Відмінності між версіями «Проект з ОІТ та ІФК: "Порівняльна характеристика палестри та сучасних залів для боротьби." - 11 групи ФФВ, 2016»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Результати дослідження)
(Результати дослідження)
Рядок 29: Рядок 29:
 
! Палестра
 
! Палестра
 
! Сучасні зали
 
! Сучасні зали
 +
 
|-
 
|-
| <big>Спільне</big>
+
| Палестри мали відкриті майданчики, бігові доріжки, гімнастичні зали, басейни.
| <big>Відмінне</big>
+
Палестри, у яких навчали бігу були більшими, а у яких навчали лише боротьбі — меншими.
|-
+
Поряд з кімнатами, де відбувалася боротьба, були невеликі криті кімнати для відпочинку, жертвоприношень, натирання тіла олією(крім цього, в палестрах була спеціальна посада алеіпта, який відповідав за змазування борців олією).
| Замкнута споруда, без даху, кімнати для відпочинку, басейни, бігова доріжка, гімнастичний зал, зали для боротьби, в них відбувалися змагання та проходили навчання різних видів спорту.
+
Були приміщення для посипання спортсмена піском та обмивань; підлога в палестрах була земляна, гладка і рівна.
| Спортивні доріжки на сучасних стадіонах зроблені із спеціального матеріалу, яке дає змогу спортсменам бігати по ним з найбільшою швидкістю. На сучасних стадіонах вжитті кращі умови захисту від різних надзвичайних подій. Сучасні стадіони мають змогу вміщувати більше глядачів ніж в Палестрах. Будуються споруди, які мають змогу проводити змагання з багатьох різних видів спорту. В цих спорудах є дуже багато приміщень оздоровчого, відновлювального, підготовчого характеру, та багато інших. Так, в Палестрах вони також були, але зараз все це більш комфортніше.
+
Тренувальним інвентарем був корікос, зроблений з овечої шкури, що вивернула руном всередину, і наповнений фініковими кісточками.
 +
Підвішувався він на висоті голови і служив бійцям для вправ в ударах.
 +
Досить поширеними вправами було риття землі і мотиження. При Солоні школи гімнастики повинні були відкриватися не раніше сходу сонця і закриватися не пізніше заходу.
 +
Дорослим було заборонено відвідувати палестри, хоча згодом цієї заборони не відчувалося.
 +
 
 +
 
 +
| Зали, обладнані для кількох видів спорту називаються універсальними, а для одного або споріднених видів спорту — спеціалізованими.
 +
Наявні басейни.
 +
Басейни бувають закриті, відкриті, комбіновані і поділяються на дитячі, для масового купання і навчально-спортивні.
 +
Значення лазні в оздоровчих заходах величезне. Лазня складається з двох кімнат: душевої і парилки.
 +
Великою популярністю нині користуються такі види оздоровчого спорту як фітнес, аеробіка, гімнастика, атлетика. Для занять відводяться невеликі, добре опалювальні приміщення з інтенсивним природнім і штучним освітленням.
 +
Стадіон представляє собою комплекс споруд, до складу яких входять нормальне спортивне ядро або спортивна арена з місцями для глядачів, поля і майданчики для спортивних ігор, а також інші відкриті спортивні споруди під накриттям для різних видів спорту з підсобними територіями і приміщеннями.
 +
Трибуни великої спортивної арени можуть вмістити до 150 тис. глядачів, трибуни ігрової арени і басейну — 15-20 тис.
 +
Комплекс може охоплювати і арени під накриттям — легкоатлетичний манеж, велотрек, корти і т. д. з трибунами на 10-20 тис. глядачів.
 +
Обладнання До стелі залу кріпиться моноблок, замкнутий у вигляді овалу, на якому підвішені шести, канати, драбини. При необхідності шести роздвигаються уздовж монорельса, кріпиться до полу та швидко перетворюються у перекладини. Висота перекладин регулюється в залежності від росту людини, монтаж та демонтаж здійснюється за декілька хвилин. Канати, драбини, кільця приводяться у робочий стан також легко та швидко.
 +
В залі кожний снаряд та спортивний інвентар повинні мати свої визначені місця на період занять та на час, коли вони не використовуються.
 +
Відділення гідропроцедур включає різні души та ванни. Приміщення для водних процедур повинні бути оснащені спеціальною системою вентиляції та каналізації.
 +
Великий оздоровчий та профілактичний вплив на людину здійснюють плавання та купання. Обхідні доріжки в басейнах покривають металевими плитками та роблять з нахилом від ванни басейну, оснащуючи трапами для стоку води.
 +
Внутрішні площини ванни облицьовують кафельними плитками світлих тонів, при чому в місцях відштовхування плавців при поворотах вони повинні мати шерохувату поверхню, щоб уникнути ковзання рук. В продольних стінках ванни облаштовуються переливні жолоби та драбини.
 +
|}
  
 
==Висновки==
 
==Висновки==

Версія за 18:56, 18 жовтня 2016


Стародавні і сучасні Олімпіади: за і проти

Додайте логотип проекту

Автор проекту

Лімаренко Марія Сергіївна

Тема дослідження

Порівняльна характеристика палестри та сучасних залів для боротьби

Проблема дослідження

Основною проблематикою дослідження є порівняльна характеристика палестри та сучасних залів для боротьби

Гіпотеза дослідження

Сформулюйте гіпотезу дослідження

Мета дослідження

Метою дослідження є оволодіння новими знаннями про палестрику та сучасні зали боротьби

Результати дослідження

Таблиця до проекту "Порівняльна характеристика палестри та сучасних залів для боротьби."-11 групи ФФВ,2016

Палестра Сучасні зали
Палестри мали відкриті майданчики, бігові доріжки, гімнастичні зали, басейни.

Палестри, у яких навчали бігу були більшими, а у яких навчали лише боротьбі — меншими. Поряд з кімнатами, де відбувалася боротьба, були невеликі криті кімнати для відпочинку, жертвоприношень, натирання тіла олією(крім цього, в палестрах була спеціальна посада алеіпта, який відповідав за змазування борців олією). Були приміщення для посипання спортсмена піском та обмивань; підлога в палестрах була земляна, гладка і рівна. Тренувальним інвентарем був корікос, зроблений з овечої шкури, що вивернула руном всередину, і наповнений фініковими кісточками. Підвішувався він на висоті голови і служив бійцям для вправ в ударах. Досить поширеними вправами було риття землі і мотиження. При Солоні школи гімнастики повинні були відкриватися не раніше сходу сонця і закриватися не пізніше заходу. Дорослим було заборонено відвідувати палестри, хоча згодом цієї заборони не відчувалося.


Зали, обладнані для кількох видів спорту називаються універсальними, а для одного або споріднених видів спорту — спеціалізованими.

Наявні басейни. Басейни бувають закриті, відкриті, комбіновані і поділяються на дитячі, для масового купання і навчально-спортивні. Значення лазні в оздоровчих заходах величезне. Лазня складається з двох кімнат: душевої і парилки. Великою популярністю нині користуються такі види оздоровчого спорту як фітнес, аеробіка, гімнастика, атлетика. Для занять відводяться невеликі, добре опалювальні приміщення з інтенсивним природнім і штучним освітленням. Стадіон представляє собою комплекс споруд, до складу яких входять нормальне спортивне ядро або спортивна арена з місцями для глядачів, поля і майданчики для спортивних ігор, а також інші відкриті спортивні споруди під накриттям для різних видів спорту з підсобними територіями і приміщеннями. Трибуни великої спортивної арени можуть вмістити до 150 тис. глядачів, трибуни ігрової арени і басейну — 15-20 тис. Комплекс може охоплювати і арени під накриттям — легкоатлетичний манеж, велотрек, корти і т. д. з трибунами на 10-20 тис. глядачів. Обладнання До стелі залу кріпиться моноблок, замкнутий у вигляді овалу, на якому підвішені шести, канати, драбини. При необхідності шести роздвигаються уздовж монорельса, кріпиться до полу та швидко перетворюються у перекладини. Висота перекладин регулюється в залежності від росту людини, монтаж та демонтаж здійснюється за декілька хвилин. Канати, драбини, кільця приводяться у робочий стан також легко та швидко. В залі кожний снаряд та спортивний інвентар повинні мати свої визначені місця на період занять та на час, коли вони не використовуються. Відділення гідропроцедур включає різні души та ванни. Приміщення для водних процедур повинні бути оснащені спеціальною системою вентиляції та каналізації. Великий оздоровчий та профілактичний вплив на людину здійснюють плавання та купання. Обхідні доріжки в басейнах покривають металевими плитками та роблять з нахилом від ванни басейну, оснащуючи трапами для стоку води. Внутрішні площини ванни облицьовують кафельними плитками світлих тонів, при чому в місцях відштовхування плавців при поворотах вони повинні мати шерохувату поверхню, щоб уникнути ковзання рук. В продольних стінках ванни облаштовуються переливні жолоби та драбини.

Висновки

Зробіть висновки.

Додайте презентація до проекту

Корисні ресурси

Додайте список гіперпосилань на використані при підготовці проекту сайти