Відмінності між версіями «Субкультура Готи (Кримчук Анна)»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 17: Рядок 17:
  
  
'''Як розпізнати субкультуру'''
+
'''Як розпізнати готів'''
  
* Субкультурам притаманні суворі внутрішні впіски і заходи, спрямовані на остракізацію, які забезпечують їхню стійкість.
+
* Основними складовими сучасного готичного іміджу є переважання чорного кольору в одязі, використання металевих або срібних прикрас із символікою готичної субкультури і характерний макіяж.
* Субкультурам властивий структурований процес навчання, протягом якого кандидати вчаться, як стати членами.
+
* Макіяж можуть використовувати як жінки, так і чоловіки. Він не є повсякденним атрибутом і, як правило, наноситься перед відвідуванням концертів і клубів.
* Субкультурам притаманний дуже виразний ступінь автентичності, який творить настільки міцні суспільні межі, що групу можна назвати субкультурою. Майбутні члени мають показати досвідченим членам, що вони зрозуміли альтернативні правила, що вони — «свої».
+
* Основні елементи макіяжу — біла пудра для обличчя (зазвичай вважається, що обличчя має бути дуже блідим і худим), темна підводка навколо очей і чорна або червона губна помада.
* Субкультури формуються навколо добровільних об'єднань.
+
* Зачіски в готичній моді доволі різноманітні. «Класичний» варіант зачіски, поширений у ранні 1980-і, це волосся середньої довжини, пофарбоване в чорний колір, що стирчить на всі боки або оформлене у вигляді шипів.
* Субкультури творять власні субінтерпретації норм загалу вони або повністю відкидають їх на користь власних, або трішки їх змінюють, щоб надати сенсу способові життя своєї субкультури. Жодна субкультура як така не є відхиленням. Групі, що певним чином відходить від норми, притаманний активний процес залучення нових членів. Вони формуються навколо єдиного харизматичного символу чи літератури.
+
* З взуття поширені високі гостроносі шкіряні чоботи (жіночі часто на тонкій шпильці), важкі черевики (іноді армійського типу, часто на високій платформі.
  
  

Версія за 08:36, 7 жовтня 2014

Хто такі готи?

Субкультура готів - практично найзагадковіша і незвичайна зі всіх існуючих у наш час. На перший погляд, людина, яка хоче називати себе готом, повинен заганяти себе в певні рамки, але насправді це не так. Тому що тільки той, хто дійсно закоханий у чарівну атмосферу готичної культури, не буде обтяжений традиціями готовий.

Головна відмінність гота від звичайної людини - це особливі «готичні» життєві принципи, які для необізнаного можуть здатися потворними. Один з таких принципів, «carpe diem», свідчить що сьогоднішній день може бути останнім у житті, тому прожити його треба відповідно. Але замість того щоб на повну силу насолоджуватися позитивними емоціями, готи беруть натхнення з депресій, відчаю і душевного болю.

Готичне мистецтво, будь то малюнки, музика, книги або щось ще, має володіти однією єдиною характеристикою - атмосферою, відповідної стилю «темної романтики». Якщо конкретніше, твору повинна бути властива якась загадковість, містичність, неопознанность. Так як точних критеріїв атмосферності немає, кожен розуміє явище готики по-своєму. Через це виникає безліч суперечок (як у реальному світі, так і на просторах Інтернету) щодо того, чи є та чи інша музична група готикою. Чию сторону вибрати - залежить від вас, тут доводиться орієнтуватися тільки на власні уподобання, тому що в більшості випадків обидві сторони частково праві.

Готи - індивідуалісти. Якщо сказати простіше - одинаки. Вони відокремилися від суспільства, у них своя життєва філософія, своя музика, література, світогляд. Вони по суті романтики, хоча поняття романтизму у них є своє власне.

На жаль (а може й на щастя), після того як субкультура готовий почала стрімко розвиватися, з'явився новий різновид готовий, так звані Perky Goth (іноді пишуть Perky Goff). Для них готика полягає, перш за все, в іміджі. Депресивність і замкнутість не в їх стилі.


Як розпізнати готів

  • Основними складовими сучасного готичного іміджу є переважання чорного кольору в одязі, використання металевих або срібних прикрас із символікою готичної субкультури і характерний макіяж.
  • Макіяж можуть використовувати як жінки, так і чоловіки. Він не є повсякденним атрибутом і, як правило, наноситься перед відвідуванням концертів і клубів.
  • Основні елементи макіяжу — біла пудра для обличчя (зазвичай вважається, що обличчя має бути дуже блідим і худим), темна підводка навколо очей і чорна або червона губна помада.
  • Зачіски в готичній моді доволі різноманітні. «Класичний» варіант зачіски, поширений у ранні 1980-і, це волосся середньої довжини, пофарбоване в чорний колір, що стирчить на всі боки або оформлене у вигляді шипів.
  • З взуття поширені високі гостроносі шкіряні чоботи (жіночі — часто на тонкій шпильці), важкі черевики (іноді армійського типу, часто на високій платформі.


Вид субкультури Вік учасника Кількість %
1 Емо 13 – 18 30%
2 Готи 17 – 25 20%
3 Металісти 18 і старше 25%
4 Репери 16 – 25 25%

Табл 1. Якому віці притаманний вид субкультури


мал 1. Якому віці притаманний вид субкультури