Відмінності між версіями «Проект з "ОІ та ІКТ" і "Археології": "Пантікапей та міста Боспорського царства" - 11 Група ФІП, Колтунов Олександр 2014»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 4: Рядок 4:
 
Охарактеризувати джерела дослідження Боспорського царства та Пантікапею, їх політичний устрій, особливості економіки та культури.
 
Охарактеризувати джерела дослідження Боспорського царства та Пантікапею, їх політичний устрій, особливості економіки та культури.
 
Файл:Руїни Пантікапею.jpg
 
Файл:Руїни Пантікапею.jpg
[[Файл:Руїни Пантікапею.jpg|thumb|right|Руїни Пантікапею]]
+
[[Файл:Руїни Пантікапею.jpg|thumb|400px|right|Руїни Пантікапею]]
  
 
==Джерела з історії Боспорського царства==
 
==Джерела з історії Боспорського царства==

Версія за 18:52, 23 жовтня 2014

Пантікапей та міста Боспорського царства

Ідея проекту

Охарактеризувати джерела дослідження Боспорського царства та Пантікапею, їх політичний устрій, особливості економіки та культури. Файл:Руїни Пантікапею.jpg

Руїни Пантікапею

Джерела з історії Боспорського царства

Карта Боспорського царства

Першою писемною згадкою про Боспорське царство міститься в роботі Гекатея Мілетського «Землеопис» (книга Гекатея не дійшла до нас в повному обсязі, а лише у згадках більш пізніх авторів). Крім Гекатея Мілетського про Боспор писали античні вчені: Страбон («Географія»), Клавдій Птолемей, Діодор Сицилійський, Полієн, Тацит, Амміан Марцелін, Помпоній Мела та Стефан Візантійський, а також у промовах ораторів: Ісократ, Демосфен, Есхін та ін.

Особливо цінними є епіграфічні джерела – написи на надгробках, стели з написами, списки імен громадян полісу та ін. За допомогою даних епіграфіки можна реконструювати соціальний устрій, етнічний склад населення, побут, духовну культуру населення Боспору.

Важливу роль у дослідженні історії Боспорського царства відіграють речові пам’ятки. До яких можна віднести предмети матеріальної культури – кераміку, статуї, рештки античних будівель, монети, ювелірні прикраси та ін. Археологічні дослідження дозволяють висвітлити ті сторони життя Боспорського царства, які погано описані в письмових джерелах, а також перевірити їх достовірність. Наприклад, тільки за допомогою археології можна дослідити хору Пантікапею та інших полісів – сільськогосподарську округу, про яку дуже мало свідчень у античних авторів.

Автор проекту

Колтунов Олександр

Матеріали проекту

Інтернет ресурси проекту

Список посилань на ресурси проекту (якщо посилань багато, то зробіть на новій сторінці). Посилання на створену колекцію закладок

Додаткові матеріали проекту

Колекція посилань по історії Боспорського царства

Результати проекту

Звіт у вигляді презентації.