Відмінності між версіями «Виділення об'ектів у Draw»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Режими виділення)
(Режими виділення)
Рядок 1: Рядок 1:
 
 
 
 
==Вступ==
 
 
У цьому розділі ми розглянемо також функції, що дозволяють змінювати існуючі малюнки. Всі функції можна застосовувати до виділеного об'єкту або групі об'єктів. Виділений об'єкт відрізняється від будь-якого іншого об'єкта наявністю невеликих кольорових квадратів або дисків, розташованих навколо об'єкта (твердження справедливе також, якщо виділено одночасно декілька об'єктів). У решти документа ці елементи називаються опорними точками. Ці опорні точки формують прямокутну рамку, розміри якої дозволяють вмістити в неї весь об'єкт. Якщо виділено декілька об'єктів, то рамка навколо них відповідає найменшому прямокутнику, в якому можна розмістити всі ці об'єкти. Ця рамка називається прямокутником виділення. Якщо відображена панель '''Параметри''', то ви можете змінювати розміри опорних точок, використовуючи дві іконки: '''Звичайні опорні точки''' показують опорні точки у вигляді плоских квадратиків, а '''Великі опорні точки''' показують опорні точки більшого розміру. Ви можете комбінувати ефекти, використовуючи обидві іконки. Таким чином можна використовувати великі тривимірні опорні точки, а також зазвичай не тривимірні опорні точки. Наступна ілюстрація показує розташування опорних точок та інших іконок.
 
 
[[Файл:Jhjf_30_04_2010.jpg‎|center|thumb|900 px]]
 
 
 
 
 
==Режими виділення==
 
==Режими виділення==
  
 
Існує три режими виділення: переміщення або зміна розмірів, обертання об'єктів і зміна точок. Щоб встановити потрібний режим виділення об'єктів, клацніть по іконці '''Зміна геометрії'''[[Файл:Fyhb_30_04_2010.jpg‎]] розташованої на панелі '''Рисунок'''. Якщо іконка '''Зміна геометрії''' не є активною, то режим виділення служить для переміщення об'єктів або зміни їх розмірів; такий режим виділення об'єктів відображається невеликими зеленими квадратами. [[Файл:Axjh_30_04_2010.jpg‎‎|center|thumb|800 px]]
 
Існує три режими виділення: переміщення або зміна розмірів, обертання об'єктів і зміна точок. Щоб встановити потрібний режим виділення об'єктів, клацніть по іконці '''Зміна геометрії'''[[Файл:Fyhb_30_04_2010.jpg‎]] розташованої на панелі '''Рисунок'''. Якщо іконка '''Зміна геометрії''' не є активною, то режим виділення служить для переміщення об'єктів або зміни їх розмірів; такий режим виділення об'єктів відображається невеликими зеленими квадратами. [[Файл:Axjh_30_04_2010.jpg‎‎|center|thumb|800 px]]
  
=='''Безпосереднє виділення.'''==
+
Якщо іконка '''Зміна геометрії''' активна, то режим виділення служить для зміни точок; такий режим виділення відображається синіми квадратами. На більшості малюнків також з'являється додаткова опорна точка більшого розміру. Її призначення розглядається більш докладно далі в цьому розділі.[[Файл:Wqer_30_04_2010.jpg‎|center|thumb|800 px]]
Найпростіший спосіб виділити об'єкт - це клацнути безпосередньо по ньому. Для об'єктів без заливки, ви повинні клацнути безпосередньо на його оздоблення.
+
 
+
=='''Виділення за допомогою рамки.'''==
+
Ви можете виділити кілька об'єктів за допомогою іконки Виділити, клацнувши по ній і перетягуючи курсор миші для формування великого прямокутника навколо цих об'єктів, щоб об'єкт був обраний, він повинен повністю перебувати в прямокутнику, яким ми виділяємо об’єкт.
+
=='''Виділення прихованих об'єктів.'''==
+
Коли об'єкти розташовані за іншими об'єктами, вони також можуть бути виділені. Для виділення об'єкта, прихованого іншим об'єктом, потримайте клавішу '''Alt''' і клацніть по об'єкту. Щоб виділити об'єкт, прихований декількома об'єктами, потримайте клавішу '''Alt''' і клацніть по об'єктах, поки не потрапите на необхідний прихований об'єкт. Для переміщення по об'єктах в зворотному порядку, тримайте при натисканні натиснутими клавіші '''Alt''' + Shift'''.
+
'''Примітка:''' У різних операційних системах можливі деякі відмінності у використанні клавіші '''Alt'''. Наприклад, в системі Linux, клавіша '''Alt''' не функціонує так, як вказано тут. Однак у Windows XP вона працює правильно. Для виділення об'єкта, прихованого іншим об'єктом, за допомогою клавіатури, натискайте клавішу Tab для переміщення по об'єктах. Для переміщення по об'єктах в зворотному порядку, натисніть '''Shift''' + '''Tab'''. Найпростіший спосіб полягає в натисканні клавіші '''Tab''' для переміщення по об'єктах до тих пір, поки не перейдете на той об'єкт, який ви бажаєте виділити. (Це не може бути практичним, якщо на вашому малюнку є велика кількість об'єктів). Коли ви клацните по виділеному об’єкті, його обрамлення з'явиться поверх інших об'єктів.
+
  
=='''Впорядкування об'єктів.'''==
+
Виділення об'єктів для обертання відображається невеликими червоними дисками і символом центру обертання. Щоб вибрати такий режим виділення, клацніть по кнопці зі стрілкою поруч з іконкою '''Ефекти''',[[Файл:Fx_30_04_2010.jpg‎]] розташованої на панелі Малюнок, а потім по кнопці '''Повернути''', розташованої на спливаючої панелі.
На складних малюнках об'єкти можуть бути зістиковані один з одним, один поверх іншого. Ви можете впорядкувати такі об'єкти, виконавши Змінити> Розташувати і вибравши відповідний рядок На передній план або На задній план, або клацнути правою кнопкою по об'єкту і вибравши з контекстного меню Розташувати, а потім вибравши відповідно На передній план або На задній план. Сполучення клавіш '''Shift''' + '''Ctrl''' + + має в своєму розпорядженні об'єкт на передньому плані, а поєднання '''Shift''' + '''Ctrl''' +-своєму розпорядженні його на задньому плані.
+
=='''Виділення декількох об'єктів.'''==
+
Щоб виділити або зняти виділення декількох об'єктів один за одним, натисніть клавішу '''Shift''' і клацніть по різних об'єктах, які треба виділити або з яких треба зняти виділення.
+

Версія за 10:19, 11 травня 2010

Режими виділення

Існує три режими виділення: переміщення або зміна розмірів, обертання об'єктів і зміна точок. Щоб встановити потрібний режим виділення об'єктів, клацніть по іконці Зміна геометріїFyhb 30 04 2010.jpg розташованої на панелі Рисунок. Якщо іконка Зміна геометрії не є активною, то режим виділення служить для переміщення об'єктів або зміни їх розмірів; такий режим виділення об'єктів відображається невеликими зеленими квадратами.
Axjh 30 04 2010.jpg
Якщо іконка Зміна геометрії активна, то режим виділення служить для зміни точок; такий режим виділення відображається синіми квадратами. На більшості малюнків також з'являється додаткова опорна точка більшого розміру. Її призначення розглядається більш докладно далі в цьому розділі.
Wqer 30 04 2010.jpg

Виділення об'єктів для обертання відображається невеликими червоними дисками і символом центру обертання. Щоб вибрати такий режим виділення, клацніть по кнопці зі стрілкою поруч з іконкою Ефекти,Fx 30 04 2010.jpg розташованої на панелі Малюнок, а потім по кнопці Повернути, розташованої на спливаючої панелі.