Відмінності між версіями «Стаття до проекту "Онлайн перекладач" Лєкініна Віталія.»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 29: Рядок 29:
 
----
 
----
  
Посилання на текстовий файл у ''Тексти_Прізвище''  у [https://owncloud.kspu.kr.ua/public.php?service=files&t=974cc52167097e614827e260af8c125a].
+
Посилання на тексти ''Тексти Лєкінін''  у [https://owncloud.kspu.kr.ua/public.php?service=files&t=974cc52167097e614827e260af8c125a].
  
 
Дібрані онлайн перекладачі:
 
Дібрані онлайн перекладачі:
Рядок 41: Рядок 41:
 
     <td>статті</td>
 
     <td>статті</td>
 
     <td>Перекладач Google</td>
 
     <td>Перекладач Google</td>
     <td>Перекладач Яндекс 2</td>
+
     <td>Перекладач Яндекс</td>
 
     <td>Перекладач Translate.ru</td>
 
     <td>Перекладач Translate.ru</td>
 
   </tr>
 
   </tr>

Версія за 10:49, 13 листопада 2014


Переводчик2.jpeg

Перекладач Translate.ru

Сервіс компанії Promt, доступний за адресою Translate.ru, можна назвати провідною російською службою онлайнового перекладу веб-сторінок. На якості перекладу благотворно позначається наявність спеціалізованих тематичних словників для різних галузей. Найбільше їх на англійській мові - цілих дев'ять. Це унікальна пропозиція серед сучасних онлайнових перекладачів.

Перекладач Promt здатний переводити на російську мову як окремі тексти, так і веб-сторінки цілком. Підтримуються всі основні європейські мови: англійська, французька, німецька, італійська, іспанська і португальська. Крім прямого перекладу на російську можливий і переклад між парами іноземних мов.

Даний проект пропонує кілька сервісів, пов'язаних з перекладом. У першу чергу це «Перекладач сайтів», призначений для «прозорого» перекладу веб-сторінок. Якщо ж включити опцію «Автоматично перекладати посилання», то, переходячи по посиланнях, можна потрапляти відразу на перекладені сторінки Promt.

Онлайновий сервіс Promt здатний працювати в двох режимах відображення результатів перекладу. Перший передбачає повний переклад веб-сторінки зі збереженням її верстки. При наведенні курсору на блоки тексту з'являються спливаючі вікна з вихідним текстом. Доступний і другий варіант, зворотний, коли вихідна сторінка залишається недоторканою, а в спливаючих вікнах демонструється переклад Promt. Якщо буде потрібно, припустимо налаштувати показ декількох альтернативних варіантів перекладу, якщо такі є для обраного слова. Сервіс Promt дозволено перекласти і в повноекранний режим - про його роботу в такому випадку буде нагадувати лише невелика панель інструментів, а весь інший простір вікна браузера буде віддано перекладному сайту.

Розділ «Переклад тексту» призначений для перекладу окремих слів або текстових фрагментів. Його інтерфейс виконаний у класичному стилі: два поля - для введення тексту і для демонстрації результату, меню вибору спеціалізованого словника та перекладу кнопка запуску. Є на сайті і платні послуги, представлені в розділі «Ручний переклад». За певну плату співробітники сервісу візьмуться надати пристойного вигляду результати роботи машинного перекладача Promt або ж довести перевагу звичайного людського перекладу, взявши замовлення на відповідну послугу.

Крім того, Promt пропонує оптимізований для роботи з мобільними пристроями сайт m.translate.ru. У нього, щоправда, є обмеження - працює лише режим перекладу окремих слів і фрагментів, так що про перекладному серфінгу мова, на жаль, не йдеться. Перекладач Google

Із зарубіжних сервісів перекладу найбільш відомим, мабуть, є Перекладач Google. Даний проект пропонує три режими роботи: переклад текстів, сайтів і пошук з перекладом. Простий переклад текстів витриманий в мінімалістському стилі: поля для тексту і перекладу і вибір мовних пар - в принципі є все, що тільки потрібно. Слід відзначити високу швидкість роботи даного сервісу, за цим показником він найкращий серед учасників даного огляду.

Головний плюс служби Google - велика кількість підтримуваних мов. Для перекладу веб-сторінки достатньо вказати в полі перекладу її адресу, і система автоматично URL розпізнає і відкриє перекладену сторінку. Інтерфейс сервісу, побудований на фреймах, має лише один режим перегляду з смужкою інструментів над переведеним сайтом. При наведенні курсору система виводить фрагменти оригінального тексту. Серфінг прозорий - всі посилання зі сторінки перекладу також відкриваються переведеними.

Якість перекладу з основних європейських мов цілком стерпне, правда, це стосується винятково до текстів так званої «загальної» лексики. Як тільки ми переходимо на тематичні ресурси, воно помітно падає. Як би там не було, в більшості випадків нескладно зрозуміти зміст тексту.

Режим «Пошук з перекладом» з'явився відносно недавно. При його включенні можна вести пошук в Google звичним чином, проте зовнішній вигляд пошуковика змінюється. На сторінці з'являється меню вибору мовних пар, а список результатів виводиться в двох колонках: мовою оригіналу та перекладений. Дана функція дуже корисна при пошуку за національними сегментами



Посилання на тексти Тексти Лєкінін у [1].

Дібрані онлайн перекладачі:


статті Перекладач Google Перекладач Яндекс Перекладач Translate.ru
Schon acht Runden ohne Sieg 7 4 8
Initiative von Pfeifenberger 8 5 9
Quadrille zwischen Kleiderbügeln 6 3 7

Висновки

При складанні висновків до статті враховуйте, що задача роботи у проекті, дати відповіді на такі запитання:

  • Які переваги та недоліки онлайн перекладу?
  • Що ви отримали в результаті перекладу? Чому так виходить?



Сторінка проекту Онлайн перекладач

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка