Відмінності між версіями «Стаття проекту "Урок майбутнього!" Храпаченко Дарини»
2567634 (обговорення • внесок) (→3. Актуалізація опорних знань.) |
2567634 (обговорення • внесок) (→4. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).) |
||
Рядок 67: | Рядок 67: | ||
# Чому дорівнює об’єм кулі? Кульового сектора? Кульового сегменту? | # Чому дорівнює об’єм кулі? Кульового сектора? Кульового сегменту? | ||
− | ===4. | + | ===4. Узагальнення та систематизація знань, умінь, навичок.=== |
− | + | На цьому етапі учні кожної групи розв’язують задачі: | |
− | + | 1. Математичний двобій «мозковий штурм». Тестові завдання з вибором однієї правильної відповіді отримує кожна група. Задачі оцінюються по 2 бали. | |
− | + | 2. Задачі за готовими малюнками (захищають аналітики). | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
===5. Підсумки уроку.=== | ===5. Підсумки уроку.=== |
Версія за 21:04, 14 травня 2018
Зміст
Навчальний предмет
Геометрія
Вік учнів, клас
16-18 років, 11 клас
Тема уроку
Тіла обертання
Тип уроку
Узагальнення і систематизація знань і вмінь
Мета уроку
Навчальна мета: систематизувати та узагальнити знання учнів з теми «Тіла обертання»; підвищити рівень сформованості знань, умінь та навичок розв’язувати задачі з теми; формувати вміння застосовувати набуті знання під час розв’язування практичних задач;
Розвивальна мета: розвивати просторові уявлення, пам’ять, логічне мислення;
Виховна мета: виховувати наполегливість, працьовитість.
Хід уроку
1. Організаційний етап
- налаштування учнів на продуктивну роботу на заняттях;
- розподіл учнів на групи;
- повідомлення учням інструкції із само оцінювання роботи на уроці.
Попередньо клас поділено на три групи : «Перша», «Друга», «Третя» (назви команд учні обирають самостійно). Кожна група складається з теоретиків, аналітиків, істориків. В кожній групі працює по два консультанти, які коригують роботу членів групи. За кожний вид роботи учні будуть отримувати певну кількість балів, які капітани будуть заносити в електронний журнал. Початковий старт у кожного учня 3 бали.
Посилання на блог учителя з навчально-методичними матеріалами до уроку
2. Перевірка домашнього завдання.
3. Актуалізація опорних знань.
Вправа "асоціативний кущ". Використовується ментальна картка
Експрес опитування (інтелектуальна розминка) - результати відповідей оцінюються по 1б., які капітани заносять у журнал. Опитування проводиться у формі брейн-рингу, якщо члени групи помилються або не знають відповіді, то на це запитання можуть відповісти інші групи (працюють теретики).
А. Циліндр
- Яке геометричне тіло називається циліндром?
- Внаслідок обертання якої геометричної фігури утворюється циліндр?
- Що є елементами циліндра?
- Які існують види перерізів циліндра?
- Чому дорівнює площа поверхні циліндра?
- Чому дорівнює об’єм циліндра?
Б. Конус
- Яке геометричне тіло називається конусом?
- Внаслідок обертання якої геометричної фігури утворюється конус?
- Що є елементами конуса?
- Види перерізів конуса?
- Чому дорівнює площа поверхні конуса?
- Чому дорівнює об’єм конуса?
В. Куля
- Яке геометричне тіло називається кулею; сферою?
- Внаслідок обертання якої геометричної фігури утворюється куля, сфера?
- Що є елементами кулі?
- Які існують перерізи кулі?
- Чому дорівнює площа поверхні сфери?
- Чому дорівнює об’єм кулі? Кульового сектора? Кульового сегменту?
4. Узагальнення та систематизація знань, умінь, навичок.
На цьому етапі учні кожної групи розв’язують задачі: 1. Математичний двобій «мозковий штурм». Тестові завдання з вибором однієї правильної відповіді отримує кожна група. Задачі оцінюються по 2 бали. 2. Задачі за готовими малюнками (захищають аналітики).
5. Підсумки уроку.
...................
6. Повідомлення домашнього завдання.
..................
Методичні та дидактичні матеріали
- Блог учителя з посиланнями на матеріали до уроку Blogger
- Макет для майбутньої стінгазети або постеру WikiWall або Linoit
- Тест для перевірки знань учнів (до 10 тестових завдань) (Google Форми)
- Ментальні карти (Coogle, MindMeister, Minmodo тощо)
- Ігра для учнів (квест, пазли, кросворд)LearningApps
- Відео-матеріали (змонтовані власноруч) YouTube
- Публікація або інфографіка Canva
- Електронний журнал (https://docs.google.com/spreadsheets/d/11XGcoQxyom82UoYVCuPbiV_VjfFvMrm5mdydW1K3NQs/edit?usp=sharing)
- Методичні або дидактичні матеріали до уроку, що зроблені у ППЗ із фаху (словники, стрічка часу, обчислювальні програми, геосервіси тощо)
- Канал у Telegram, Viber тощо
- .....
Інформаційні ресурси
Друковані джерела
- ...
- ...
- ...
Відеоматеріали
- ...
- ...
- ...
Електронні ресурси
- ...
- ...
- ...
Автор статті
Студент(ка) факультету .......... 6 курсу, спеціальність "????"
Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка