Відмінності між версіями «Основні поняття та часті питання Wi-Fi»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
м (Табличний вигляд було обрано для спрощення сприйняття інформації)
Рядок 2: Рядок 2:
 
!''' Точка Доступу (Access Point)?'''
 
!''' Точка Доступу (Access Point)?'''
  
|Точка Доступу - це "прозорий" міст, доступ, що надає безпровіднийдоступ станціям, обладнаним безпровідними мережевими картами до комп'ютерів, об'єднаних в мережу за допомогою проводів. За допомогою Точок Доступу безпровідні робочі станції можуть бути дуже швидко об'єднані в мережу.
+
|Точка Доступу - це приймач та передавач (за сумісництвом) бездротової мережі або базової станції, що може об'єднувати дротові мережі з одним або декількома бездротовими приладами
 
|-
 
|-
 
!'''Що таке Ad-hoc?'''
 
!'''Що таке Ad-hoc?'''
  
|Ad-hoc мережа - це група комп'ютерів, кожен з безпровідним мережевим адаптером, підключених в самостійні мережі. Ad-hoc безпровідні мережі застосовні як для маленьких і домашніх офісів, так і для робочих груп і підрозділів.  
+
|Ad-hoc або IBSS - група станцій, що працює у відповідності до стандарту [http://wiki.kspu.kr.ua/index.php/Архітектура,_компоненти_мережі_і_стандарти_технології_WI-FI 802.11], які зв'язуються безпосередньо, одна з одною. По суті справи це однораногова [http://wiki.kspu.kr.ua/index.php/Архітектура,_компоненти_мережі_і_стандарти_технології_WI-FI WLAN].
 +
 
 +
це група комп'ютерів, кожен з безпровідним мережевим адаптером, підключених в самостійні мережі. Ad-hoc безпровідні мережі застосовні як для маленьких і домашніх офісів, так і для робочих груп і підрозділів.  
  
 
|-
 
|-

Версія за 01:06, 7 листопада 2013

Точка Доступу (Access Point)? Точка Доступу - це приймач та передавач (за сумісництвом) бездротової мережі або базової станції, що може об'єднувати дротові мережі з одним або декількома бездротовими приладами
Що таке Ad-hoc? Ad-hoc або IBSS - група станцій, що працює у відповідності до стандарту 802.11, які зв'язуються безпосередньо, одна з одною. По суті справи це однораногова WLAN.

це група комп'ютерів, кожен з безпровідним мережевим адаптером, підключених в самостійні мережі. Ad-hoc безпровідні мережі застосовні як для маленьких і домашніх офісів, так і для робочих груп і підрозділів.

Що таке Infrastructure? Суміщені (комбіновані) безпровідні і дротяні мережі називаються Інфраструктурою (Infrastructure). Інфраструктура - це застосовне в масштабах підприємства безпровідне рішення для доступу до центральних баз даних або безпровідного підключення мобільних користувачів.
Що таке Роумінг (Roaming)?І як він працює? Роумінг дає можливість користувачам портативних комп'ютерів підтримувати постійне підключення до мережі, при цьому переміщаючись в зоні обхвату більшою, ніж зона обхвату однієї точки доступу. Перед використанням роумінгу необхідно переконатися, що в певній зоні переміщення мобільного користувача всі Точки Доступу і Мобільний комп'ютер використовують однакові номери каналів, ідентифікатори і ін.
Що таке BSS ID? Унікальна Ad hoc мережа LAN називається Basic Service Set (BSS). Всі комп'ютери, що знаходяться в BSS повинні мати однаковий BSS ID.
Що таке ESS ID? Конфігурація Infrastructure також підтримує режим роумінгу для мобільних користувачів. Більш за одне встановлених BSS називаються Extended Service Set (ESS). Користувачі, що належать групі ESS підтримують роумінг між BSSs поки існує стійке тривале з'єднання між безпровідною станцією і дротяною мережею, при цьому Точки Доступу, належні ESS повинні мати однаковий ESS ID і однаковий радіоканал.
Що таке ISM діапазон? FCC і подібні організації зовні U.S. зарезервували діапазон для безлицензіонного використання, так званий діапазон ISM (Industrial, Scientific and Medical). Спектр близько 2.4 GHz, частково доступний у всьому світі.
Чи може інформація бути перехоплена під час передачі? WLAN мають 2 системи безпеки. На апаратному рівні - технологія Direct Sequence Spread Spectrum, що надає систему безпеки при Скрамблінгу. На програмному рівні - технологія шифрування WEP для кращої безпеки і для контролю доступу
Що таке WEP? WEP - це Wired Equivalent Protection. В даний час безпровідні продукти D-Link підтримують 40-bit і 128-bit алгоритми шифрування даних, відповідні стандарту IEEE 802.11.
Що таке осередок (Cell)? Простір, в якому радіосигнал від Точки Доступу досить сильний, щоб мобільний користувач міг працювати з даною Точкою Доступу.
Які схеми підключення використовуються при побудові безпровідних мереж? Підключення бувають трьох типів:

A.точка - точка (Ad-hoc). Два мережеві адаптери або дві точки доступу з'єднуються між собою. Метод застосовується для безпосереднього з'єднання двох комп'ютерів або при організації радіомоста між двома дротяними мережами.

B.точка - точка доступу (Infrastructure). Декілька мережевих адаптерів об'єднано однією точкою доступу або декілька точок доступу сполучено з однією точкою доступу. Режим застосовується для створення локальної безпровідної мережі з декількох користувачів, для з'єднання цієї мережі з дротяною мережею (наприклад, для виходу в Інтернет), для з'єднання між собою декількох дротяних мереж.

Скільки користувачів можна підключити до безпровідних точок доступу? Безпровідна точка доступу або роутер - це звичайний концентратор. При декількох підключеннях до однієї точки смуга пропускання, наприклад 11 Мбіт/с (стандарт 802.11b) ділиться на кількість підключених користувачів. Наприклад, троє підключених користувачів до DWL-1000AP отримають по 3,67 Мбіт/с (11/3=3,67). Теоретично обмежень на кількість підключень немає, але на практиці варто обмежитися 10-15 користувачами.
Яка максимальна дальність зв'язку для Wireless устаткування D-Link із стандартними антенами? Стандарт 802.11b: В умовах приміщення 100 метрів, на відкритому просторі 300 метрів.

Стандарт 802.11а: на швидкості 54 Мбіт/с - 12 метрів, на швидкості 6 Мбіт/с - 90 метрів при прямій видимості.

Не варто забувати, що ці дані застосовні для ІДЕАЛЬНИХ умов (пряма видимість, хороше віддзеркалення сигналів, сприятлива радіо і магнітна обстановка і так далі). У реальних умовах дальність буде менша, оскільки на частоті 2,4ГГц і вище навіть скло є перешкодою для проходження сигналу.

Яка максимальна швидкість передачі даних для Wireless устаткування? За стандартом 802.11b - 11 Мбіт/с, за стандартом 802.11b+ - 22 Мбіт/с, за стандартом 802.11а - 54 Мбіт/с (у режимі "Турбо" досяжне 72 Мбіт/с).

Не варто забувати, що це теоретично максимально досяжна швидкість для даної частоти хвилі, що несе. Реально швидкість передачі (наприклад, перекачування фалів) буде нижча із-за великого відсотка службової інформації в передаваних пакетах. Також не варто забувати, що загальна швидкість буде поділена на кількість одночасно підключених користувачів.

Як організувати радіопокриття зони, більшої чим дозволяє точка доступу? Декілька точок доступу дозволяють організувати "соти" - зони, що перекриваються, для упевненого прийому. При цьому користувач, навіть переміщаючись із зони в зону зв'язок не втратить, оскільки одна точка доступу "передасть" його іншій.

Яка кількість вузлів максимально підтримується в режимі infrastructure і скільки в режимі Ad-hoc?

У infrastructure режимі максимальна кількість безпровідних вузлів - 2048. Для Ad-hoc режиму максимально можлива кількість станцій - 256. Яка максимальна відстань від станції до Точки Доступу? Максимальна відстань 100м в приміщенні і 300м - поза приміщенням. Яка швидкість передачі для безпровідних адаптерів?

Для стандарту 802.11b визначені підтримувані швидкості 1,2,5.5,11 Mbps. При цьому велика швидкість покращує пропускну спроможність, а нижча швидкість збільшує дистанцію і надійність з'єднання. Продукти D-Link підтримують автоматичний або фіксований вибір швидкості Вплив рослинності

Наявність дерев поблизу місцерозташування абонента може привести до завмирання унаслідок багатопроменевого розповсюдження. Основними багатопроменевими ефектами, до яких приводить наявність листяного покриву, є дифракція і розсіяння.

Еффекти багатопроменевого розповсюдження знаходиться в сильній залежності від вітру.