Відмінності між версіями «Історична реконструкція Дерда»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: == '''Історична реконструкція''' == ---- ---- — відтворення матеріальної й духовної культури т...)
 
 
(не показано 11 проміжних версій цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
 
 
== '''Історична реконструкція''' ==
 
== '''Історична реконструкція''' ==
  
----
 
  
----
+
''відтворення матеріальної й духовної культури тієї або іншої історичної епохи й регіону з використанням  
відтворення матеріальної й духовної культури тієї або іншої історичної епохи й регіону з використанням археологічних, образотворчих і письмових джерел.
+
археологічних, образотворчих і письмових джерел.''
  
'''Історична реконструкція''' ''Курсив''— це рух, що ставить перед собою наукові цілі, що й використовує метод рольової гри й наукового експерименту для вирішення проблем і більш глибокого вивчення досліджуваного питання.
+
'''Історична реконструкція''' — це рух, що ставить перед собою наукові цілі, що й використовує метод рольової гри й наукового експерименту для вирішення проблем і більш глибокого вивчення досліджуваного питання.
  
 
Термін ''«історична реконструкція»'' може вживатися у двох значеннях: Відновлення зовнішнього вигляду й конструкції об'єкта, теоретичне або практичне, засноване на його збережених фрагментах, залишках, і наявної історичної інформації про нього, за допомогою сучасних методів історичної науки (у тому числі, такого методу, як археологічний експеримент). Аналогічно визначаються історична реконструкція процесів, подій і технологій. Діяльність, спрямована на відновлення різних аспектів історичних подій, об'єктів і т.д.
 
Термін ''«історична реконструкція»'' може вживатися у двох значеннях: Відновлення зовнішнього вигляду й конструкції об'єкта, теоретичне або практичне, засноване на його збережених фрагментах, залишках, і наявної історичної інформації про нього, за допомогою сучасних методів історичної науки (у тому числі, такого методу, як археологічний експеримент). Аналогічно визначаються історична реконструкція процесів, подій і технологій. Діяльність, спрямована на відновлення різних аспектів історичних подій, об'єктів і т.д.
  
Історична реконструкція — сучасний вид молодіжного дозвілля, який одержав поширення в колі людей, що захоплюються історією, романтичним духом середньовіччя й мистецтвом. В історичній реконструкції є багато напрямків, у тому числі й спортивний. Наприклад, існує кілька федерацій історичного фехтування. Регулярно проводяться спортивні турніри. Фестивалі й масові постановки боїв проводяться, в основному, клубами історичного фехтування й реконструкції за підтримки адміністрації областей і міст, де проводиться захід.
+
'''Історична реконструкція'''— сучасний вид молодіжного дозвілля, який одержав поширення в колі людей, що захоплюються історією, романтичним духом середньовіччя й мистецтвом. В історичній реконструкції є багато напрямків, у тому числі й спортивний. Наприклад, існує кілька федерацій історичного фехтування. Регулярно проводяться спортивні турніри. Фестивалі й масові постановки боїв проводяться, в основному, клубами історичного фехтування й реконструкції за підтримки адміністрації областей і міст, де проводиться захід.
 +
 
 +
'''Реконструктори'''- люди, що займаються відтворенням побуту, ремесел, традицій та бойового мистецтва конкретної епохи конкретної держави. Реконструктори досліджують історичні матеріали про виготовлення зброї, одягу, предметів побуту для того, щоб відтворити ці предмети за тими технологіями, за якмим вони виготовлялися. Також досліджуються і відтворюються звичаї . Багато ре конструкторів  займаються відтворенням військової історії і виготовляють собі обладунки та зброю. Багато з них також займаються історичним фехтуванням.
 +
 
 +
== '''Напрямки історичної реконструкції:''' ==
 +
 
 +
 
 +
В наш час спостерігається два найбільш популярних напрямки:
 +
 
 +
#жива історія;
 +
#турніри (бугурти)
 +
##постановочні
 +
##спортивні
 +
 
 +
'''Жива історія''' (або англ. Living history) - наукова дисципліна, що знаходиться на перетині таких дисциплін, як «експериментальна археологія» і «музейна педагогіка». Жива історія - це відтворення повсякденного побуту жителів якого-небудь місця в певний історичний період, зазвичай у формі організації «музею живої історії» та / або проведення «фестивалю живої історії», а також уроків «живої історії» в школах. Тут важливе абсолютно все, починаючи від крою та зовнішнього вигляду одягу і закінчуючи автентичними рецептами кухні. Подібні заходи цікаві не тільки самим учасникам, а й глядачам, які можуть на власні очі побачити нехрестоматійну історію своєї країни, на те, як жили їхні предки. Даний напрям дуже популярний  в Західній Європі, там існують десятки «музеїв під відкритим небом», де живуть і працюють люди в атмосфері минулого.
 +
 
 +
'''Турніри''' (а також бугурти - реконструкція польових битв) - суттю цього напрямку є вивчення і застосування на практиці військового мистецтва певної епохи. Багато чого береться із джерел того часу. У результаті створюється  видовищне дійство, побачити яке буде цікаво кожному, адже поблизу все сприймається особливо гостро. Турніри можуть розділятися на постановочні (для глядачів або ж просто естетики) і спортивні, на яких люди хочуть об'єктивно оцінити свої сили, вміння.
 +
 
 +
[[Файл:170852870.jpg]]
 +
 
 +
 
 +
== Найбільш популярні епохи історичної реконструкції: ==
 +
 
 +
 
 +
{| border=1
 +
| Античність
 +
|800 до н. е. до 600
 +
|-
 +
| Раннє Середньовіччя
 +
| (VII-XI століття);
 +
|-
 +
| Високе Середньовіччя
 +
|(XII-XIII століття);
 +
|-
 +
| Пізнє Середньовіччя
 +
|(XIV-XV століття);
 +
|-
 +
| Новий час
 +
| (XVI-XVII століття)
 +
|-
 +
| Наполеонівські війни
 +
| (1803—1815)
 +
|-
 +
| Перша світова війна
 +
| (28 липня 1914 - 11 листопада 1918)
 +
|-
 +
| Друга світова війна
 +
| (1 вересня 1939 – 2 вересня 1945)
 +
|-
 +
|Козацька доба
 +
 
 +
|}

Поточна версія на 16:49, 28 вересня 2012

Історична реконструкція

відтворення матеріальної й духовної культури тієї або іншої історичної епохи й регіону з використанням археологічних, образотворчих і письмових джерел.

Історична реконструкція — це рух, що ставить перед собою наукові цілі, що й використовує метод рольової гри й наукового експерименту для вирішення проблем і більш глибокого вивчення досліджуваного питання.

Термін «історична реконструкція» може вживатися у двох значеннях: Відновлення зовнішнього вигляду й конструкції об'єкта, теоретичне або практичне, засноване на його збережених фрагментах, залишках, і наявної історичної інформації про нього, за допомогою сучасних методів історичної науки (у тому числі, такого методу, як археологічний експеримент). Аналогічно визначаються історична реконструкція процесів, подій і технологій. Діяльність, спрямована на відновлення різних аспектів історичних подій, об'єктів і т.д.

Історична реконструкція— сучасний вид молодіжного дозвілля, який одержав поширення в колі людей, що захоплюються історією, романтичним духом середньовіччя й мистецтвом. В історичній реконструкції є багато напрямків, у тому числі й спортивний. Наприклад, існує кілька федерацій історичного фехтування. Регулярно проводяться спортивні турніри. Фестивалі й масові постановки боїв проводяться, в основному, клубами історичного фехтування й реконструкції за підтримки адміністрації областей і міст, де проводиться захід.

Реконструктори- люди, що займаються відтворенням побуту, ремесел, традицій та бойового мистецтва конкретної епохи конкретної держави. Реконструктори досліджують історичні матеріали про виготовлення зброї, одягу, предметів побуту для того, щоб відтворити ці предмети за тими технологіями, за якмим вони виготовлялися. Також досліджуються і відтворюються звичаї . Багато ре конструкторів займаються відтворенням військової історії і виготовляють собі обладунки та зброю. Багато з них також займаються історичним фехтуванням.

Напрямки історичної реконструкції:

В наш час спостерігається два найбільш популярних напрямки:

  1. жива історія;
  2. турніри (бугурти)
    1. постановочні
    2. спортивні

Жива історія (або англ. Living history) - наукова дисципліна, що знаходиться на перетині таких дисциплін, як «експериментальна археологія» і «музейна педагогіка». Жива історія - це відтворення повсякденного побуту жителів якого-небудь місця в певний історичний період, зазвичай у формі організації «музею живої історії» та / або проведення «фестивалю живої історії», а також уроків «живої історії» в школах. Тут важливе абсолютно все, починаючи від крою та зовнішнього вигляду одягу і закінчуючи автентичними рецептами кухні. Подібні заходи цікаві не тільки самим учасникам, а й глядачам, які можуть на власні очі побачити нехрестоматійну історію своєї країни, на те, як жили їхні предки. Даний напрям дуже популярний в Західній Європі, там існують десятки «музеїв під відкритим небом», де живуть і працюють люди в атмосфері минулого.

Турніри (а також бугурти - реконструкція польових битв) - суттю цього напрямку є вивчення і застосування на практиці військового мистецтва певної епохи. Багато чого береться із джерел того часу. У результаті створюється видовищне дійство, побачити яке буде цікаво кожному, адже поблизу все сприймається особливо гостро. Турніри можуть розділятися на постановочні (для глядачів або ж просто естетики) і спортивні, на яких люди хочуть об'єктивно оцінити свої сили, вміння.

170852870.jpg


Найбільш популярні епохи історичної реконструкції:

Античність 800 до н. е. до 600
Раннє Середньовіччя (VII-XI століття);
Високе Середньовіччя (XII-XIII століття);
Пізнє Середньовіччя (XIV-XV століття);
Новий час (XVI-XVII століття)
Наполеонівські війни (1803—1815)
Перша світова війна (28 липня 1914 - 11 листопада 1918)
Друга світова війна (1 вересня 1939 – 2 вересня 1945)
Козацька доба