Відмінності між версіями «Конспект уроку №1 Решетової Яни»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 33: Рядок 33:
  
 
4. Пояснення нового матеріалу.
 
4. Пояснення нового матеріалу.
Добре. А зараз відкрийте всі текстовий редактор і послухайте мене уважно. Щоб вставити фігурний текст у документ необхідно у пункті меню Вставка вибрати значок [[Image:Example5.jpg]]  і натиснути на кнопочці випадного списку. Всі зробили?  Із наявного списку можна вибирати такий стиль тексту, який вам подобається. Тепер усі виберіть будь-який  тип фігурного тексту і у віконечку, що з’явилося, введіть наступне: «Ми всі діти України!». Ви може вже помітили, що форматування фігурного тексту подібне до форматування звичайного. Спробуйте відформатувати введений текст. У всіх виходить? Тепер натисніть кнопку ОК. Для того щоб змінити текст треба натиснути на даному тексті спочатку лівою, а потім правою кнопкою миші і у контекстному меню, що з’явилося, вибрати Изминить текст.  
+
Добре. А зараз відкрийте всі текстовий редактор і послухайте мене уважно. Щоб вставити фігурний текст у документ необхідно у пункті меню Вставка вибрати значок [[Image:Example10.jpg]]  і натиснути на кнопочці випадного списку. Всі зробили?  Із наявного списку можна вибирати такий стиль тексту, який вам подобається. Тепер усі виберіть будь-який  тип фігурного тексту і у віконечку, що з’явилося, введіть наступне: «Ми всі діти України!». Ви може вже помітили, що форматування фігурного тексту подібне до форматування звичайного. Спробуйте відформатувати введений текст. У всіх виходить? Тепер натисніть кнопку ОК. Для того щоб змінити текст треба натиснути на даному тексті спочатку лівою, а потім правою кнопкою миші і у контекстному меню, що з’явилося, вибрати Изминить текст.  
 
Щоб вставити малюнок в текстовий документ треба:  
 
Щоб вставити малюнок в текстовий документ треба:  
 
1.  У меню Вставка виберіть команду Малю-нок/ Картинки.
 
1.  У меню Вставка виберіть команду Малю-нок/ Картинки.

Версія за 08:52, 11 червня 2008

Тема: Вставка в документ фігурного тексту та малюнків. Мета: Формувати навички практичної роботи з фігурним текстом та малюнками, ознайомити учнів з особливостями вставки малюнків у текст. Продовжити формувати валеологічну культуру користувача ПК. Обладнання: Навчальний клас персональних ЕОМ класу Pentium, операційна система Windows 98, текстовий процесор Word. Тип уроку: Урок формування нових умінь та знань учнів. 

ХІД УРОКУ: 1. Вступне слово Добрий день. Сьогодні в нас буде дуже цікавий урок з інформатики. Він буде присвячений темі “Робота з об’єктами у текстовому процесорі Word”. На попередніх уроках ми вже вивчали текстовий процесор Word. Але сьогодні ви навчитеся вставляти в документ фігурний текст та малюнки . 2. Правила техніки безпеки ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ 1. Забороняється вмикати комп’ютери або вимикати їх самостійно, без дозволу вчителя. 2. Забороняється самостійно, без дозволу вчителя, підключати до комп’ютера або відключати від нього будь-які додаткові пристрої. 3. За вимкненням напруги в мережі класу, появи запаху диму або сторонніх шумів з монітора, системного блоку або розетки підключення комп’ютера негайно вимкнути комп’ютер і покликати вчителя. 4. Щоб уникнути враження електричним струмом, забороняється одночасно доторкатися до металевих частин комп’ютера і будь-яких заземлених металевих предметів (водопровідні труби і крани, батареї опалення тощо). 5. Забороняється ставити на комп’ютери будь-які предмети, що містять воду, чай, каву, будь-які напої або інші рідини. 6. Штатне вмикання або вимикання комп’ютера робити в строго встановленому порядку. 3. Актуалізація опорних знань.

  • Запитанння

1. Як запустити текстовий процесор Word? (Пуск – програми – стандартні - Word) 2. Як можна змінювати розмір тексту? (за допомогою пункта меню Формат - Шриф) 3. Що робити, якщо ви ввели помилкову команду? (відмінити її) 4. Які клавіші натиснути, щоб відмінити помилкову дію? (Ctrl+Z) 5. Як називається комбінація двох клавіш, натискання яких приводить до виконання певної команди? (Швидкі клавіші) 6. Які є способи виділення тексту? 7. Як змінити колір шрифту? 8. Які списки використовуються у Wordі? 9. Як можна змінити міжрядковий інтервал? 10. Чи можемо ми заливати весь текст кольором (будь-яким)? Як це зробити? 11. Що необхідно зробити для того, щоб написати слово (речення) заглавними літерами? 12. Як зробити текст підчеркнутим? 13. Як можна розміщувати текст на аркуші?

4. Пояснення нового матеріалу. Добре. А зараз відкрийте всі текстовий редактор і послухайте мене уважно. Щоб вставити фігурний текст у документ необхідно у пункті меню Вставка вибрати значок Example10.jpg і натиснути на кнопочці випадного списку. Всі зробили? Із наявного списку можна вибирати такий стиль тексту, який вам подобається. Тепер усі виберіть будь-який тип фігурного тексту і у віконечку, що з’явилося, введіть наступне: «Ми всі діти України!». Ви може вже помітили, що форматування фігурного тексту подібне до форматування звичайного. Спробуйте відформатувати введений текст. У всіх виходить? Тепер натисніть кнопку ОК. Для того щоб змінити текст треба натиснути на даному тексті спочатку лівою, а потім правою кнопкою миші і у контекстному меню, що з’явилося, вибрати Изминить текст. Щоб вставити малюнок в текстовий документ треба: 1. У меню Вставка виберіть команду Малю-нок/ Картинки. 2. У вікні Колекції клацніть на малюнку і команді Додати.

Зараз всі робимо те, що я щойно сказала. Малюнки також можна форматувати. Для цього виберіть малюнок і натисніть на ньому правою кнопкою миші, виберіть із контекстного меню Размер. Ви побачите віконечко у якому можна змінювати розміри малюнка. Використовуючи інші пункти контекстного меню можна змінювати сам малюнок та виконувати інші дії.

5. Практична робота на комп'ютері. А тепер діти ви виконаєте практичну роботу. Вам треба буде зробити наступне. Створіть емблему для свого класу. Обов’язково нанесіть малюнок та напишіть фігурним текстом дивіз класу. Коротко напишіть про свій клас та від форматуйте написаний вами текст.

6. Підбиття підсумків. Домашнє завдання. Сьогодні на уроці ми розглянули як вставляти в документ фігурний текст та малюнки. Пізніше ми будемо вивчати графічний редактор Paint, де ви зможете створювати власні малюнки і редагувати їх. Вдома ви створюєте документ, в якому буде вставлений малюнок і написана характеристика до нього. Своєму документу даєте назву. Вам необхідно виконати елементи форматування свого документу . Використовувати елементи вивчені сьогодні.