Відмінності між версіями «Незвчайні способи кодування повідомлень»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Шифр Блеза Віженера)
(Шифр Блеза Віженера)
Рядок 16: Рядок 16:
  
 
'''1. Знаходиться довжина ключа. Шифротекст розбивається на групи по номеру літери ключового слова.
 
'''1. Знаходиться довжина ключа. Шифротекст розбивається на групи по номеру літери ключового слова.
'''2. За допомогою частотного аналізу груп знаходяться літери ключа.'''
+
'''
 +
2. За допомогою частотного аналізу груп знаходяться літери ключа.'''
 
У разі, якщо відомо частину відкритого тексту, ефективніша атака з відомим відкритим текстом.'''
 
У разі, якщо відомо частину відкритого тексту, ефективніша атака з відомим відкритим текстом.'''
  
 
== Азбука морзе ==
 
== Азбука морзе ==

Версія за 11:00, 20 березня 2015

Массонський шифр

Ключ до массонського шифру

Тайнописна система, що класифікується як різновид кодів. Використовувалася для секретних комунікацій і ритуальних цілей членами релігійно-містичного руху. Масонство в нинішньому значенні цього слова сформувалося в 1717 в Лондоні при будівництві собору св. Петра, яким керував сер Крістофер Рен. Очевидно, на масонство вплинули рицарські духовні ордени тамплієрів (храмовників), госпитальеров (иоаннитов), розенкрейцери і неоманіхейську єресь.

Шифр Блеза Віженера

Квадрат Виженера, или таблица Виженера, также известная как tabula recta, может быть использована для шифрования и расшифрования

Цей шифр використовувався конфедератами під час Громадянської війни. Шифр складається з 26 шифрів Цезаря з різними значеннями зрушення (26 букв латів.алфавіту). Для зашифровування може використовуватися tabula recta (квадрат Виженера). Спочатку вибирається слово-ключ і початковий текст. Слово ключ записується циклічно, поки не заповнить усю довжину початкового тексту. Далі по таблиці букви ключа і початкового тексту перетинаються в таблиці і утворюють зашифрований текст.

Зважаючи на те, що даний шифр був досить поширений у Європі з часів Відродження, перші відомості про метод його криптоаналізу були опублікований Фрідріхом Казіскі у 1863 році, і отримали назву Метод Казіскі.

У 1920 році Вільям Фредерік Фрідман опублікував роботу, у якій, зокрема, йшлося про універсальний показник, для знаходження довжини ключа, що спрощувало криптоаналіз поліалфавітних шифрів — Індекс збігу.

Криптоаналіз виконується так:

1. Знаходиться довжина ключа. Шифротекст розбивається на групи по номеру літери ключового слова. 2. За допомогою частотного аналізу груп знаходяться літери ключа. У разі, якщо відомо частину відкритого тексту, ефективніша атака з відомим відкритим текстом.

Азбука морзе