Відмінності між версіями «Обговорення користувача:Коцавер Юлія Юріївна 2015»
Рядок 1: | Рядок 1: | ||
<big>Естетична культура - це здатність особистості до повноцінного сприймання, правильного розуміння прекрасного у мистецтві і дійсності, прагнення й уміння будувати своє життя за законами краси. | <big>Естетична культура - це здатність особистості до повноцінного сприймання, правильного розуміння прекрасного у мистецтві і дійсності, прагнення й уміння будувати своє життя за законами краси. | ||
− | + | [[Файл:0.0.0.0.0.0.0.0.a.a.a.a.a.sport .jpg |250 px|thumb|right]] | |
Естетична культура містить у собі такі компоненти: естетичні сприймання - здатність виділяти в мистецтві і житті естетичні якості, образи і переживати естетичні почуття; естетичні почуття - емоційні стани, що викликані оцінним ставленням людини до явищ дійсності і мистецтва; естетичні потреби - потреби в спілкуванні з художньо-естетичними цінностями, в естетичних переживаннях; естетичні смаки -здатність оцінювати витвори мистецтва, естетичні явища з позицій естетичних знань і ідеалів; естетичні ідеали - соціально та індивідуально-психологічно зумовлені уявлення про досконалу красу в природі, суспільстві, людині, мистецтві; художні уміння, здібності в галузі мистецтва. | Естетична культура містить у собі такі компоненти: естетичні сприймання - здатність виділяти в мистецтві і житті естетичні якості, образи і переживати естетичні почуття; естетичні почуття - емоційні стани, що викликані оцінним ставленням людини до явищ дійсності і мистецтва; естетичні потреби - потреби в спілкуванні з художньо-естетичними цінностями, в естетичних переживаннях; естетичні смаки -здатність оцінювати витвори мистецтва, естетичні явища з позицій естетичних знань і ідеалів; естетичні ідеали - соціально та індивідуально-психологічно зумовлені уявлення про досконалу красу в природі, суспільстві, людині, мистецтві; художні уміння, здібності в галузі мистецтва. | ||
Версія за 07:23, 5 травня 2015
Естетична культура - це здатність особистості до повноцінного сприймання, правильного розуміння прекрасного у мистецтві і дійсності, прагнення й уміння будувати своє життя за законами краси.
Естетична культура містить у собі такі компоненти: естетичні сприймання - здатність виділяти в мистецтві і житті естетичні якості, образи і переживати естетичні почуття; естетичні почуття - емоційні стани, що викликані оцінним ставленням людини до явищ дійсності і мистецтва; естетичні потреби - потреби в спілкуванні з художньо-естетичними цінностями, в естетичних переживаннях; естетичні смаки -здатність оцінювати витвори мистецтва, естетичні явища з позицій естетичних знань і ідеалів; естетичні ідеали - соціально та індивідуально-психологічно зумовлені уявлення про досконалу красу в природі, суспільстві, людині, мистецтві; художні уміння, здібності в галузі мистецтва.
Заняття фізичними вправами створюють сприятливі умови для естетичного виховання. У процесі занять формується гарна постава, здійснюється гармонійний розвиток форм статури, виховується розуміння простоти і витонченості рухів. Все це допомагає вихованню естетичних почуттів, смаків уявлень, сприяє прояву позитивних емоцій, життєрадісності, оптимізму . Естетичне виховання включає в себе всі сторони духовного життя особистості, що формується, дозволяє також правильно розуміти і оцінювати прекрасне, прагне до нього.
Естетичне виховання включає в себе всі сторони духовного життя особистості, що формується, дозволяє також правильно розуміти і оцінювати прекрасне, прагне до нього.
Людина з розвиненим естетичним смаком, як правило, прагне створювати естетичні цінності, здійснюючи естетичну діяльність, яка в різних формах широко представлена у фізичній культурі і спорті.
Зв'язок фізичного та естетичного виховання заснована на єдності їх мети - формуванні людини, а фізична досконалість становить частина естетичного матеріалу.
Зі змісту естетичного ставлення до дійсності випливають спільні завдання естетичного виховання:
I. Виховання естетичних потреб, тобто свідомого прагнення до прекрасного. 2. Виховання естетичного сприйняття і почуття, тобто здатності сприймати і переживати прекрасне. Естетичне сприйняття ця своєрідний вид "живого споглядання" дійсності. Воно вимагає встановлення чуттєвого контакту з предметами і явищами, навколишнього світу. 3. Сприйняття естетичних понять, смаків, оцінок і суджень, тобто здатності не тільки сприймати, і оцінювати і розуміти прекрасне. Естетичний смак пропонує і розвиток здатності створювати прекрасне. 4. Сприйняття естетичних ідеалів тобто правильного розуміння і активного прагнення до того образу сучасного життя і сучасної людини, що є характернимдля нашого суспільства. 5. Розвиток творчих естетичних здібностей у різних видах діяльності.
Естетичне виховання покликане формувати у людей естетичні потреби. При цьому, важливо не тільки сформувати здатності насолоджуватися, розуміти красу в її різноманітних проявах, але і головним чином виховати здатність втілити її в реальних діях і вчинках.