Відмінності між версіями «Лазери на парах металів»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Список використаних джерел)
(Список використаних джерел)
Рядок 51: Рядок 51:
 
# Мякишев Г. Я., Буховцев Б. Б. Фізика. - М.: Просвещение, 1998. - 254 с.  
 
# Мякишев Г. Я., Буховцев Б. Б. Фізика. - М.: Просвещение, 1998. - 254 с.  
 
# Сивухин В. А. Загальний курс фізики. Оптика. - М.: Наука, 1980. - 752 с.  
 
# Сивухин В. А. Загальний курс фізики. Оптика. - М.: Наука, 1980. - 752 с.  
# Тарасов Л. В. Лазери. Дійсність і надії. - М. Наука, 1985. -176 С.  
+
# Тарасов Л. В. Лазери. Дійсність і надії. - М. Наука, 1985. -176 С.
 +
# https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B8%D0%B4%D1%8B_%D0%BB%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%B2
 +
 
   
 
   
 
  [[Категорія:Музей історії техніки]]
 
  [[Категорія:Музей історії техніки]]

Версія за 18:48, 10 травня 2017

Emblema-MIT.png

Роботу виконує Котляр Анна

Загальний опис (принцип дії)

Лазер працює наступним чином. Між катодом і анодом порушується тліючий електричний розряд при оптимальному робочому струмі. Метал, розташований в резервуарі, нагрівають за допомогою нагрівача до температури, що відповідає оптимальній концентрації парів кадмію в електричному розряді. У плазмі позитивного стовпа розряду метал іонізується і внаслідок явища катафореза іони металу рухаються до катода і рівномірно розподіляються вздовж капіляра розрядного каналу . Пройшовши через розрядний канал, метал осідає в конденсорі. В процесі роботи лазера стінки конденсора, на яких осідає кадмій, розігріваються за рахунок тепла, що виділяється при проходженні струму розряду через капіляр, що входить в конденсор .

Нагрівання конденсора відбувається за рахунок конвенційних потоків від розташованого поруч полого циліндричного катода, який рівномірно розігрівається за рахунок іонного бомбардування в процесі роботи. Так як катод виконаний у вигляді порожнього циліндра і розташований коаксіально з оболонкою лазера, то тепло, що виділяється за рахунок іонного бомбардування, рівномірно розподіляється навколо оболонки, не створюючи локального перегріву як в разі використання точкового на і оболонкою температура стінки конденсора підтримується досить високою, щоб не відбувалося явище захоплення осаждающимся металом атомів гелію.


Змінюються зовнішні потоки повітря в межах робочих температур лазера не впливають безпосередньо на нагрівальний елемент завдяки наявності зазору між нагрівальним елементом і оболонкою, що забезпечує лазеру стабільність у роботі. Оскільки нагрівальний елемент розігріває не дільниці оболонки (як в прототипі), а безпосередньо невеликий резервуар з металом, який значною мірою розігрівається за рахунок струму розряду лазера, а оболонка відіграє роль теплоізоляції, енергія, необхідна для створення робочої концентрації парів металу, досить низька, що збільшує коефіцієнт корисної дії лазера і здешевлює його. Лазерне випромінювання посилюється, проходячи вздовж розрядного каналу , і відбивається від дзеркал , съюстированних шляхом пластичної деформації юстіровочних втулок.

Історична довідка

Персоналії, виробники, історія відкриття, виробництва тощо

Технічні характеристики

Лазер містить скляну оболонку, герметично закриту на торцях фланцями із закріпленими в них втулками з дзеркалами. Оскільки нагрівальний елемент і резервуар з металом знаходяться всередині оболонки, що захищає випарник металу від впливів змінних зовнішніх потоків, то з'являється можливість використовувати оболонку в якості власника оптики. Технічний результат винаходу полягає в підвищенні стабільності роботи лазера і в скороченні витрат при його виготовленні.


Винахід відноситься до галузі квантової електроніки і може бути використане при виготовленні стабільних по потужності випромінювання лазерів на парах металів, наприклад гелій-кадмієвих лазерів. Гелій-кадмієві лазери безперервної дії отримали найбільше поширення серед лазерів безперервної дії на парах металів, так як ці прилади генерують у фіолетовій і ультрафіолетової області спектра на довжинах хвиль, зручних для запису інформації на фоточутливі матеріали, включаючи фоторезист.<і симетричні і можуть поперемінно грати роль холодного катода, то анода при перемиканні полярності джерела живлення .


Резервуар з испаряемим кадмієм у такій конструкції не захищений від впливу зовнішнього середовища (хаотичні зовнішні потоки), що призводить до нестабільності роботи лазера. Відома також конструкція розрядної трубки лазера на парах металу, що складається зі скляної оболонки і розташованого в ній коаксіально капіляра, оточеного з одного боку циліндричним катодом. Протилежна частина капіляра введена в резервуар, що містить активну речовину лазера - метал, наприклад кадмій.


У цій конструкції розрядний капіляр захищений від зовнішніх впливів оболонкою, однак найбільш чутливий до зовнішніх впливів вузол - випарник металу не захищений від зовнішніх впливів, що призводить до нестабільності потужності вихідного випромінювання.

Сфера застосування

  • Поліграфія
  • УФ детектори валюти
  • Наукові дослідження
  • Археологія
  • Навчальні лазери
  • Дерматологія
  • Швидкісна фотографія
  • Медицина

Фото, відео-матеріали

Лазер на парах міді
Лазер на парах
Лазер на парах стронцію


Список використаних джерел

  1. Ландсберг Г. С. Оптика. - М.: Наука, 1976. - 928 с.
  2. Ландсберг Г. С. Елементарний підручник фізики. - М.: Наука, 1986. - Т.3 .- 656 с.
  3. Матвєєв А. Н. Оптика. - М.: Вища школа, 1985. - 351 с.
  4. Мякишев Г. Я., Буховцев Б. Б. Фізика. - М.: Просвещение, 1998. - 254 с.
  5. Сивухин В. А. Загальний курс фізики. Оптика. - М.: Наука, 1980. - 752 с.
  6. Тарасов Л. В. Лазери. Дійсність і надії. - М. Наука, 1985. -176 С.
  7. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B8%D0%B4%D1%8B_%D0%BB%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%B2