Відмінності між версіями «Проект з ОІ та ІФК "Порівняльна характеристика давньогрецької програми Олімпійських ігор та Олімпіад сучасності" Осадчої Ю.»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Ідея проекту)
(Результати проекту)
 
Рядок 143: Рядок 143:
 
Програма давніх Ігор була в основному легкоатлетичною. Біг на різні дистанції — від однієї стадії (192,27 метра) до 24 стадій (близько 5 кілометрів), стрибки в довжину, метання списа, метання диска. Біг, стрибки і метання, об’єднані з боротьбою, утворювали особливу спортивну дисципліну — пентатлон, тобто п’ятиборство. Крім цього, лаврові вінки розігрувалися в гонках на колісницях, кулачному бою і панкратіоні (поєднання боротьби і кулачного бою).  
 
Програма давніх Ігор була в основному легкоатлетичною. Біг на різні дистанції — від однієї стадії (192,27 метра) до 24 стадій (близько 5 кілометрів), стрибки в довжину, метання списа, метання диска. Біг, стрибки і метання, об’єднані з боротьбою, утворювали особливу спортивну дисципліну — пентатлон, тобто п’ятиборство. Крім цього, лаврові вінки розігрувалися в гонках на колісницях, кулачному бою і панкратіоні (поєднання боротьби і кулачного бою).  
  
[https://docs.google.com/open?id=0BzyuoC2ewO-pS1RXNkxYSWtUdW8 Презентація]
+
[https://drive.google.com/file/d/0B92plIRxjmPSRkQ5UU4wNG9JRXc/view Презентація]

Поточна версія на 22:50, 3 грудня 2015

Порівняльна характеристика давньогрецької програми Олімпійських ігор та Олімпіад сучасності

Івітеавьтпаьплоанлпрьми - копия.jpeg

Ідея проекту

Визначити яку роль фізичні вправи займають у сучасному житті. Які види спорту існують на сьогоднішній день

'Автор проекту'

Осадча Юлія

Тема дослідження

Порівняльна характеристика давньогрецької програми Олімпійських ігор та Олімпіад сучасності.

Мета дослідження

Визначити спільні та відмінні риси програмами Давньогрецьких та Сучасних Олімпійських ігор.

Результати дослідження

  • Під програмою Олімпійських ігор розуміється перелік видів спорту, дисциплін і видів змагань, що затверджується МОК для кожних конкретних Ігор Олімпіад.
  • Програма Олімпійських ігор — один з найважливіших компонентів олімпійського спорту і від неї багато в чому залежить популярність Олімпійських ігор, їхня привабливість для міжнародних спортивних федерацій, національних олімпійських комітетів, представників засобів масової інформації і структур бізнесу.
  • Програма Ігор визначає стратегію розвитку олімпійського спорту в більшості країн.

Перша спроба вирішення питань, пов'язаних з олімпійською програмою в цілому, була розпочата в 1907 р. на 9-й сесії МОК у Гаазі, де затверджувалася програма Ігор IV Олімпіади 1908 року в Лондоні.

На 11-й сесії МОК у 1909 р. було рекомендовано організаторам майбутніх Ігор враховувати, що Олімпійські ігри є міжнародною подією і не можуть бути засновані тільки на типових для країни-організатора спортивних змаганнях.

У 1912 р. у Стокгольмі приймається рішення про те, що вид спорту може бути включений у програму Ігор Олімпіади за умови, що ними займаються не менш чим у шести країнах.

МОК намітив загалом найбільш прийнятну програму Олімпійських ігор, визначивши в ній три категорії видів спорту в порядку їхньої значимості - обов'язкові, бажані і необов'язкові. Такий поділ проіснувв до 1957 р.

З 1979 р. уводиться такий критерій включення видів спорту, дисциплін і видів змагань у програму Олімпійських ігор, як географічне поширення по континентах. Відповідно до тих редакцій Олімпійської хартії, що діяли наприкінці XX століття і в перші роки XXI в., у програму Ігор Олімпіад могли бути включені тільки види спорту, що визнані МОК і широко поширені не менш чим у 75 країнах на чотирьох континентах — для чоловіків і не менш чим у 40 країнах на трьох континентах — для жінок, а в програму зимових Олімпійських ігор — види спорту, визнані МОК і широко розповсюджені не менш чим у 25 країнах на трьох континентах.

Літні види спорту

У 1981 р. МОК затвердив рекомендації Комісії з олімпійської програми і заснував категорії видів спорту, дисциплін і видів змагань, створивши тим самим найпростішу систему класифікації олімпійської програми. Були розроблені критерії для включення в програму видів спорту, дисциплін і видів змагань. В Олімпійській хартії 1981 р. називалися 12 критеріїв, яким повинні були відповідати види спорту в олімпійській програмі, у тому числі:

  • поширеність виду спорту у світі,
  • загальнодоступність,
  • помірність витрат на розвиток виду спорту,
  • великий обсяг фізичної діяльності,
  • об'єктивність суддівства,
  • збалансованість програми виду спорту,
  • відсутність штучного командного заліку,
  • неприйнятність видів спорту, чи дисциплін видів змагань, у яких результати головним чином залежать від механічної рушійної сили.



Спільні та відмінні риси у давніх і сучасних Олімпіадах.

Головні риси Давніх Олімпіад

1.У давнину в Олімпіадах брали участь тільки греки.

2.В античних Олімпіадах жінки не брали участь.

3.У давнину Олімпійські ігри сприяли мирному співіснуванню народів - адже на час олімпійського перемир'я війни припинялися.

4.У Стародавній Греції змагалися лише заради отримання лаврового вінка і немеркнучої слави.

5.Лавровими вінками вінчали атлетів, які перемогли у змаганнях.

6.Олімпійські Ігри проводились лише в Олімпії,Греція.

Kogda-byla-pervaja-olimpiada-pervaja-olimpiada-v 2 1.jpg

Головні риси Cучасних Олімпіад

1.Олімпізм являє собою філософію життя, що звеличує та об'єднує в гармонійне ціле якості тіла, волі та розуму.Метою олімпізму є повсюдне становлення спорту на службу гармонійного розвитку з тим, щоб сприяти створенню мирного суспільства, піклується про збереження людської гідності.

2.Олімпійський рух.Мета олімпійського руху - сприяти побудові кращого світу за допомогою виховання молоді засобами спорту без будь-якої дискримінації і в дусі дотримання принципів олімпізму, що включає в себе взаєморозуміння, дружбу, атмосферу солідарності та чесної гри.

3.Спортсмени приносять клятву на вірність Олімпійським традиціям.

4.Зараз змагатися можуть представники всіх країн і народів.

5.На Олімпійських іграх ніколи не можна призначати грошові призи, а можна вручати тільки почесні нагороди.

6.В змаганнях Олімпійських ігор можуть брати участь тільки аматори, а для кого спорт є професією, не можуть приймати участі в олімпійських змаганнях.

3232324rte.jpg

Загальний зміст олімпійської програми:
• програма повинна бути у визначеній мірі гнучкою;
• програма повинна включати різні види спорту (командні й індивідуальні), проведені в закритих приміщеннях і на відкритому повітрі;
• традиції сучасних Олімпійських ігор повинні бути збережені і відображені в майбутній олімпійській програмі;
• включення в олімпійську програму виду спорту повинне ґрунтуватися на результатах ретельного аналізу кожного виду спорту і відповідних критеріїв;

• відповідно до положень Олімпійської хартії в програму зимових Олімпійських ігор можуть бути включені тільки ті види спорту, що проводяться на чи снігу на льоді;
Зимові види спорту

Якості, які повинні бути властиві виду спорту:
• олімпійська програма не обов'язково повинна відображати програму чемпіонату світу з відповідного виду спорту;
• варто уникати включення в програму схожих видів спорту, штучних видів спорту, а також більшості видів спорту для тих самих спортсменів;
• глобальний інтерес громадськості і засобів масової інформації до спорту варто розглядати як ключовий елемент при аналізі виду спорту, тому що він є фундаментальним елементом успіху Олімпійських ігор;
• варто враховувати соціальну значимість, що непіддається кількісному визначенню, спорту (наприклад, чесна гра, солідарність, елементи впливу навколишнього середовища, здоров'я спортсменів, освіта, відсутність дискримінації);
• щоб вид спорту одержав право на включення в олімпійську програму, він повинний продемонструвати безпосередній вплив на молодь і подальший його розвиток; повинні організовуватися світові і континентальні першості для молоді і юніорів, а також для чоловіків і жінок; • система суддівства повинна бути чесної, об'єктивної і прозорий;
• питання включення нового виду спорту в олімпійську програму може розглядатися тільки в тому випадку, якщо видом спорту займаються і чоловіки, і жінки, але в олімпійській програмі вид спорту не обов'язково повинні представляти і ті та інші;
• змагання у вагових категоріях дозволяються тільки у важкій атлетиці і єдиноборствах;
• щоб забезпечити розгляд питання включення виду спорту в олімпійську програму, цей вид спорту повинний гарантувати свій довгостроковий розвиток, а також життєздатність.



Найбільший вплив на олімпійську програму зробили три президенти МОК: П’єр де Кубертен, Эйвери Брэндедж і Хуан Антоніо Самаранч.


Давньогрецька программа Олімпійських ігор

Зображення на давньогрецькому посуді. Спортивні змагання передбачені програмою Олімпійських ігор

Стародавні ігри включали бігові дисципліни, п'ятиборство (що складалося з стрибків, метання диску і списа, змагання з бігу та боротьби), бокс, панкратіон і кінні змагання.
Список олімпійських видів спорту спочатку складався всього з однієї дисципліни - бігу на коротку дистанцію - 1 стадію (190 метрів). Бігуни шикувалися на стартовій лінії на весь зріст, простягаючи праву руку вперед, і чекали сигналу судді (элланодика). Якщо ж хтось із атлетів випереджав стартовий сигнал (тобто мав місце фальстарт), він піддавався покаранню - суддя бив провинився спортсмена припасеної для цієї мети важкою палицею. Дещо пізніше з'явилися змагання в бігу на довгі дистанції - в 7 і 24 стадії, а також бігу в повному бойовому озброєнні і бігу за конем.

У 708 році до н.е. в програму Олімпійських ігор з'явилися метання списа (довжина дерев'яного списа дорівнювала зростання спортсмена) і боротьба. Цей вид спорту відрізнявся досить жорстокими правилами (наприклад, були дозволені підніжки, захоплення супротивника за ніс, губу або вухо і т.д.) і був надзвичайно популярний. Переможцем оголошували борця, якому вдалося тричі повалити суперника на землю.

В 688 році до н.е. в список олімпійських видів спорту включили кулачний бій, а в 676 році до н.е. додали змагання на колісницях, запряжених четвіркою або парою коней (або мулів). Спочатку господар упряжки сам мусив керувати тваринами, пізніше для цієї мети було дозволено наймати досвідченого візницю (незалежно від цього вінок переможця отримував господар колісниці).

Дещо пізніше на Олімпіадах стали проводитися змагання по стрибках у довжину, причому спортсмен після невеликого розбігу повинен був відштовхуватися обома ногами і різко викинути руки вперед (в кожній руці стрибун тримав за гирі, які повинні були б захопити його за собою). Також в список олімпійських змагань були включені змагання музикантів (арфистов, герольдов і трубачів), поетів, ораторів, акторів і драматургів. Спочатку свято тривало один день, пізніше - 5 днів. Однак бували випадки, коли урочистості затягувалися на цілий місяць.

Висновок

Виходячи з мети дослідження спільними рисами програмами Давньогрецьких та Сучасних Олімпійських ігор є:

  • уславлення і об'єднання у збалансоване ціле красу тіла, волі і розуму.
  • займатися спортом - одне з прав людини.
  • Як і раніше,так і зараз головне правило - чесність змагань.
  • Ще одне з непорушних правил - проводити Олімпіаду раз на чотири роки.

Відбулися якісні зміни в сучасних Оліміадах на відміну від Давніх:

1.Екіпірування спортсменів

2.Матеріальне забезпечення.

3.Нові способи та засоби підготовки.

4.Наукові праці пов`язані з розвитком фізичної культури.

Корисні ресурси

Офіційний сайт МОК
КРИТЕРІЇ і правила ФОРМУВАННЯ програм Олімпійських Ігор
Програма Олімпійських ігор
Олімпійські види спорту

Презентація

Інтернет ресурси проекту

Фізична культура у період нового часу


Результати проекту

Програма давніх Ігор була в основному легкоатлетичною. Біг на різні дистанції — від однієї стадії (192,27 метра) до 24 стадій (близько 5 кілометрів), стрибки в довжину, метання списа, метання диска. Біг, стрибки і метання, об’єднані з боротьбою, утворювали особливу спортивну дисципліну — пентатлон, тобто п’ятиборство. Крім цього, лаврові вінки розігрувалися в гонках на колісницях, кулачному бою і панкратіоні (поєднання боротьби і кулачного бою).

Презентація