Відмінності між версіями «FAT та FAT32»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показані 2 проміжні версії цього учасника)
Рядок 25: Рядок 25:
 
Файли на дисках мають 4 атрибути, що можуть скидатися і встановлюватися коористувачем - Archive (архівний), System (системний), Hidden (схований), Read-only
 
Файли на дисках мають 4 атрибути, що можуть скидатися і встановлюватися коористувачем - Archive (архівний), System (системний), Hidden (схований), Read-only
 
(тільки читання).
 
(тільки читання).
 +
 
[[Додатково_1]]
 
[[Додатково_1]]
  
  
 
[[Додатково_2]]
 
[[Додатково_2]]
 +
 +
 +
[[Додатково_3]]
  
 
32-розрядна файлова система FAT32 була введена з випуском Windows 95 OSR2 і підтримується  Windows 98 і Windows 2000. Вона забезпечує оптимальний доступ до жорстких дисків, Cd-Rom і мережевим ресурсам, підвищуючи швидкість і продуктивністьвсіх операцій введення/виведення. FAT32 являє собою удосконалену версію FAT, призначену для використання на томах, обсяг яких перевищує 2 Гбайт.
 
32-розрядна файлова система FAT32 була введена з випуском Windows 95 OSR2 і підтримується  Windows 98 і Windows 2000. Вона забезпечує оптимальний доступ до жорстких дисків, Cd-Rom і мережевим ресурсам, підвищуючи швидкість і продуктивністьвсіх операцій введення/виведення. FAT32 являє собою удосконалену версію FAT, призначену для використання на томах, обсяг яких перевищує 2 Гбайт.
Рядок 41: Рядок 45:
 
Переваги FAT32:
 
Переваги FAT32:
  
*Підтримка дисків розміром до 2 Тбайт.Випливає, щоправда, відзначити, що команда format , включена у Windows 2000, не дозволяє форматування для використання FAT32 тому, розммір яких перевищує 32 Гбайт. Тому при форматуванні томів обсягом більше за 32 Гбайт варто використовувати файллову систему NTFS.
+
*Підтримка дисків розміром до 2 Тбайт. Випливає, щоправда, відзначити, що команда format, включена в Windows 2000, не дозволяє форматувати для використання FAT32 тому, розмір яких перевищує 32 Гбайт. Тому при форматуванні томів обсягом більш 32 Гбайт варто використовувати файлову систему NTFS. Однак драйвер FASTFAT, наявний у складі Windows 2000, дозволяє монтувати і підтримувати будь-які томи FAT32, у тому числі і такі, обсяг яких перевищує 32 Гбайт. За винятком згаданого вище обмеження FAT32 у Windows 2000 працює точно так само, як у Windows 95 OSR2 і Windows 98.
 
+
*Більш ефективна витрата дискового простору.
+
 
+
*Підвищена надійність і більлш швидке завантаження програм.Має можливість переміщати кореневий каталог і використовувати резервну копію FAT, якщо перша копія отримала ушкодження.
+
  
 +
*Більш ефективна витрата дискового простору. FAT32 використовує більш дрібні кластери (див. табл. 7.1), що дозволяє підвищити ефективність використання дискового простору на 10—15% у порівнянні з FAT.
  
 +
*Підвищена надійність і більш швидке завантаження програм. На відміну від FAT 12 і FAT 16, FAT32 має можливість переміщати кореневий каталог і використовувати резервну копію FAT, якщо перша копія одержала ушкодження. Крім того, завантажувальний сектор FAT32 був розширений у порівнянні з FAT16 і містить резервні копії життєво важливих структур даних. Підвищена стійкість FAT32 обумовлена саме цими факторами.
 
[[Чінчой_Анна_Файли]]
 
[[Чінчой_Анна_Файли]]

Поточна версія на 22:59, 20 квітня 2012

FAT (часто мається на увазі FAT 16) являє собою просту файлову систему, розроблену для невеликих дисків і простих структур каталогів. Її назва походить від нахви методу, застосованого до організації файлів - таблиця розміщається на початку тому. З метою захисту тому на ньому зберігаються дві копії FAT. У випадку ушкрдження першої копії FAT дискові утиліти можуть скористатися другою копією для відновлення тому. Таблиця розміщення файлів і кореневий каталог повинні розташовуватись по строго фіксованих адресах, щоб файли, необхідні для запуску системи були розміщені коректно.


За принципом побудови FAT схожа на зміст книги, тому, що операційна система використовує її для пошукку файлу і визначення кластерів, що цей файл займає на жорсткому диску. Спочатку для дискет і невеликих жорстких дисків(менше 16 Мбайт) використовувалася 12 розрядна версія FAT (так звана FAT12). У MS-DOS була введена 16-розрядна версія так звана FAT12 для більш великих дисків. До даного моменту так звана FAT12 застосовується на носіях дуже малого обсягу (чи дуже старих дисках). Наприклад, усі 3,5-дюймові дискети ємністю 1,44 Мбайт форматуються для так звана FAT12 і так звана FAT16, а всі 5,25-дюймові дискети - для FAT12. Том, відформатований під FAT12 і FAT16, розмічається по кластерах. Стандартний розмір кластера, установлюваний по замовчуванню, визначається розміром тому. Таблиця розташування файлів і її резервна копія містять наступну інформацію про кожен кластер тому:

Exampleорполон.jpg

Коренева папка містить записи для кожного файлу і кожної папки, розташованих у кореневій папці. Єдиною відмінністю кореневої папки від інших є те, що вона займає чітко визначене місце на диску і має фіксований розмір (не більш 512 записів для жорсткого диска; для дискет цей розмір визначається їх обсягом ).

Папки містять 32-байтові записи для кожного файлу, що містяться в них, і кожної вкладеної папки. Ці записи містять наступну інформацію:

  • Ім`я(у форматі 8.3).
  • Байт атрибутів (8 біт корисної іфнормації).
  • Час створення (24 біт).
  • Дата створення(16 біт).
  • Дата останнього доступу (16 біт).
  • Час останньої модифікації.
  • Дата останньої модифікації.
  • Номер початкового кластера файлу в таблиці розташування файлів (16 біт).
  • Розмір файлу (32 біта)

Структура папки FAT не має чіткої організації, і файлам привласнюються перші доступні адреси кластерів на томі. Номер початкового кластера файлу являє собою адресу першого кластера, зайнятого файлом, у таблиці розташування файлів. Кожен кластер містить покажчик, що вказує на наступний кластер, використаний файлом, чи індикатор (OxFFFF), що вказує, що даний кластер є останнім кластером файлу.

Інформація папок використовується операційними системами, що підтримують файлову систему FAT. Крім того, Windows 2000 може зберігати в записі папки додаткову інформацію. Ці додаткові тимчасові атрибути вказують, коли файл був створений і коли до нього в останнє надавався доступ. Головним чином, додаткові атрибути використовуються додатках POSIX/ Файли на дисках мають 4 атрибути, що можуть скидатися і встановлюватися коористувачем - Archive (архівний), System (системний), Hidden (схований), Read-only (тільки читання).

Додатково_1


Додатково_2


Додатково_3

32-розрядна файлова система FAT32 була введена з випуском Windows 95 OSR2 і підтримується Windows 98 і Windows 2000. Вона забезпечує оптимальний доступ до жорстких дисків, Cd-Rom і мережевим ресурсам, підвищуючи швидкість і продуктивністьвсіх операцій введення/виведення. FAT32 являє собою удосконалену версію FAT, призначену для використання на томах, обсяг яких перевищує 2 Гбайт. Том, відформатований для використання FAT32, як і том FAT16, розмічаєтьсяпо кластерах. Розмір кластера за замовчуванням визначається розміром тому. У табл.1.

Exampзгі.jpg


ExaРис.jpg


Переваги FAT32:

  • Підтримка дисків розміром до 2 Тбайт. Випливає, щоправда, відзначити, що команда format, включена в Windows 2000, не дозволяє форматувати для використання FAT32 тому, розмір яких перевищує 32 Гбайт. Тому при форматуванні томів обсягом більш 32 Гбайт варто використовувати файлову систему NTFS. Однак драйвер FASTFAT, наявний у складі Windows 2000, дозволяє монтувати і підтримувати будь-які томи FAT32, у тому числі і такі, обсяг яких перевищує 32 Гбайт. За винятком згаданого вище обмеження FAT32 у Windows 2000 працює точно так само, як у Windows 95 OSR2 і Windows 98.
  • Більш ефективна витрата дискового простору. FAT32 використовує більш дрібні кластери (див. табл. 7.1), що дозволяє підвищити ефективність використання дискового простору на 10—15% у порівнянні з FAT.
  • Підвищена надійність і більш швидке завантаження програм. На відміну від FAT 12 і FAT 16, FAT32 має можливість переміщати кореневий каталог і використовувати резервну копію FAT, якщо перша копія одержала ушкодження. Крім того, завантажувальний сектор FAT32 був розширений у порівнянні з FAT16 і містить резервні копії життєво важливих структур даних. Підвищена стійкість FAT32 обумовлена саме цими факторами.

Чінчой_Анна_Файли