Відмінності між версіями «Стаття проекту "Урок майбутнього!" (Нікітін Владислав).»
2580181 (обговорення • внесок) (→3. Вивчення нового матеріалу.) |
2580181 (обговорення • внесок) (→3. Вивчення нового матеріалу.) |
||
Рядок 35: | Рядок 35: | ||
===3. Вивчення нового матеріалу.=== | ===3. Вивчення нового матеріалу.=== | ||
1. Мотивація навчальної діяльності учнів. Оголошення теми та задач уроку. | 1. Мотивація навчальної діяльності учнів. Оголошення теми та задач уроку. | ||
− | Після відкриття клітини було багато протиріч серед вчених стосовно того, чи є у клітини оболонка. Цитологи минулого, спостерігаючи у світловий мікроскоп, переконувались та переконували всіх, що «король – то голий». На малюнках вони обводили клітину умовною лінією. Так було поки не з’явився електронний мікроскоп. І зразу з’ясувалось, що одяг у клітини все ж таки є, але дуже тонкий. За допомогою електронного мікроскопу вчені встановили подібність у будові всіх мембран клітини. Що за одяг у клітині? Який зв’язок між будовою мембрани та її функціями? | + | Після відкриття клітини було багато протиріч серед вчених стосовно того, чи є у клітини оболонка. Цитологи минулого, спостерігаючи у світловий мікроскоп, переконувались та |
+ | переконували всіх, що «король – то голий». На малюнках вони обводили клітину умовною лінією. Так було поки не з’явився електронний мікроскоп. І зразу з’ясувалось, що одяг у | ||
+ | клітини все ж таки є, але дуже тонкий. За допомогою електронного мікроскопу вчені встановили подібність у будові всіх мембран клітини. Що за одяг у клітині? Який зв’язок між | ||
+ | будовою мембрани та її функціями? | ||
2.Робота в групах. Переглянути анімацію про мембрану клітини і виконати завдання, доповнити відповіді з підручника: | 2.Робота в групах. Переглянути анімацію про мембрану клітини і виконати завдання, доповнити відповіді з підручника: | ||
− | + | група характеризує хімічний склад мембрани, 2 група – будову мембрани, тобто, яким чином розташовані молекули речовин, 3 група – функції та властивості мембрани. | |
− | + | 3.Обговорення роботи. | |
− | + | 4.Інтерактивна он-лайн гра за допомогою сервісу Кahoot. Вчитель за допомогою сервісу на своїй сторінці складає запитання для гри. | |
+ | Діти через свої смартфони відповідають на швидкість та заробляють бали. Цей сервіс дозволяє припинити гру та продовжити через деякий час. | ||
Як мембрана виконує функцію транспорту? Щоб з’ясувати це питання, пригадаємо знання з фізики. Хто краще знає? | Як мембрана виконує функцію транспорту? Щоб з’ясувати це питання, пригадаємо знання з фізики. Хто краще знає? | ||
- Дифузія це: | - Дифузія це: |
Версія за 17:56, 24 березня 2018
Зміст
Навчальний предмет
Біологія
Вік учнів, клас
15-17років, 10 клас
Тема уроку
Хімічний склад, будова і функції клітинних мембран. Транспорт речовин через мембрану.
Тип уроку
Комбінований.
Мета уроку
Навчальна мета вивчення учнями хімічного складу, будови та функцій клітинних мембран, встановити зв’язок між функціями та будовою мембрани, вчити називати механізми транспорту речовин через мембрани
Розвивальна мета розвивати вміння порівнювати, робити висновки, розвивати ключові компетентності
Виховна мета виховувати спостережливість, увагу, старанність
Хід уроку
1. Організаційний момент.
2. Актуалізація опорних знань.
Інтерактивна гра – функції органел клітин. [1]
3. Вивчення нового матеріалу.
1. Мотивація навчальної діяльності учнів. Оголошення теми та задач уроку.
Після відкриття клітини було багато протиріч серед вчених стосовно того, чи є у клітини оболонка. Цитологи минулого, спостерігаючи у світловий мікроскоп, переконувались та
переконували всіх, що «король – то голий». На малюнках вони обводили клітину умовною лінією. Так було поки не з’явився електронний мікроскоп. І зразу з’ясувалось, що одяг у клітини все ж таки є, але дуже тонкий. За допомогою електронного мікроскопу вчені встановили подібність у будові всіх мембран клітини. Що за одяг у клітині? Який зв’язок між будовою мембрани та її функціями? 2.Робота в групах. Переглянути анімацію про мембрану клітини і виконати завдання, доповнити відповіді з підручника:
група характеризує хімічний склад мембрани, 2 група – будову мембрани, тобто, яким чином розташовані молекули речовин, 3 група – функції та властивості мембрани.
3.Обговорення роботи. 4.Інтерактивна он-лайн гра за допомогою сервісу Кahoot. Вчитель за допомогою сервісу на своїй сторінці складає запитання для гри.
Діти через свої смартфони відповідають на швидкість та заробляють бали. Цей сервіс дозволяє припинити гру та продовжити через деякий час. Як мембрана виконує функцію транспорту? Щоб з’ясувати це питання, пригадаємо знання з фізики. Хто краще знає? - Дифузія це: А) проникнення води з розчину з меншою концентрацією у розчин з більшою концентрацією речовин через напівпроникну перегородку. Б) явище, при якому відбувається взаємне проникнення молекул однієї речовини між молекулами іншої. В) це тиск внутрішньоклітинної рідини на оболонку клітини. - Осмос –це: А) проникнення води з розчину з меншою концентрацією у розчин з більшою концентрацією речовин через напівпроникну перегородку. Б) явище, при якому відбувається взаємне проникнення молекул однієї речовини між молекулами іншої. Г) це тиск внутрішньоклітинної рідини на оболонку клітини. 5. Пояснення вчителя з елементами бесіди та переглядом анімацій, заповнення таблиці учнями. Фізичні явища – дифузія та осмос відбуваються при транспорті через мембрану. Таким чином проходять молекули вуглекислого газу, кисню та води. Дифузія та осмос відносяться до пасивного транспорту. Чому пасивний? Перегляд анімації «Облегшена дифузія». [2] -Які речовини переносяться таким способом? Чому? Перегляд анімації «Калій - натрієва помпа» [3] - Які йони переносяться і куди? - Завдяки чому це можливе? - Яка енергія витрачається? - Яке значення цього процесу? 6. Продовження інтерактивної гри - Хто краще знає біологію? Питання за 9 клас з теми. - Фагоцитоз – це: А) поглинання клітиною рідкої речовини. Б) поглинання води. В) поглинання клітиною крові бактерій. Г) транспортування речовин за градієнтом концентрації. - Фагоцитоз відкрив: А) І. Мечніков, Б) Л. Пастер, В) Я. Пуркіне. Г) І.Павлов - Які клітини здатні до фагоцитозу: А) міоцити. Б) тромбоцити. В) еритроцити. Г) лейкоцити. 7. Самостійна робота за підручником. - З’ясувати, до якого виду транспорту відноситься фагоцитоз. - Дати визначення термінам «ендоцитоз», «піноцитоз», «екзоцитоз» та вписати їх у таблицю.
4. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).
а). Первинне застосування нових знань (пробні вправи);
б). Самостійне застосування учнями знань у стандартних ситуаціях (тренувальні вправи за зразком, інструкцією, завданням);
в). Творче перенесення знань і навичок у нові ситуації (творчі вправи).
5. Підсумки уроку.
...................
6. Повідомлення домашнього завдання.
..................
Методичні та дидактичні матеріали
- Блог учителя з посиланнями на матеріали до уроку Blogger
- Макет для майбутньої стінгазети або постеру WikiWall або Linoit
- Тест для перевірки знань учнів (до 10 тестових завдань) (Google Форми)
- Ментальні карти (Coogle, MindMeister, Minmodo тощо)
- Ігра для учнів (квест, пазли, кросворд)LearningApps
- Відео-матеріали (змонтовані власноруч) YouTube
- Публікація або інфографіка Canva
- Електронний журнал (https://docs.google.com/spreadsheets/d/1nrjs1FD9JbfDYbWAJrX5KifaG0bXSLPGQsZM4WRb-WY/edit?usp=sharing)
- Методичні або дидактичні матеріали до уроку, що зроблені у ППЗ із фаху (словники, стрічка часу, обчислювальні програми, геосервіси тощо)
- Канал у Telegram, Viber тощо
- .....
Інформаційні ресурси
Друковані джерела
- ...
- ...
- ...
Відеоматеріали
- ...
- ...
- ...
Електронні ресурси
- ...
- ...
- ...
Автор статті
Студент(ка) факультету .......... 6 курсу, спеціальність "????"
Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка