Відмінності між версіями «Опис пошукової системи Yahoo! по русски»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(вкажіть повну назву)
(Загальний опис системи, її особливості)
 
(не показані 30 проміжних версій 2 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
 +
[[Image:Russian_logo.gif]]
  
 +
== URL головної сторінки==
 +
http://ru.search.yahoo.com/
  
 +
==Загальний опис системи, її особливості==
  
==вкажіть повну назву ==
+
'''Пошук, розширений пошук в Інтернеті та в Росії. Наявні : пошта, список міжнародних сайтів, картинки та новини. Гарантована конфіденційність данних. Присутні вакансії на Yahoo, домопога при пошуку на Yahoo та умови обслуговування.'''
Yahoo по-русски
+
  
==вкажіть URL головної сторінки==
+
Yahoo!  — американська корпорація, що спеціалізується на Інтернет-службах, заснована випускниками Стенфордського університету Джеррі Янгом (англ. Jerry Yang) та Девідом Файло (англ. David Filo) в січні 1994 року. Штаб-квартира компанії — у Саннівейлі, Каліфорнія, США.
 +
Корпорація надає низку інтернет-послуг, які об'єднані на веб-порталі: пошукова служба (Yahoo! Search), каталог сайтів (Yahoo! Directory), електронна пошта (Yahoo! Mail), Yahoo!Games, Yahoo!Groups, новини, веб-хостинг, погода, мапи та інші — разом на вересень 2007 року біля 60 сервісів. У 2005 році портал поповнено новими публічними сервісами Yahoo!Music, Yahoo!360° та фотосервісом Flickr. Станом на січень 2010, корпорація Yahoo! володіла найбільшою часткою ринку інтернет-реклами у світі. JP Morgan визначила частку компанії на ринку США для показу об'яв як 17%, обігнавши Microsoft з 11%, та AOL з 7%.
  
 +
Станом на вересень 2007 року у корпорації — 36 регіональних підрозділів: із них 15 — в Європі, 14 — в Азії, 2 — в Австралії та Океанії, 5 — у Південній та Центральній Америці і Канаді, — які орієнтовані або на мовний ареал (як, наприклад, Y! Québec чи Y! Russia), або на географічну територію (як Y! Asia).
  
==Загальний опис системи, її особливості==
+
Згідно зі статистичними даними компанії Net Applications за листопад 2012 року, Yahoo! є другою за популярністю в світі пошуковою системою з часткою у 7,57% ринку.В Україні часка Yahoo! становить 0,95%, що є третім показником.
 +
[http://wiki.kspu.kr.ua/index.php/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%87:%D0%9E%D0%BB%D0%B5%D0%B3 Кулигін Олег]
  
 +
 +
Yahoo! /www.yahoo.com/. Один з найпопулярніших тематичних каталогів. Інформація в ньому організована за темами та підтемами, що в сполученні з відмінною пошуковою системою дає можливість використовати Yahoo! в якості гарної відправної точки для початку пошуку потрібного документа в Інтернеті. На головній сторінці надається доступ до двох основних методів роботи з каталогом – пошуку за ключовими словами і ієрархічному дереву розділів (категорій). Довідкова іформація за правилами складання простого запиту доступна за гіперпосиланням Help, а розширеного запиту – за гіперпосиланням Advanced Search Syntax.
 +
[[Користувач:4597996|Петрикова Ірина]]
  
 
==Наявність каталогу, посилання на каталог==
 
==Наявність каталогу, посилання на каталог==
  
 +
http://ru.search.yahoo.com/web?fr=  -  пошук у Веб
  
==Особливості мови запитів==
+
http://ru.images.search.yahoo.com/images/search  -  пошук картинок
  
Опишіть як в пошуковій системі реалізовані команди мови запитів
+
http://ru.news.search.yahoo.com/news  -  пошук новин
 +
 
 +
==Особливості мови запитів==
 +
Обмежень мови запитів немає. Запит може створюватися будь-якою мовою, а пошук вестиметься по ключовим словам ( за замовчанням, інакші варіанти можливі при вікористанні розширеного пошуку, про який йтиметься нижче ).
  
 
==Можливості розширеного пошуку==
 
==Можливості розширеного пошуку==
 +
Расширенный поиск - это средство уточнения параметров Вашего поиска.
 +
 +
Уточнение условий запроса
 +
Повысить точность результатов можно путём задания дополнительных параметров, уточняющих условия поиска. Они дают Поиску Yahoo! конкретные инструкции по тому, как именно трактовать введенные Вами слова запроса. Вы можете указать их на странице Расширенный поиск Yahoo!, либо ввести непосредственно в поле запроса с помощью специального уточняющего синтаксиса.
 +
 +
Все слова v Этот вариант поиска отбирает результаты, обязательно включающие все слова, введенные Вами в поле запроса. Он действует аналогично вставке "AND" ("И") между словами или символу "+" перед словом. (Пример: Вам нужна информация о московских гостиницах. Воспользуйтесь этим вариантом для отбора результатов, релевантных одновременно для Москвы и для гостиниц: "+гостиницы +Москва").
 +
 +
Точная фраза v По этому условию поиском Yahoo отбираются результаты, содержашие точное совпадение с тем, что введено в поле поиска. Это - то же, что поставить кавычки, окружающие слова запроса. (Пример: Вы ищите известное высказывание, цитату или название: "Приходи ко мне, Глафира").
 +
 +
Любые из слов v Эта вариация поиска отбирает результаты, совпадающие с одним или несколькими из заданных Вами слов. Аналогичный синтаксис в поле запроса - вставка "OR" ("ИЛИ") между словами. (Пример: Вам нужна информация о мобильных телефонах Siemens или Nokia. Вы можете набрать в поле запроса "мобильники б/у", а в поле "Любые из слов" - Siemens Nokia. Или, если Вы не удовлетворены результатами запроса "Сниму квартиру", попробуйте перечислить синонимы: фазенда берлога хаза келья логово угол жилище гнездо).
 +
 +
Исключить слова v Эта опция исключает перечисленные в этом поле слова из Вашего поиска. Это всё равно, что вставить "NOT" ("НЕ") между словами или символ "-" перед словом. (Пример: Вам нужна информация о цветах, но вы не хотите читать о розах. Введите слово цветы в поле "Все слова" и слово розы в поле "Исключить слова", а затем нажмите на кнопку "Поиск".)
 +
 +
Дополнительные функции
 +
Здесь Вы найдете ещё несколько способов уточнить свой поиск в Интернете:
 +
Язык - Ограничьте результаты поиска только страницами, написанными на определённом языке.
 +
Страна - результаты только страницами из определенной страны.
 +
Дата - Ограничьте Ваши результаты страницами, обновлявшимися в последние три, шесть или двенадцать месяцев.
 +
Расположение слов - Укажите, в каком месте каждой найденной страницы должны располагаться слова Вашего запроса: в любом, в заголовке, в тексте, в URL, или в ссылках на эту страницу.
 +
Домен main - Ограничьте результаты страницами только с определённого сайта или суффикса домена, например, .com, .com.ru, . ru, .ua, .net, .biz, .info.
  
Опишіть можливості розширеного пошуку
+
Поиск по URL (Веб-адресу)
 +
Вы можете воспользоваться Поиском по URL, чтобы найти веб-страницы, похожие на определенный URL либо ссылающиеся на него.

Поточна версія на 21:33, 7 грудня 2017

Russian logo.gif

URL головної сторінки

http://ru.search.yahoo.com/

Загальний опис системи, її особливості

Пошук, розширений пошук в Інтернеті та в Росії. Наявні : пошта, список міжнародних сайтів, картинки та новини. Гарантована конфіденційність данних. Присутні вакансії на Yahoo, домопога при пошуку на Yahoo та умови обслуговування.

Yahoo! — американська корпорація, що спеціалізується на Інтернет-службах, заснована випускниками Стенфордського університету Джеррі Янгом (англ. Jerry Yang) та Девідом Файло (англ. David Filo) в січні 1994 року. Штаб-квартира компанії — у Саннівейлі, Каліфорнія, США. Корпорація надає низку інтернет-послуг, які об'єднані на веб-порталі: пошукова служба (Yahoo! Search), каталог сайтів (Yahoo! Directory), електронна пошта (Yahoo! Mail), Yahoo!Games, Yahoo!Groups, новини, веб-хостинг, погода, мапи та інші — разом на вересень 2007 року біля 60 сервісів. У 2005 році портал поповнено новими публічними сервісами Yahoo!Music, Yahoo!360° та фотосервісом Flickr. Станом на січень 2010, корпорація Yahoo! володіла найбільшою часткою ринку інтернет-реклами у світі. JP Morgan визначила частку компанії на ринку США для показу об'яв як 17%, обігнавши Microsoft з 11%, та AOL з 7%.

Станом на вересень 2007 року у корпорації — 36 регіональних підрозділів: із них 15 — в Європі, 14 — в Азії, 2 — в Австралії та Океанії, 5 — у Південній та Центральній Америці і Канаді, — які орієнтовані або на мовний ареал (як, наприклад, Y! Québec чи Y! Russia), або на географічну територію (як Y! Asia).

Згідно зі статистичними даними компанії Net Applications за листопад 2012 року, Yahoo! є другою за популярністю в світі пошуковою системою з часткою у 7,57% ринку.В Україні часка Yahoo! становить 0,95%, що є третім показником. Кулигін Олег


Yahoo! /www.yahoo.com/. Один з найпопулярніших тематичних каталогів. Інформація в ньому організована за темами та підтемами, що в сполученні з відмінною пошуковою системою дає можливість використовати Yahoo! в якості гарної відправної точки для початку пошуку потрібного документа в Інтернеті. На головній сторінці надається доступ до двох основних методів роботи з каталогом – пошуку за ключовими словами і ієрархічному дереву розділів (категорій). Довідкова іформація за правилами складання простого запиту доступна за гіперпосиланням Help, а розширеного запиту – за гіперпосиланням Advanced Search Syntax. Петрикова Ірина

Наявність каталогу, посилання на каталог

http://ru.search.yahoo.com/web?fr= - пошук у Веб

http://ru.images.search.yahoo.com/images/search - пошук картинок

http://ru.news.search.yahoo.com/news - пошук новин

Особливості мови запитів

Обмежень мови запитів немає. Запит може створюватися будь-якою мовою, а пошук вестиметься по ключовим словам ( за замовчанням, інакші варіанти можливі при вікористанні розширеного пошуку, про який йтиметься нижче ).

Можливості розширеного пошуку

Расширенный поиск - это средство уточнения параметров Вашего поиска.

Уточнение условий запроса Повысить точность результатов можно путём задания дополнительных параметров, уточняющих условия поиска. Они дают Поиску Yahoo! конкретные инструкции по тому, как именно трактовать введенные Вами слова запроса. Вы можете указать их на странице Расширенный поиск Yahoo!, либо ввести непосредственно в поле запроса с помощью специального уточняющего синтаксиса.

Все слова v Этот вариант поиска отбирает результаты, обязательно включающие все слова, введенные Вами в поле запроса. Он действует аналогично вставке "AND" ("И") между словами или символу "+" перед словом. (Пример: Вам нужна информация о московских гостиницах. Воспользуйтесь этим вариантом для отбора результатов, релевантных одновременно для Москвы и для гостиниц: "+гостиницы +Москва").

Точная фраза v По этому условию поиском Yahoo отбираются результаты, содержашие точное совпадение с тем, что введено в поле поиска. Это - то же, что поставить кавычки, окружающие слова запроса. (Пример: Вы ищите известное высказывание, цитату или название: "Приходи ко мне, Глафира").

Любые из слов v Эта вариация поиска отбирает результаты, совпадающие с одним или несколькими из заданных Вами слов. Аналогичный синтаксис в поле запроса - вставка "OR" ("ИЛИ") между словами. (Пример: Вам нужна информация о мобильных телефонах Siemens или Nokia. Вы можете набрать в поле запроса "мобильники б/у", а в поле "Любые из слов" - Siemens Nokia. Или, если Вы не удовлетворены результатами запроса "Сниму квартиру", попробуйте перечислить синонимы: фазенда берлога хаза келья логово угол жилище гнездо).

Исключить слова v Эта опция исключает перечисленные в этом поле слова из Вашего поиска. Это всё равно, что вставить "NOT" ("НЕ") между словами или символ "-" перед словом. (Пример: Вам нужна информация о цветах, но вы не хотите читать о розах. Введите слово цветы в поле "Все слова" и слово розы в поле "Исключить слова", а затем нажмите на кнопку "Поиск".)

Дополнительные функции Здесь Вы найдете ещё несколько способов уточнить свой поиск в Интернете: Язык - Ограничьте результаты поиска только страницами, написанными на определённом языке. Страна - результаты только страницами из определенной страны. Дата - Ограничьте Ваши результаты страницами, обновлявшимися в последние три, шесть или двенадцать месяцев. Расположение слов - Укажите, в каком месте каждой найденной страницы должны располагаться слова Вашего запроса: в любом, в заголовке, в тексте, в URL, или в ссылках на эту страницу. Домен main - Ограничьте результаты страницами только с определённого сайта или суффикса домена, например, .com, .com.ru, . ru, .ua, .net, .biz, .info.

Поиск по URL (Веб-адресу) Вы можете воспользоваться Поиском по URL, чтобы найти веб-страницы, похожие на определенный URL либо ссылающиеся на него.