Відмінності між версіями «Повітряні системи охолодження. СПК»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: {{Меню для довідника користувача НОП}} ==Системи повітряного охолодження==)
 
Рядок 2: Рядок 2:
  
 
==Системи повітряного охолодження==
 
==Системи повітряного охолодження==
 +
Принцип роботи полягає в безпосередній передачі тепла від нагрітого компонента на радіатор за рахунок теплопровідності матеріалу або за допомогою теплових трубок.
 +
Найпоширеніший тип систем охолодження в даний час. Відрізняється високою універсальністю - радіатори встановлюються на більшість комп'ютерних компонентів з високим тепловиділенням. Ефективність охолодження залежить від ефективної площі розсіювання тепла радіатора, температури і швидкості проходу повітряного потоку. На компоненти з відносно низьким тепловиділенням (*чіпсет *транзистори ланцюгів живлення *модулі оперативної пам'яті), як правило встановлюються найпростіші пасивні радіатори. На деякі комп'ютерні компоненти, зокрема жорсткі диски, встановити радіатор важко, тому вони охолоджуються за рахунок обдування вентилятором. На центральний та графічний процесори встановлюються переважно активні радіатори (кулери). Пасивне повітряне охолодження центрального і графічного процесорів вимагає застосування спеціальних радіаторів з високою ефективністю відведення тепла при низькій швидкості проходження повітряного потоку.

Версія за 18:39, 19 листопада 2013

Довідник Список використаних джерел Список учасників НОП

Системи повітряного охолодження

Принцип роботи полягає в безпосередній передачі тепла від нагрітого компонента на радіатор за рахунок теплопровідності матеріалу або за допомогою теплових трубок. Найпоширеніший тип систем охолодження в даний час. Відрізняється високою універсальністю - радіатори встановлюються на більшість комп'ютерних компонентів з високим тепловиділенням. Ефективність охолодження залежить від ефективної площі розсіювання тепла радіатора, температури і швидкості проходу повітряного потоку. На компоненти з відносно низьким тепловиділенням (*чіпсет *транзистори ланцюгів живлення *модулі оперативної пам'яті), як правило встановлюються найпростіші пасивні радіатори. На деякі комп'ютерні компоненти, зокрема жорсткі диски, встановити радіатор важко, тому вони охолоджуються за рахунок обдування вентилятором. На центральний та графічний процесори встановлюються переважно активні радіатори (кулери). Пасивне повітряне охолодження центрального і графічного процесорів вимагає застосування спеціальних радіаторів з високою ефективністю відведення тепла при низькій швидкості проходження повітряного потоку.