Відмінності між версіями «ЛР9 11 ОЗМ Мохонько Аліна»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 24: Рядок 24:
  
 
== Звук ==
 
== Звук ==
Для виконання лабораторної роботи було вибрано 3 композиції у форматі .wav. Дані композиції було скомпресовано у формат .mp3 з бітрейдом 128, 192 та 320 Кбіт/сек. Компресування відбувалося за допомогою онлайн-сервісу [http://online-audio-converter.com/ru/ Аудио конвертер]. Після копресування змінився розмір файлів. Але під час прослуховування різниця в якості звуку не значна, лише в файлі з бітрейдом в 128 Кбіт/сек чути шуми. Це можна пояснити тим, що під час компресування втрачається чіткість звуку на частотах.
+
Для виконання лабораторної роботи було вибрано 3 композиції у форматі .wav. Композиції було взято з сайту [http://soundcloud.com|soundcloud.com]. Дані композиції було скомпресовано у формат .mp3 з бітрейдом 128, 192 та 320 Кбіт/сек. Компресування відбувалося за допомогою онлайн-сервісу [http://online-audio-converter.com/ru/ Аудио конвертер]. Після копресування змінився розмір файлів. Але під час прослуховування різниця в якості звуку не значна, лише в файлі з бітрейдом в 128 Кбіт/сек чути шуми. Це можна пояснити тим, що під час компресування втрачається чіткість звуку на частотах.
 +
 
 +
'''~'''всі використані композиції без авторського права.
  
 
{| class="wikitable"
 
{| class="wikitable"

Версія за 10:56, 21 квітня 2016

Лабораторна робота 9, 10, 11

Тема: Звук

Мета: Вивчення представлення звуку

Завдання:

  1. Вивчити формати звукових файлів.
  2. Зберегти 3 улюблені музикальні композиції в некомпресованому форматі.
  3. Кожну з композицій компресувати з бітрейдом від 128 до 320 Кбіт на сек.
  4. Порівняти якість звуку в отриманих файлах.

Формати звукових файлів

.WAV файли можуть бути записані за допомогою будь-яких кодеків аудіо, зазвичай використовується нестиснений PCM, який призводить до великих обсягів файлу (близько 172 кБ на секунду для CD-якості). Іншим недоліком файлу є обмеження обсягу до 4 ГБ, через 32-бітну змінну. Формат WAV був частково витіснений стисненими форматами, проте, завдяки своїй простоті, надалі знаходить широке використання в процесі редагування звуку та на переносних аудіопристроях, як програвачі та цифрові диктофони.

.MP3— ліцензований формат файлу для зберігання аудіо-інформації. У цьому форматі звуки кодуються частотним чином (без дискретних партій); є підтримка стерео. MP3 є форматом стиснення з втратами, тобто частина звукової інформації, яку (згідно з психоакустичною моделлю) вухо людини сприйняти не може або сприймається не всіма людьми, знищується. Ступінь стиснення можна варіювати, зокрема в межах одного файлу. Інтервал можливих значень бітрейту становить 8 — 320 кбіт/c. Для порівняння, потік даних із звичайного компакт-диска формату AUDIO-CD дорівнює 1411,2 кбіт/c при частоті дискретизації 44100 Гц.

.IFF - Interchange File Format - формат, попередньо розроблений для комп’ютерної платформи Amiga. Зараз він використовується на компакт-дисках в форматі CD-I. Його структура дуже подібна на структуру формата RIFF.

.FLAC (англ. Free Lossless Audio Codec — вільний аудіокодек без втрат) — аудіокодек для стиснення аудіо при 100% збереженні оригінального звукового потоку. На відміну від таких кодеків, як MP3, WMA чи Ogg Vorbis, FLAC забезпечує т.зв. стиснення без втрат, тобто при розпакуванні звукові дані залишаються повністю ідентичним до початкового файлу перед стисненням. FLAC також включає можливість перевірки точності даних завдяки збереженню у файлі відбитку MD5 оригінальних даних. FLAC є вільним форматом: його використання не вимагає виплат авторських прав, специфікації є відкритими та його основна реалізація є вільним програмним забезпеченням.

.MID - цифровий інтерфейс музичних інструментів (Musical Instrument Digital Interface). Цей стандарт розроблений на початку 80х років для електронних музичних інструментів і комп’ютерів. MIDI визначає обмін даними між музичними та звуковими синтезаторами різних виробників. MIDI-файл являє собою послідовність команд, якими записані дії, наприклад, натиснення клавіши на піаніно або повертання регулятора. Ці команди, що надсилаються на пристрій відтворення MIDI-файлів, керують звучанням. Невелике MIDI-повідомлення може викликати відтворення звуку або послідовності звуків на музичному інструменті або синтезаторі, тому MIDI-файли займають менший об’єм, ніж еквівалентні файли оцифрованого звуку.

Звук

Для виконання лабораторної роботи було вибрано 3 композиції у форматі .wav. Композиції було взято з сайту [1]. Дані композиції було скомпресовано у формат .mp3 з бітрейдом 128, 192 та 320 Кбіт/сек. Компресування відбувалося за допомогою онлайн-сервісу Аудио конвертер. Після копресування змінився розмір файлів. Але під час прослуховування різниця в якості звуку не значна, лише в файлі з бітрейдом в 128 Кбіт/сек чути шуми. Це можна пояснити тим, що під час компресування втрачається чіткість звуку на частотах.

~всі використані композиції без авторського права.

Назва композиції .wav .mp3 (128 kbps) .mp3 (192 kbps) .mp3 (320 kbps)
DJ Hanmin - Show Me Your BBA SAE 56.9 МБ 5.16 МБ 7.74 МБ 12.9 МБ
Personal Jesus - (Rayko Edit) 57.1 МБ 5.18 МБ 7.77 МБ 12.96 МБ
Mayer - No Strings RAC(Dave's Deep Dub Refix) 72.9 МБ 6.61 МБ 9.92 МБ 16.54 МБ

Посилання

Посилання на композиції