Відмінності між версіями «Користувач:Ірха Назар»
3519679 (обговорення • внесок) |
3519679 (обговорення • внесок) |
||
Рядок 17: | Рядок 17: | ||
Мобільні процесори.СПК | Мобільні процесори.СПК | ||
− | Мобільні процесори Intel | + | '''''Мобільні процесори Intel''''' |
− | Core | + | '''Core''' |
Ця стаття про сімейство мобільних процесорів Intel. Про мікроархітектурі процесорів Intel Core 2 див. статтю Intel Core ( мікроархітектура ) . | Ця стаття про сімейство мобільних процесорів Intel. Про мікроархітектурі процесорів Intel Core 2 див. статтю Intel Core ( мікроархітектура ) . |
Версія за 14:38, 16 листопада 2015
Ірха Назар Андрійович
Про себе
......
Мої інтереси
....
Проекти в яких беру участь
Мобільні процесори.СПК
Мої роботи
Мобільні процесори.СПК
Мобільні процесори Intel
Core
Ця стаття про сімейство мобільних процесорів Intel. Про мікроархітектурі процесорів Intel Core 2 див. статтю Intel Core ( мікроархітектура ) .
Intel Core (вимовляється приблизно: Інтел Ко [р. ]) - торгова марка мікропроцесорів , вироблених компанією Intel. Процесори Core є наступниками процесорів попереднього покоління , представлених моделями Pentium і Celeron. Для серверів маються більш « просунуті » версії процесорів Core під маркою Xeon.
У червні 2009 компанія оголосила про скасування різноманіття варіантів даної торгової марки ( наприклад , Core 2 Duo , Core 2 Quad , Core 2 Extreme ) на користь трьох ключових найменувань : Core i3 , Core i5 і Core i7.
Yonah
Yonah - це кодове ім'я першого покоління мобільних процесорів компанії Intel , вироблених з використанням техпроцесу 65 нм , заснованих на архітектурі Banias / Dothan Pentium M , з доданою технологією захисту LaGrande . Загальна продуктивність була збільшена за рахунок додавання підтримки SSE3 розширень і удосконалення підтримки розширень SSE і SSE2 . Але при цьому загальна продуктивність трохи знижується у зв'язку з більш повільним кешем (а точніше , у зв'язку з його високою латентністю ) . Додатково Yonah підтримує технологію NX bit .
EM64T ( розширення Intel x86 -64 ) не підтримується Yonah . Однак , EM64T присутній в спадкоємця Yonah , Core 2 , що має кодове ім'я Merom .
Багато хто вважав , що такий недолік , як відсутність підтримки 64 біт в Yonah , призведе до значних обмежень у перспективі. Однак , поширеність тоді 64- бітних ОС була обмежена відсутністю попиту на ринку ( ситуація начнает мінятися лише після 2008 року). До того ж, мало яким ноутбуків потрібна підтримка більше 2 Гб оперативної пам'яті - відповідно, немає необхідності в 64- бітної адресації . Звідси багато людей схильні довіряти виробникам і продавцям мобільних комп'ютерів , що стверджують , що підтримка EM64T в даний момент не затребувана.
Виходячи з цього , деякі розглядають Core як тимчасову заміну , яка дозволила Intel закрити перехід між серією Pentium і 64- бітними Intel Core 2 процесорами , які стали доступні влітку 2006 року.
У відповідності з планами Intel по випуску мобільних процесорів на 2005 рік бачиться , що Intel в основному збирається сфокусуватися на великому енергоспоживанні своїх p6 + Pentium M і має намір зменшити його на 50 % за допомогою Yonah . Intel планує продовжити випуск настільної ( NetBurst ) архітектури з зменшеним енергоспоживанням для продуктивних мобільних рішень і використання процесорів Pentium M / Core для середньо-і низькопродуктивних рішень , з низьким енергоспоживанням. Дана політика була змінена пізніше , коли стало важко зберігати енергоспоживання і при цьому нарощувати продуктивність там , де це тільки можливо. Intel змінив політику і відмовився від NetBurst і замінив його на p6 + Pentium M / Core. Це вивело p6 + Pentium M / Core в високопродуктивні та низькоспоживаючі рішення.
Платформа Yonah влаштована таким чином , що будь-які звернення до оперативної пам'яті проходять через північний міст , що збільшує затримки в порівнянні з платформою від компанії AMD Turion . Ця слабкість притаманна всій лінійці процесорів Pentium ( настільним , мобільним і серверним ) . Однак , синтетичні тести показують , що величезний кеш 2- го рівня цілком ефективно компенсує затримки при зверненні до оперативної пам'яті , що мінімізує зменшення продуктивності через великі затримки в реальних додатках.
Core Duo Intel Core Duo був представлено 5 січня 2006 року, поряд з іншими компонентами платформи Napa . Це перший процесор компанії Intel , який використовується в комп'ютерах Apple Macintosh (комп'ютер , включений в Apple Developer Transition Kit , використовував процесор Pentium 4 , але він не надходив у широкий продаж і призначався тільки для потреб розробників)
Core Duo має два ядра , 2 Мб кеша 2- го рівня ( на обидва ядра) і шину управління для контролю над кешем 2 -го рівня і системною шиною .
Процесор Core Duo є кращим в світі двоядерним процесором з архітектурою x86 з точки зору енергоспоживання - менше 25 Вт , обігнавши за цим показником попередніх чемпіонів - Opteron 260 і 860 HE з їх 55 Вт.
Компоненти управління живленням ядра включають в себе блок температурного контролю , який здатний управляти окремо харчуванням кожного ядра , домагаючись в результаті дуже ефективного управління живленням. У майбутніх степпінгов процесорів Core Duo також очікується можливість відключення одного ядра для лучшегоенергосбереженія
На противагу попереднім заявам , Intel Core Duo підтримує технологію віртуалізації від компанії Intel під назвою Vanderpool , виключаючимодель T2300E , якпоказують Intel Centrino Duo Mobile Technology Performance Brief і Intel's Processor Number Feature Table . Проте , здається що багато виробників віддадуть перевагу за замовчуванням вимкнути дану технологію , благо , це можливо зробити у вигляді опції BIOS [ .
Технічні характеристики
Ядро Core Duo містить 151000000 транзисторів , включає в себе загальний для обох ядер 2Мб кеш 2- го рівня. Конвеєр Yonah містить 14 стадій , провісник переходів , що працює на частоті від 2,33 до 2,50 ГГц. Обмін даними між кешем 2- го рівня і ядрами здійснюється за допомогою арбітражної шини , що зменшує навантаження на системну шину. У результаті операція обміну даними ядро - кеш 2- го рівня становить від 10 циклів ( Dothan Pentium M ) до 14 тактів . Із зростанням тактових частот починають дуже сильно зростати затримки.
Процесори Intel Core здійснюють з'єднання з набором системної логіки допомогою 667 MT / s системної шини ( проти 533 MT / s системної шини , яка застосовувалася в Pentium M.
Yonah підтримують набори системної логіки Intel 945GM , 945PM і 945GT . Core Duo і Core Solo використовують упаковку FCPGA6 ( 478 пін , Socket M ] ) , але при цьому терморегулятори їх не співпадає з терморегулятори , що використовувалася в попередніх Pentium M , відповідно, вони вимагають нових материнських плат.
Core Solo
Intel Core Solo має те ж подвійне ядро , що і Core Duo , але робочим є тільки одне з них. Це рішення добре затребувано для одноядерних мобільних процесорів , і це дозволяє Intel відключенням одного з ядер створити нову лінійку процесорів , фізично випускаючи лише одне ядро. У кінцевому підсумку це дозволяє Intel без сильного збитку для себе збувати процесори , у яких одне з ядер виявилося дефектним (ядро просто відключається і процесор йде у продаж під маркою Core Solo ) .
Переваги та недоліки
переваги :
• два обчислювальних ядра без значного збільшення споживання енергії;
• видатна продуктивність;
• видатний коефіцієнт « продуктивність на ват ».
У багатьох додатках ( з підтримкою обох ядер ) Yonah демонструє нехарактерно велике поліпшення продуктивності над своїми попередниками.
Недоліки Yonah в значній мірі успадковує від попередньої архітектури Pentium M :
• висока затримка при зверненні до пам'яті через відсутність на ядрі інтегрованого контролера пам'яті (ще більш посилюється використанням пам'яті DDR2 )
• слабка продуктивність блоку операцій з плаваючою точкою ( FPU )
• відсутня підтримка 64- bit ( EM64T )
• відсутня Hyper- threading
• іноді показує гіршу « продуктивність на ват » у однопотокових і слабораспаралелівающіхся завданнях , порівняно зі своїми попередниками
Sossaman
Xeon
Похідне від Yonah , кодове ім'я Sossaman , представлено 14 березня 2006 як Dual- Core Xeon LV . Sossaman фактично є Yonah , за винятком того , що Sossaman підтримує конфігурації з двома процесорними роз'ємами ( всього 4 ядра).
Процесор Sossaman для серверів , який базується на ядрі Yonah , також є EM64T сумісним. Для ринку серверів , що є більш вимогливим , всі основні ОС вже мають підтримку EM64T .
Intel Core 2
Наступник Core , лінійка процесорів Intel Core 2 , грунтується на мікроархітектурі Intel Core . Вихід Intel Core 2 призвів до припинення поділу процесорів Intel на настільні і мобільні , процесори Core 2 будуть представлені як двох - так і одноядерними продуктами для настільних і мобільних комп'ютерів , в той час як процесори Intel Core призначені для ноутбуків. Серед основних відмінностей Core 2 варто відзначити 64- розрядність і підтримку технології EM64T , що на практиці дозволяє використовувати в системі більше 4 Гб оперативної пам'яті в 64- бітних системах Microsoft . Unix- сумісні системи і деякі версії Windows NT підтримують адресацію пам'яті до 64 Гб і на 32- бітних процесорах , за рахунок застосування PAE .