Відмінності між версіями «Установка плат розширення. НОП-2014»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 1: Рядок 1:
 +
== Плати роширення ==
 +
До плат розширення відносяться:
 +
#відеокарта - пристрій, що перетворює зображення, яке знаходиться в пам'яті комп'ютера у відеосигнал для монітора. Сучасні відеокарти не обмежуються простим виведенням зображень. Вони мають графічний мікропроцесор, який може виробляти додаткову обробку, розвантажуючи ЦПУ.
 +
#звукова карта - плата розширення, яка перетворює звук з аналогової форми в цифрову. Головна можливість звукової карти - відтворення аудіо і відеофайлів, які зберігаються на комп'ютері. Аудиоадаптер дозволяє записувати звук, відтворювати його; містить в собі АЦП, ЦАП і цифровий сигнальний процесор, який робить обчислення. Професійні звукові плати дозволяють виконувати складну обробку звуку, мають власне ПЗУ.
 +
#Мережева карта - плата розширення, що дозволяє ПК взаємодіяти з іншими пристроями мережі (нині інтегровані на материнській платі). Мережевий адаптер разом зі своїм драйвером виконує дві функції: прийом і передача кадру. Зазвичай в клієнтських ПК значна частина роботи перекладається на драйвер, що дозволяє здешевити адаптер, але завантажує ЦПУ. Адаптери, призначені для серверів, зазвичай оснащені власними процесорами, які виконують більшу частину роботи з передачі кадрів з оперативної пам'яті в мережу і назад. У загальному вигляді ланцюжок передачі кадрів має такий вигляд: оперативна пам'ять -> адаптер -> фізичний канал -> адаптер -> оперативна пам'ять.
 +
 +
 
==Перед тим як приступити до інсталяції плат розширення, уважно прочитайте рекомендації==
 
==Перед тим як приступити до інсталяції плат розширення, уважно прочитайте рекомендації==
  

Поточна версія на 14:21, 12 листопада 2014

Плати роширення

До плат розширення відносяться:

  1. відеокарта - пристрій, що перетворює зображення, яке знаходиться в пам'яті комп'ютера у відеосигнал для монітора. Сучасні відеокарти не обмежуються простим виведенням зображень. Вони мають графічний мікропроцесор, який може виробляти додаткову обробку, розвантажуючи ЦПУ.
  2. звукова карта - плата розширення, яка перетворює звук з аналогової форми в цифрову. Головна можливість звукової карти - відтворення аудіо і відеофайлів, які зберігаються на комп'ютері. Аудиоадаптер дозволяє записувати звук, відтворювати його; містить в собі АЦП, ЦАП і цифровий сигнальний процесор, який робить обчислення. Професійні звукові плати дозволяють виконувати складну обробку звуку, мають власне ПЗУ.
  3. Мережева карта - плата розширення, що дозволяє ПК взаємодіяти з іншими пристроями мережі (нині інтегровані на материнській платі). Мережевий адаптер разом зі своїм драйвером виконує дві функції: прийом і передача кадру. Зазвичай в клієнтських ПК значна частина роботи перекладається на драйвер, що дозволяє здешевити адаптер, але завантажує ЦПУ. Адаптери, призначені для серверів, зазвичай оснащені власними процесорами, які виконують більшу частину роботи з передачі кадрів з оперативної пам'яті в мережу і назад. У загальному вигляді ланцюжок передачі кадрів має такий вигляд: оперативна пам'ять -> адаптер -> фізичний канал -> адаптер -> оперативна пам'ять.


Перед тим як приступити до інсталяції плат розширення, уважно прочитайте рекомендації

  1. Переконайтеся в тому, що підготовлена до інсталяції плата розширення сумісна з системною платою. Уважно прочитайте супровідну документацію, яка додається до плати розширення.
  2. Щоб виключити ризик пошкодження обладнання, до початку установки плат розширення вимкніть ПК і від'єднайте силовий кабель від блоку живлення.


Lab 1.jpg

Наведена далі покрокова інструкція допоможе коректно встановити плату розширення у відповідний роз'єм на системній платі.

1. Визначте роз'єм на системній платі, який сумісний з передбачуваної до установки платою розширення. Видаліть заглушку на задній стінці корпусу ПК, звільнивши простір для безперешкодної установки плати розширення.

2. Вирівняйте плату по відношенню до гнізда і прикладіть невелике зусилля до упору в напрямку системної плати.

3. Переконайтеся в тому, що контактна група плати розширення щільно стикається з контактами роз'єму (будь перекоси не допускаються).

4. Закріпіть плату розширення на задній стінці корпусу ПК за допомогою гвинта з комплекту поставки корпусу.

5. Після встановлення всіх необхідних плат розширення поверніть на місце і закріпіть бічну стінку корпусу.

6. Увімкніть комп'ютер. При необхідності, викличте BIOS Setup і активуйте параметри, які будуть потрібні для коректної роботи плат розширення.

7. Виконайте інсталяцію драйвера плати розширення для відповідної ОС.

Приклад: Інсталяція та демонтаж графічної PCI Express-плати

1. Установка плати в роз'єм зорієнтувавши пристрій належним чином, прикладіть невелике зусилля в напрямку роз'єму до повного контакту плати розширення з PCI Express-роз'ємом. Переконайтеся в стійкості плати (перекоси і нахили стосовно PCI Express-роз'єму неприпустимі). Закріпіть плату на задній стінці корпусу за допомогою гвинта або спеціальної засувки.

 
Lab 1 1.jpg

2. Демонтаж плати (роз'єм PCIEX16): Звільнивши плату від засувки, встановленої на PCI Express-роз'ємі, двома руками акуратно витягніть плату розширення, як показано на зображенні.

 
Lab 1 2.jpg

3. Демонтаж плати з роз'єму PCIEX4: Утримуючи засувку, розташовану на краю PCI Express-роз'єму, двома руками акуратно витягніть плату розширення, як показано на зображенні.

 
Lab 1 3.jpg

Джерела

Встановлення плат розширення