Відмінності між версіями «Стаття до проекту "Урок майбутнього!" Марус Юлії»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 39: Рядок 39:
  
 
===4. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).===
 
===4. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).===
 +
План уроку (СЛАЙД 2)
 +
1. Наміри країн-переможниць на Паризькій мирній конференції.
 +
'''Робота з підручником.''' (параграф 10, стор. 95-96)
 +
1.1 Якими ж були наміри кожної з країн-переможниць?
 +
Учні самостійно опрацьовують відповідний матеріал визначаючи, чого
 +
прагнули досягти на конференції її основні учасники та заповнюють
 +
таблицю у довільному вигляді
 +
2. Створення Ліги Націй.
 +
3. Версальський мирний договір.
 +
4. Мирні договори із союзниками Німеччини.
  
 
===5.  Підсумки уроку.===
 
===5.  Підсумки уроку.===

Версія за 17:30, 18 травня 2018




Навчальний предмет

Всесвітня історія

Картаодшвоадшап.jpeg

Вік учнів, клас

10 клас

Тема уроку

Повоєнне облаштування світу. Версальсько-Вашингтонська система договорів

Тип уроку

  • Комбінований.

Мета уроку

Навчальна мета- охарактеризувати процес повоєнного мирного врегулювання, розкрити результати й наслідки конференції й мирних договорів;

Розвивальна мета -сприяти розвитку аналітичного мислення,цілісного сприйняття історичних явищ;

Виховна мета-сприяти вихованню загальнолюдських цінностей.

Хід уроку

1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація учіння школярів.

Після закінчення Першої світової війни проблеми не зникли. Виникла нова система міжнародних договорів, що отримала назву Версальсько-Вашинтонгської, яка закріплювала розподіл світу на переможців і переможених. Ця система мала свої сильні і слабкі сторони, які ми розлянемо на уроці.

Посилання на блог учителя з навчально-методичними матеріалами до уроку

2. Перевірка домашнього завдання, повторення раніше вивче­ного матеріалу.

Для перевірки домашнього завдання, учням пропонується виконати вправу " / Хронологічна лінійка

3. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів.

Slides of a pitch deck (1).jpg

Для актуалізація опорних знань вчитель проводить фронтальне опитування:

4. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).

План уроку (СЛАЙД 2) 1. Наміри країн-переможниць на Паризькій мирній конференції. Робота з підручником. (параграф 10, стор. 95-96) 1.1 Якими ж були наміри кожної з країн-переможниць? Учні самостійно опрацьовують відповідний матеріал визначаючи, чого прагнули досягти на конференції її основні учасники та заповнюють таблицю у довільному вигляді 2. Створення Ліги Націй. 3. Версальський мирний договір. 4. Мирні договори із союзниками Німеччини.

5. Підсумки уроку.

Німці за все заплатять.jpg

6. Повідомлення домашнього завдання.

Методичні та дидактичні матеріали

  1. Блог учителя з посиланнями на матеріали до уроку
  2. Макет для майбутньої стінгазети або постеру WikiWall
  3. Тест для перевірки знань учнів(Google Форми)
  4. Ментальні карти (Minmodo)
  5. Гра для учнів/(квест, пазли, кросворд)
  6. "/Відео-матеріали (змонтовані власноруч)
  7. Інфографіка
  8. Електронний журнал
  9. Методичні або дидактичні матеріали до уроку, що зроблені у ППЗ із фаху (словники):

9.1. Словник понять і термінів з всесвітньої історії 10-11 класу#

9.2. Наочний довідник.Всесвітня історія. 10—11 класи

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. Всесвітня історія: підруч. для 10 кл. загальноосвіт. навч. закл.: рівень станд.,академ./П.Б.Полянський.-К.:Генеза,2010.-314
  2. Всесвітня історія: атлас, новітня історія (1900-1939рр.), для 10 кл. загальноосвіт. навч. закл.-ДНВП «Картографія»,2015.
  3. Кулинич І.М. Версальська система міднародних відносин// Енциклопедія історії України: Т. 1:. - К.: В-во "Наукова думка", 2003.

Відеоматеріали

  1. Версальский договір
  2. Ліга Нації
  3. Післявоєнне облаштування світу

Електронні ресурси

  1. Дюрозель Ж.-Б. Історія дипломатії від 1919 р. до наших днів. К., 1995
  2. Версальсько-Вашингтонська система
  3. Головин, Н.; Бубнов, А. Тихоокеанская проблема в XX столетии.— М.: АСТ, Астрель, 2004. — 368 с.
  4. Віднянський С. В. Ліга Націй // Енциклопедія сучасної України : НАН України, НТШ,. — К., 2003¬–2016.

Автор статті

Студент(ка) факультету історія та права 6 курсу, спеціальність "Середня освіта (Історія) та (Правознавство)"

Марус Юлія Ігорівна

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка