Відмінності між версіями «Стаття проекту "Урок майбутнього!" Храпаченко Дарини»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(4. Узагальнення та систематизація знань, умінь, навичок.)
(4. Узагальнення та систематизація знань, умінь, навичок.)
Рядок 69: Рядок 69:
 
===4. Узагальнення та систематизація знань, умінь, навичок.===
 
===4. Узагальнення та систематизація знань, умінь, навичок.===
 
На цьому етапі учні кожної групи розв’язують задачі:<br />
 
На цьому етапі учні кожної групи розв’язують задачі:<br />
1. Математичний двобій «мозковий штурм». Тестові завдання  з вибором однієї правильної відповіді отримує кожна група. Задачі оцінюються по 2 бали.<br />
+
'''1.''' Математичний двобій «мозковий штурм». Тестові завдання  з вибором однієї правильної відповіді отримує кожна група. Задачі оцінюються по 2 бали.<br />
2. Задачі за готовими малюнками (захищають аналітики).<br />
+
'''2.''' Задачі за готовими малюнками (захищають аналітики).<br />
 
[[Файл:Задача.PNG]]<br />
 
[[Файл:Задача.PNG]]<br />
 
"Перша"<br />
 
"Перша"<br />
Рядок 81: Рядок 81:
 
За відомими Н і β знайти Sб.<br />
 
За відомими Н і β знайти Sб.<br />
 
За відомими Н і £ знайти об’єм.<br />
 
За відомими Н і £ знайти об’єм.<br />
3. Кожна група підготувала презентацію на тему «Світ навколо нас»,де представлено тіла обертання у навколишньому середовищі.Група «Перша» - циліндр. Група «Друга» - конус. Група «Третя» - куля.<br />
+
'''3.''' Кожна група підготувала презентацію на тему «Світ навколо нас»,де представлено тіла обертання у навколишньому середовищі.Група «Перша» - циліндр. Група «Друга» - конус. Група «Третя» - куля.<br />
4. Кожна група отримує прикладні задачі. Із кожної групи один учень захищає свою задачу.
+
'''4.''' Кожна група отримує прикладні задачі. Із кожної групи один учень захищає свою задачу.
  
 
===5.  Підсумки уроку.===
 
===5.  Підсумки уроку.===

Версія за 12:12, 21 травня 2018




Навчальний предмет

Геометрія

Cilindr.gif

Вік учнів, клас

16-18 років, 11 клас

Тема уроку

Тіла обертання

Тип уроку

Узагальнення і систематизація знань і вмінь

Мета уроку

Навчальна мета: систематизувати та узагальнити знання учнів з теми «Тіла обертання»; підвищити рівень сформованості знань, умінь та навичок розв’язувати задачі з теми; формувати вміння застосовувати набуті знання під час розв’язування практичних задач;

Розвивальна мета: розвивати просторові уявлення, пам’ять, логічне мислення;

Виховна мета: виховувати наполегливість, працьовитість.

Хід уроку

1. Організаційний етап

  • налаштування учнів на продуктивну роботу на заняттях;
  • розподіл учнів на групи;
  • повідомлення учням інструкції із само оцінювання роботи на уроці.

Попередньо клас поділено на три групи : «Перша», «Друга», «Третя» (назви команд учні обирають самостійно). Кожна група складається з теоретиків, аналітиків, істориків. В кожній групі працює по два консультанти, які коригують роботу членів групи. За кожний вид роботи учні будуть отримувати певну кількість балів, які капітани будуть заносити в електронний журнал. Початковий старт у кожного учня 3 бали.


Посилання на блог учителя з навчально-методичними матеріалами до уроку

2. Перевірка домашнього завдання.

3. Актуалізація опорних знань.

Вправа "асоціативний кущ". Використовується ментальна картка

Експрес опитування (інтелектуальна розминка) - результати відповідей оцінюються по 1б., які капітани заносять у журнал. Опитування проводиться у формі брейн-рингу, якщо члени групи помилються або не знають відповіді, то на це запитання можуть відповісти інші групи (працюють теретики).

А. Циліндр

  1. Яке геометричне тіло називається циліндром?
  2. Внаслідок обертання якої геометричної фігури утворюється циліндр?
  3. Що є елементами циліндра?
  4. Які існують види перерізів циліндра?
  5. Чому дорівнює площа поверхні циліндра?
  6. Чому дорівнює об’єм циліндра?

Б. Конус

  1. Яке геометричне тіло називається конусом?
  2. Внаслідок обертання якої геометричної фігури утворюється конус?
  3. Що є елементами конуса?
  4. Види перерізів конуса?
  5. Чому дорівнює площа поверхні конуса?
  6. Чому дорівнює об’єм конуса?

В. Куля

  1. Яке геометричне тіло називається кулею; сферою?
  2. Внаслідок обертання якої геометричної фігури утворюється куля, сфера?
  3. Що є елементами кулі?
  4. Які існують перерізи кулі?
  5. Чому дорівнює площа поверхні сфери?
  6. Чому дорівнює об’єм кулі? Кульового сектора? Кульового сегменту?

4. Узагальнення та систематизація знань, умінь, навичок.

На цьому етапі учні кожної групи розв’язують задачі:
1. Математичний двобій «мозковий штурм». Тестові завдання з вибором однієї правильної відповіді отримує кожна група. Задачі оцінюються по 2 бали.
2. Задачі за готовими малюнками (захищають аналітики).
Задача.PNG
"Перша"
За відомими R і ι знайти Sб.
За R і £ знайти об’єм конуса.
"Друга"
За відомими ι і Н знайти об’єм конуса.
За відомими ι і β знайти Sб.
"Третя"
За відомими Н і β знайти Sб.
За відомими Н і £ знайти об’єм.
3. Кожна група підготувала презентацію на тему «Світ навколо нас»,де представлено тіла обертання у навколишньому середовищі.Група «Перша» - циліндр. Група «Друга» - конус. Група «Третя» - куля.
4. Кожна група отримує прикладні задачі. Із кожної групи один учень захищає свою задачу.

5. Підсумки уроку.

  • Підсумок уроку підбиває вчитель. Він наголошує на тому, що існує 3 види тіл обертання. Учні на закріплення своїх знань колективно розв’язують кросворд.
  • Члени груп – історики – ознайомлюють клас із історичними матеріалами про тіла обертання.
  • Учитель оцінює роботу учнів на основі балів, які були занесені у журнал.

6. Повідомлення домашнього завдання.

  1. На бічній поверхні циліндра сидять муха М і павук Р. Як знайти шлях на поверхні між М і Р?
  2. Як знайти об’єм звичайного лимона?
  3. Рідину, налиту в конічну посудину, що має висоту 0,18 м і 0,24 м у діаметрі основи переливають у циліндричну посудину, діаметр основи якої 0,1 м. Яка буде висота рівня рідини в посудині?

Методичні та дидактичні матеріали

  1. Блог учителя з посиланнями на матеріали до уроку Blogger
  2. Макет для майбутньої стінгазети або постеру
  3. Тест для перевірки знань учнів
  4. Ментальна карта
  5. Кросворд
  6. Відео "Тіла обертання"
  7. Інфографіка "Тіла обертання"
  8. Електронний журнал

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Відеоматеріали

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Електронні ресурси

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Автор статті

Студент(ка) факультету .......... 6 курсу, спеціальність "????"

Іванов Петро Михайлович

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка