Відмінності між версіями «Основні характеристики відеокарти. СПК»
Рядок 1: | Рядок 1: | ||
+ | [[Файл:02.Складові-відеокарти]] | ||
+ | |||
==Визначення== | ==Визначення== | ||
'''''Відеокарта '''''(також відеоадаптер, графічний адаптер, графічна плата, графічна карта, графічний прискорювач) - електронний пристрій, що перетворює графічний образ, що зберігається, як вміст пам'яті комп'ютера (або самого адаптера), у форму, придатну для подальшого виведення на екран монітора. Перші монітори, побудовані на електронно-променевих трубках, працювали по телевізійному принципом сканування екрану електронним променем, і для відображення вимагався відеосигнал, що генерується відкритий. | '''''Відеокарта '''''(також відеоадаптер, графічний адаптер, графічна плата, графічна карта, графічний прискорювач) - електронний пристрій, що перетворює графічний образ, що зберігається, як вміст пам'яті комп'ютера (або самого адаптера), у форму, придатну для подальшого виведення на екран монітора. Перші монітори, побудовані на електронно-променевих трубках, працювали по телевізійному принципом сканування екрану електронним променем, і для відображення вимагався відеосигнал, що генерується відкритий. |
Версія за 11:57, 10 листопада 2014
Визначення
Відеокарта (також відеоадаптер, графічний адаптер, графічна плата, графічна карта, графічний прискорювач) - електронний пристрій, що перетворює графічний образ, що зберігається, як вміст пам'яті комп'ютера (або самого адаптера), у форму, придатну для подальшого виведення на екран монітора. Перші монітори, побудовані на електронно-променевих трубках, працювали по телевізійному принципом сканування екрану електронним променем, і для відображення вимагався відеосигнал, що генерується відкритий.
Характеристики
Продуктивність відеопам'яті. Як свідчить практика, відеопам'ять дуже часто є слабким місцем графічних плат. І справа в першу чергу не в її обсязі, а в пропускної здатності, що визначає швидкість доступу до даних, які в ній зберігаються. Пропускна здатність залежить від двох показників - частоти (швидкість тактових коливань) і ширини (бітності) шини пам'яті - кількості даних, що передаються за один такт.
Тип відеопам'яті (GDDR2, GDDR3, GDDR4, GDDR5 і ін.) вказує на те, до якого покоління належить пам'ять графічної карти. Кожне наступне покоління є досконаліше попереднього і забезпечує більш високу частоту роботи. Але як видно з попереднього прикладу, пам'ять нового покоління з вузькою шиною за своєю реальною пропускною здатністю іноді може виявитися гіршою пам'яті попереднього покоління з широкою шиною.
Об'єм відеопам'яті також впливає на продуктивність графічної плати, але тільки до певної межі (коли він є слабким місцем). Набагато вигідніше придбати карту з пам'яттю GDDR5 - 256 біт і об'ємом 1 ГБ ніж з пам'яттю GDDR3 - 128 біт і об'ємом 2 ГБ. Насправді графічній платі з низькою пропускною здатністю обсяг пам'яті 2 ГБ навряд чи коли-небудь знадобиться в домашніх умовах. Такі карти орієнтовані не на досягнення максимальної продуктивності в комп'ютених іграх. Вони призначені для роботи або ж є більше продуктом маркетингових хитрощів виробників, розрахованих на недосвідчених покупців, що оцінюють графічні прискорювачі виключно за розміром пам'яті.
Тому, вибираючи відеокарту, потрібно оцінювати збалансованість співвідношення частоти, бітності і об'єму відеопам'яті. Ці показники зазвичай вказуються в каталогах і цінниках магазинів.
Характеристики графічного ядра. Тактова частота графічного процесора є важливою, але не найголовнішою його характеристикою. Графічне ядро з порівняно невисокою частотою нерідко виявляється дуже продуктивним. Все залежить від архітектури графічного ядра, кількості і якості уніфікованих шейдерних блоків, що входять до його складу (чим більше, тим краще), і інших елементів, якими визначається піксельна і текстурна швидкості заповнення (филрейт, fill rate) відеокарти (чим вище, тим краще). Ці показники рідко вказуються на цінниках і в каталогах. Тому перед вибором відеокарти з декількох можливих варіантів, бажано на офіційному сайті їх виробників (або на інших спеціалізованих сайтах) поцікавитися реальним станом речей і вибрати варіант з найвищими показниками.
Система охолодження - елемент, від якого багато в чому залежить комфорт використання графічного прискорювача. При виборі краще віддати перевагу виробам, виконаним із застосуванням вакуумних термотрубок (їх видно при візуальному огляді). Такі системи насправді виявляються більш ефективними і створюють набагато менше шуму. Крім того, ефективне охолодження надає можливість краще "розігнати" відеокарту, домігшись при необхідності більш високих показників її продуктивності.