Відмінності між версіями «Користувач:Дигадюк Оля»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 46: Рядок 46:
 
''— виховна:'' виховання толерантності, взаємоповаги.  
 
''— виховна:'' виховання толерантності, взаємоповаги.  
  
Зміст уроку
+
'''Зміст уроку'''
1.Організаційний момент (2 хв.)
+
 
2.Виконання тематичної контрольної роботи (43 хв.)
+
'''1.'''Організаційний момент (2 хв.)
Хід уроку
+
 
1.Організаційна частина.
+
'''2.'''Виконання тематичної контрольної роботи (43 хв.)
 +
 
 +
'''Хід уроку'''
 +
 
 +
'''1.'''''Організаційна'' ''частина''.
 +
 
 
Перевірка присутніх.
 
Перевірка присутніх.
  
2.Виконання тематичної контрольної роботи.
+
'''2.'''''Виконання'' ''тематичної контрольної роботи''.
 
  I. Варіант 1
 
  I. Варіант 1
 
1. Назвіть види операторів Ехсеl
 
1. Назвіть види операторів Ехсеl

Версія за 09:24, 21 травня 2008

Конспект уроку на тему:


Тематична атестація

Підготувала:Студентка 32 – ої групи Фізико – математичного Факультету

Дигадюк Ольга




Тема. Тематична контрольна робота.

Тип уроку: оцінювання навчальних досягнень учнів.

Обладнання: програма для тестування.

Мета уроку: — дидактична: систематизація знань учнів, перевірка рівня засвоєння учнями теми «Ехсеl»: —розвивальна: розвиток креативного мислення, розвиток уміння самостійно ставити запитання, розвиток уміння оцінювати й інтерпретувати матеріал; — виховна: виховання толерантності, взаємоповаги.

Зміст уроку

1.Організаційний момент (2 хв.)

2.Виконання тематичної контрольної роботи (43 хв.)

Хід уроку

1.Організаційна частина.

Перевірка присутніх.

2.Виконання тематичної контрольної роботи.

I. Варіант 1

1. Назвіть види операторів Ехсеl 2.Як вставити комірку в таблицю? 3. Скільки комірок входить до виділеної групи комірок В6:Е8? 4. До комірки А2 ввели формулу =(В3+$H$2*С1). Потім цю формулу поширили вниз. Яка формула буде в комірці А5? 5.Що є ознакою тексту? 6. Що таке «сортування списку»? 7. Що фіксується в посиланні G$5? 8. Скласти алгоритм заповнення стовпчика 2 прогресією -1,-2, -3,... 9. Скласти алгоритм копіювання з комірки С6 до комірки В2. 10. Що таке абсолютне посилання? 11. Які з названих посилань є відносними: $В5, В$2, АЗ, А$4, В6, $G$5, L1? Варіант 2 1. Що таке ЕТ? 2. Як вставити стовпчик до таблиці? 3. Скільки комірок входить до виділеної групи комірок А6:D8? 4.До комірки В2 ввели формулу =($F$3+А2)*С1. Потім цю формулу поширили вниз. Яка формула буде в комірці В6? 5. За яким краєм у комірці вирівнюються числа? 6. Що розуміють під фільтрацією даних? 7. Що фіксується в посиланні $Н5? 8. Скласти алгоритм заповнення рядка 2 прогресією 1,3, 5,... 9. Скласти алгоритм копіювання з комірки В6 до комірки А2. 10. Що таке відносне посилання? 11. Які з названих посилань є абсолютними: $В5, В$2, АЗ, А$4, В6, $G$5, L1?

II. Тестування

Правильну відповідь позначено «*».

1. Найменшою структурною одиницею розміщення даних на робочому аркуші в електронних таблицях є: а) адреса комірки; б) стовпчик; в*) комірка; г) курсор комірки.

2. Ознакою текстової інформації, що вводиться до комірки, є символ: а) дорівнює; б*) апостроф; в) двокрапка; г) долар.

3. Відносне посилання на комірку А1 у табличному процесорі Ехсеl записується у вигляді: а*)А1 б)$A1

4.Файл книги Microcoft Excel має розширення: а).xlb б).mse в).exe г*).xls

5.До комірки В3 увели формулу =(D2+$F$2)*$G$2. Потім цю формулу поширили вниз. В комірці В6 записана формула: а)=(D6+$F$2)*$G$2 б*)=(D5+$F$2)*$G$2 в)=(B6+$F$6)*$G$2 г)=(D5+$F$2)*$G$6

6. Посилання — це: а) місце знаходження комірки в таблиці; б) рамка; в*) запис адреси комірки в складі формули,

7. Стовпчики електронної таблиці позначається: а*) латинськими буквами (А, В, С...); * б) порядковим номером (1,2,3...) в) адресою (А1, В6, СЗ).

8. Уведення формули в табличному процессоре Excel починається зі: а) знака «"»; б*) знака «=»; в) адреси комірки.

9. Поле імені призначене для вказівки: а*) даних, занесених до комірки; б) формули, що знаходиться в комірці; в) адреси активної Комірки.

10. При переміщенні або копіюванні формул не змінюються: а*) абсолютні посилання; б) відносні посилання; в) змішані посилання.

11. Легенда — це: а) місце для зберігання та обробки даних; б*) прямокутник на діаграмі; в) команда меню.

12. Аркуш електронної таблиці — це: а) набір команд меню; б) прямокутник на діаграмі; в*) місце для зберігання та обробки даних.

13. Окремими елементами вікна програми табличного процесора Excel є: а) заголовок вікна; б*) рядок формул; в) вертикальні й горизонтальні смуги прокрутки; г) рядок стану; д) панель Форматирование.

14. Умовою відбору записів, що містять прізвище учня, яке починається на літеру «К» або що мають оцінку з інформатики, більшу або рівну 3, є: а*)К*ИЛИ>=3; б)К*И>=3; в)К*ИЛИ>3. 15. Для виконання операцій над вмістом комірок в Excel використовують: а) арифметичні операції; б) функції; в*) формули. За роботу виставляють середню оцінку між контрольною роботою й виконаним тестом. Виконавши творчу домашню роботу, учень може одержати 12 балів.

Творча робота

Завдання. Підрахувати кількість балів за семестр й за рік. Вихідні дані й інструкції: 1. Кожний аркуш має бути відповідно перейменований: довідник, січень, лютий, березень, рік. Для цього двічі клікнути мишкою по ярлику аркуша, який потрібно перейменувати, й увести нове ім'я. 2. Поле Кількість робочих годин заповнюється довільно в межах кількості робочих годин на рік. 3. Поле «Сума» обчислюється за формулою: «Сума» = «бали» / «Кількість робочих годин» * «Кількість відпрацьованих робочих годин». 4. При обчисленні поля «Сума» використати кількість балів з Довідника на аркуші 1. Для цього можна одночасно відкрити два вікна з відповідними аркушами: з меню вибрати Окно/ Новое. У меню Окно з'явиться ще одна сторінка цієї книги. З меню вибрати Окно/Разместить. З'явиться діалогове вікно, у якому вибрати спосіб розташування вікон. Натиснути ОК. На екрані з'являться два аркуші однієї книги. В одному вікні клікнути — по ярлику аркуша «Довідник», в іншому по ярлику аркуша «Січень ». 6. Для створення підсумкової таблиці за рік можна скопіювати на аркуш 5 одну з таблиць за місяць і вилучити з неї «зайві» стовпчики.

Аркуш1	Довідник	

Прізвище Середній бал Іванов 10 Петров 8 Панченко 9,5 Крячко 6