприйняття нового матеріалу.)
Рядок 30: Рядок 30:
  
 
=Хід уроку=
 
=Хід уроку=
===1. Організаційний етап===
+
===1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП===
  
 
Привітання з учнями. Перевірка готовності учнів до уроку. Налаштування на роботу.
 
Привітання з учнями. Перевірка готовності учнів до уроку. Налаштування на роботу.
Рядок 37: Рядок 37:
 
                               Ле Корбюзьє
 
                               Ле Корбюзьє
  
===2. Перевірка домашнього завдання.===
+
===2. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ.===
 
Перевірити наявність виконаного домашнього завдання та відповісти на запитання учнів, які виникли в них при розв'язуванні задач.
 
Перевірити наявність виконаного домашнього завдання та відповісти на запитання учнів, які виникли в них при розв'язуванні задач.
  
===3. Актуалізація опорних знань.===
+
===3. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.===
 
Фронтальна бесіда:
 
Фронтальна бесіда:
 
*Заповність пропуски:
 
*Заповність пропуски:
Рядок 52: Рядок 52:
 
[[Файл:C.png]]<br />
 
[[Файл:C.png]]<br />
  
===4. Мотивація навчальної діяльності. ===
+
===4. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ===
 
Світ,  в якому ми живемо, наповнений геометрією будинків і вулиць, творінням природи й людини.
 
Світ,  в якому ми живемо, наповнений геометрією будинків і вулиць, творінням природи й людини.
 
Якщо озирнутися навколо, можна побачити багато речей які мають циліндричну форму.  
 
Якщо озирнутися навколо, можна побачити багато речей які мають циліндричну форму.  
Рядок 61: Рядок 61:
 
На практиці часто виникає потреба знати не тільки яку геометричну форму мають деякі предмети , а й знати їх об'єми.
 
На практиці часто виникає потреба знати не тільки яку геометричну форму мають деякі предмети , а й знати їх об'єми.
  
===5. Повіломлення теми, мети і завдань уроку.===
+
===5. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ.===
 
Сьогодні ми навчимося знаходити об'єм одного з тіл обертання - циліндра,  
 
Сьогодні ми навчимося знаходити об'єм одного з тіл обертання - циліндра,  
 
а також продемонструємо зв'язок математичної теорії з практикою.
 
а також продемонструємо зв'язок математичної теорії з практикою.
  
===6. Сприйняття нового матеріалу.===
+
===6. СПРИЙНЯТТЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.===
 
[[Файл:П1.png|праворуч|200пкс]]
 
[[Файл:П1.png|праворуч|200пкс]]
 
<big> Поверхня циліндра складається з двох рівних основ і бічної поверхні. Якщо поверхню циліндра розрізати по колах основ і одній із твірних, а потім розгорнути на площині, то дістанемо розгортку циліндра (рис.265). вона складається з прямокутника, сторони якого дорівнюють довжині кола основ і висоті циліндра, і двох кругів, що є основами циліндра.<br />
 
<big> Поверхня циліндра складається з двох рівних основ і бічної поверхні. Якщо поверхню циліндра розрізати по колах основ і одній із твірних, а потім розгорнути на площині, то дістанемо розгортку циліндра (рис.265). вона складається з прямокутника, сторони якого дорівнюють довжині кола основ і висоті циліндра, і двох кругів, що є основами циліндра.<br />
Рядок 80: Рядок 80:
 
Якщо радіус основи циліндра дорівнює R, а висота Н, то його об'єм  
 
Якщо радіус основи циліндра дорівнює R, а висота Н, то його об'єм  
 
V = πR2H.</big>
 
V = πR2H.</big>
 +
 +
===7. ЗАКРІПЛЕННЯ Й ОСМИСЛЕННЯ  НОВОГО МАТЕРІАЛУ. ===

Версія за 15:19, 5 червня 2018

Навчальний предмет

Геометрія

Razvertka cilindra.gif

Вік учнів, клас

16-18 років, 11 клас

Тема уроку

Циліндр. Об'єм циліндра

Тип уроку

комбінований

Мета уроку

Навчальна мета:

  • формування знань учнів про об’єм циліндра та навиків його

обчислення;

  • показати застосування циліндра в побуті, техніці;

Розвивальна мета:

  • розвивати в учнів логічне мислення,
  • увагу,
  • просторову уяву,
  • уміння знаходити помилки та неточності у відповідях товаришів,
  • уміння працювати в групах.

Виховна мета:

  • виховувати організованість,
  • уміння долати труднощі,
  • здатність вибирати необхідну інформацію.

Хід уроку

1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Привітання з учнями. Перевірка готовності учнів до уроку. Налаштування на роботу.

 Девіз уроку: Ми живемо в геометричний період.
             Усе навколо – геометрія.
                              Ле Корбюзьє

2. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ.

Перевірити наявність виконаного домашнього завдання та відповісти на запитання учнів, які виникли в них при розв'язуванні задач.

3. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

Фронтальна бесіда:

  • Заповність пропуски:
  1. Твірними циліндра називаються ... які сполучають відповідні тчоки ... кіл основи;
  2. Твірні циліндра ... і ...;
  3. Поверхня циліндра складається із ... і ...;
  4. Радіус циліднра - це радіус ...;
  5. Висотою циліндра називається відстань між ...;
  • На даному зображенні циліндра назвіть:


C.png

4. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

Світ, в якому ми живемо, наповнений геометрією будинків і вулиць, творінням природи й людини. Якщо озирнутися навколо, можна побачити багато речей які мають циліндричну форму. Це і предмети побуту, продукти харчування, канцелярське та хімічне приладдя, косметичні товари, різноманітні деталі тощо. зліва зліва


На практиці часто виникає потреба знати не тільки яку геометричну форму мають деякі предмети , а й знати їх об'єми.

5. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ.

Сьогодні ми навчимося знаходити об'єм одного з тіл обертання - циліндра, а також продемонструємо зв'язок математичної теорії з практикою.

6. СПРИЙНЯТТЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

П1.png

Поверхня циліндра складається з двох рівних основ і бічної поверхні. Якщо поверхню циліндра розрізати по колах основ і одній із твірних, а потім розгорнути на площині, то дістанемо розгортку циліндра (рис.265). вона складається з прямокутника, сторони якого дорівнюють довжині кола основ і висоті циліндра, і двох кругів, що є основами циліндра.
Площею бічної і повної поверхні циліндра називають площу розгортки бічної і повної поверхонь. Тоді площа бічної повірхні і площа повної поверхні визначаються формулами:

Sбічн = 2πRH.
Sцил = Sбічн + 2Sосн, Sцил = 2πRH + 2πR^2 = 2πR(H + R).

де R, H — радіус і висота циліндра відповідно.

Об'єм циліндра дорівнює добутку площі його основи на висоту V = Sосн ∙ H.

Якщо радіус основи циліндра дорівнює R, а висота Н, то його об'єм V = πR2H.

7. ЗАКРІПЛЕННЯ Й ОСМИСЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.