Відмінності між версіями «Стаття до проекту "політичний атлас" Глущенко Вікторії.»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 37: Рядок 37:
 
*Blogger http://g-viki.blogspot.com
 
*Blogger http://g-viki.blogspot.com
 
[[Файл:Chapter One.png|праворуч|350px]]
 
[[Файл:Chapter One.png|праворуч|350px]]
 
==Сайт проекту==
 
*WordPress (http://WordPress.com)
 
  
 
==Мультимедійна презентація==
 
==Мультимедійна презентація==

Версія за 11:26, 18 травня 2017




Громадські організації

Громадська організація — це добровільне та організаційно оформлене об'єднання громадян, створене для вираження й задо­волення їхніх інтересів і потреб на засадах самоврядування.

У кожній країні є багато різних видів громадських організацій. Це професійні спілки, жіночі, молодіжні, ветеранські, дитячі організації, наукові, технічні, культурно-просвітницькі, фізкультурно-спортивні та інші добровільні об'єднання громадян, творчі спілки, земляцтва, фон­ди, асоціації тощо. Вони можуть мати різні назви: організація, об'єднання, спілка, товариство, клуб, гурток, рада, фонд, асоціація тощо. Спільними їх рисами (ознаками) є добровільність об'єднання, наявність певної організаційної структури і діяльність на засадах са­моврядування. Ще однією ознакою громадської організації у багатьох країнах вважається її неприбутковий характер — вона не повинна здійснювати господарську діяльність із метою отримання прибутку, інакше має зареєструватися в уповноваженому органі публічної влади як підприємницька структура. Тому, скажімо, житлово-будівельний кооператив розглядається як громадська організація, а виробничий — як підприємство.

Громадські організації розріз­няються за своєю соціальною основою, сферами діяльності, організа­ційною побудовою, цілями, методами й засобами діяльності, отже, можуть класифікуватись за різними підставами (ознаками).

Під кутом зору з'ясування ролі громадських організацій у політичній системі суспільства найважливіше значення має їхнє розрізнення за соці­альною основою, тобто тією спільнотою людей, інтереси якої організація виражає і представників якої організаційно об'єднує. Є п'ять основних груп соціальних спільнот як історично й об'єктивно сформованих груп людей: соціально-класові (суспільні класи, внутрішньокласові та міжкласові соціальні верстви і групи); етнічні (племена, народності, нації); демо­графічні (чоловіки, жінки, діти, молодь, особи середнього та старшого віку); професійні (робітники, селяни, службовці, спеціалісти, підприємці); територіальні (жителі окремих адміністративно-територіальних одиниць — сіл, селищ, міст, районів, областей). До громадських організацій відносять професійні спілки - добровільні неприбуткові громадські організації, які об'єднують громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання). Професійні спілки створюються з метою представництва, здійснення та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки. Молодіжні громадські організації є об'єднаннями громадян у віці від 14 до 28 років, мета яких - здійснення діяльності, спрямованої на задоволення та захист їх законних соціальних, економічних, творчих, духовних та інших спільних інтересів.

На відміну від молодіжних, дитячі громадські організації можуть створюватися особами від 6 до 18 років. Метою даного виду громадських організацій є здійснення діяльності, спрямованої на реалізацію та захист прав і свобод, творчих здібностей, задоволення власних інтересів цієї категорії громадян, які не суперечать чинному законодавству, а також соціальне становлення їх як повноправних членів суспільства.

До громадських організацій відносять також благодійні організації. Благодійною організацією є недержавна організація, головною метою діяльності якої є здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства або окремих категорій осіб.

Відповідно до основних груп соці­альних спільнот розрізняють класові, етнічні, демографічні, професійні, територіальні громадські організації. Класовими громадськими організаціями є професійні спілки та ор­ганізації роботодавців, як об'єднання, відповідно, найманих працівни­ків і підприємців-власників. Демографічними громадськими організа­ціями, які виокремлюються за статевою та віковою ознаками, є жіночі, дитячі, молодіжні, ветеранські об'єднання.

Професійними громадськими організаціями робітників і підприємців є ті самі профспілки та об'єднання роботода­вців, а спеціалістів — різноманітні творчі спілки (письменників, худо­жників, композиторів, акторів, журналістів тощо).

Територіальними є громадські організації, що утворюються й діють не в загальнонаціона­льному масштабі, а в окремих адміністративно-територіальних одини­цях держави — селах, селищах, містах, районах, областях, а етнічними — різноманітні об'єднання осіб однієї національної належності.

Google Диск

  • Google Диск (Текстовий документ із описом)


Блог до проекту

Chapter One.png

Мультимедійна презентація

Календар подій проекту:

Google Календа)https://calendar.google.com/calendar/embed?src=g-viki_1197%40mail.ru&ctz=Europe/Kiev

Матеріали проекту

  1. Опитування і анкети
  2. Спільно створені матеріали (Google)
  3. Публікація
  4. Стінгазета
  5. ....

Спілкування між учасниками проекту

  • Чат
  • Форум
  • Блог
  • Спільнота на базі соціальних мереж
  • Skype
  • Telegram
  • Viber
  • Wiki-сторінка
  • Сайт
  • .....

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Відеоматеріали

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Електронні ресурси

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка