Відмінності між версіями «Спектральні трубки»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Загальний опис (принцип дії))
(Загальний опис (принцип дії))
Рядок 4: Рядок 4:
 
Роботу виконує Шевченко Максим 32гр.
 
Роботу виконує Шевченко Максим 32гр.
 
==Загальний опис (принцип дії)==
 
==Загальний опис (принцип дії)==
Джерело живлення разом із спектральними трубками дозволяє досліджувати спектр випромінювання газів, яким наповнені спектральні трубки. Джерело живлення з набором спектральних трубок може також використовуватися як джерело випромінювання з відомим лінійчатим спектром для градуювання спектрометра навчального СУ-1 або іншого спектрального апарата.
+
Спектральні трубки дозволяють досліджувати спектри випромінювання газів, якими вони наповнені. Джерело живлення з набором спектральних трубок може також використовуватися як джерело випромінювання з відомим лінійчатим спектром для градуювання спектрометра навчального СУ-1 або іншого спектрального апарата.
Джерело живлення являє собою перетворювач змінної напруги 220 В 50 Гц у високу (порядку 2 - 2,5 кВ) змінну високочастотну (порядку 25 - 30 кГц) напругу, необхідну для живлення спектральних трубок. Спектральна трубка встановлюється в спеціальні два отвори. Один отвір служить для встановлення власне спектральної трубки, другий - для встановлення блокувального штиря, що включає кінцевий вимикач, що блокує подачу напруги на генератор при відсутності спектральної трубки. Всередині корпусу джерела живлення знаходяться спеціальні пружинні контакти, які забезпечують контакт із зовнішніми електродами на балонах спектральної трубки.
+
Спектральна трубка складається з двох скляних балончиків, з'єднаних між собою капілярною трубкою. На кінцях балончиків приварені електроди, вводи яких припаяні до металевих цоколів, мають вушка для приєднання проводів. Подача на трубку високочастотної високовольтної напруги (~ 2 - 7 кВ) забезпечує безперервну роботу в номінальному режимі. При слабкому світінні або мерехтінні трубки напругу можна збільшувати або зменшувати.
Збудження газу в спектральній трубці відбувається під дією високої напруги змінного струму високої частоти, прикладеної до зовнішніх електродів. Відсутність внутрішніх електродів приводить до відсутності взаємодії плазми з матеріалом електродів і відсутності з'єднань, що проходять через скло балонів, що, як результат, продовжує термін служби спектральної трубки, збільшує кількість з'єднань і роз'єднань із генератором, спрощує її конструкцію та конструкцію генератора. Зовнішні електроди спектральної трубки легко очистити й при необхідності замінити.
+
  
 
==Історична довідка==
 
==Історична довідка==

Версія за 17:16, 23 травня 2017

Emblema-MIT.png

Роботу виконує Шевченко Максим 32гр.

Загальний опис (принцип дії)

Спектральні трубки дозволяють досліджувати спектри випромінювання газів, якими вони наповнені. Джерело живлення з набором спектральних трубок може також використовуватися як джерело випромінювання з відомим лінійчатим спектром для градуювання спектрометра навчального СУ-1 або іншого спектрального апарата. Спектральна трубка складається з двох скляних балончиків, з'єднаних між собою капілярною трубкою. На кінцях балончиків приварені електроди, вводи яких припаяні до металевих цоколів, мають вушка для приєднання проводів. Подача на трубку високочастотної високовольтної напруги (~ 2 - 7 кВ) забезпечує безперервну роботу в номінальному режимі. При слабкому світінні або мерехтінні трубки напругу можна збільшувати або зменшувати.

Історична довідка

Персоналії, виробники, історія відкриття, виробництва тощо

Технічні характеристики

Технічні характеристики

Сфера застосування

Опишіть сфери, способи та результати застосування експонату. Вкажіть при цьому часові інтервали застосування

Фото, відео-матеріали

Спектральні трубки
Спектральні трубки
Спектральні трубки
Спектральні трубки





















Список використаних джерел