Відмінності між версіями «Конспект урока№5 Ковалевой Евгении»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 11: Рядок 11:
 
Мета:
 
Мета:
  
перевірка і оцінювання навичок та вмінь учнів з теми "Створення власної веб-сторінки.", розвивати в учнів пам'ять, увагу,мислення, кругозір;  
+
перевірка і оцінювання навичок та вмінь учнів з теми "Створення власної веб-сторінки.", розвивати в учнів пам'ять, увагу,мислення, кругозір; виховувати інтерес до предмету, самостійність та дисциплінованість.
 
+
виховувати інтерес до предмету, самостійність та дисциплінованість.
+
  
 
Тип уроку: урок-лаборторна
 
Тип уроку: урок-лаборторна

Поточна версія на 17:46, 23 жовтня 2008

Конспект уроку на тему:"Створення власної веб-сторінки."

Примітка:


Де стоїть значок ++++, то відкриваючий тег PRE


Підготувала: Студентка 44 – групи: Ковальва Євгенія

Мета:

перевірка і оцінювання навичок та вмінь учнів з теми "Створення власної веб-сторінки.", розвивати в учнів пам'ять, увагу,мислення, кругозір; виховувати інтерес до предмету, самостійність та дисциплінованість.

Тип уроку: урок-лаборторна

                                                                                  Хід уроку 

1)актуалізація опорних знань

2)викладення матеріалу (робота з абзацами, форматування тексту, списки нум та маркер)

3)перевірка і оцінювання навичок та вмінь


1)актуалізація опорних знань


1.Що таке тег?

2.Скільки атрибутів може мати тег?(1 і більше).

3.Яке призначення браузерів?(Для доступу до новин та їх надсилання

користувач повинен мати прямий контакт із сервером новин і відповідне,

програмне забезпечення: Опера ,Інтернет Експлорер).

4.Що таке гіпертекстове посилання?(Гіпертекстове посилання — це

підкреслений і виокремлений іншим кольором текст у документі, картинка

чи інший елемент, клацнувши на якому мишею, відкривають деякий інший

текстовий, звуковий чи відеофайл). 5.Що можна розмістити на Web-сторінці?

6. Які параметри може мати тег BODY?

7.Які теги позначають товстий, курсивний і підкреслений шрифт?

8. Які теги призначені для вирівнювання елементів на веб-сторінці?



2)Блокнот (Пуск > Програми > Стандартні > Блокнот) і напишіть:

Домашня сторінка П.І.П.

П.І.П - РОБИТЬ ВЛАСНУ СТОРІНКУ.

Тепер збережете цей файл з розширенням імені .html .


10000000.jpg

Мал. 1.2. Простій текст, завантажений в броузер

Теги HTML

Користувач побачить цю сторіночку так, як показано на мал. 1.2. Це вже

щось, хоч і не дуже привабливо: по-перше, зникло форматування тексту

(абзаци), по-друге, - якось нудно виглядає. Крім того, є такі строгі

броузери, які взагалі не відобразять цей текст, якщо не побачать в нім

підтвердження того, що він написаний на мові HTML (мові гіпертекстової

розмітки, на якій і пишуться веб-сторінки). Розширення .html такий

броузер може порахувати недостатнім підтвердженням, тому доведеться

написати декілька додаткових рядків:

<HTML>

<BODY>

Домашня сторінка П.І.П.

П.І.П - РОБИТЬ ВЛАСНУ СТОРІНКУ.

</BODY>

</HTML>

Слова, увязнені, в кутові дужки є службовими словами мови HTML. Їх

прийнято називати тегами (tags). Зауваження Теги ніколи не відображаються при

прогляданні сторінки - вони служать для управління оформленням.

Існують різні транскрипції слова browser, що означає просто програму

проглядання веб-страніп. Деякі пишуть “броузер”, а інші - “браузер”. Ми

дотримуватимемося другого варіанту.

Тег <HTML>, який ви бачите в першому рядку, означає, що наш текст дійсно

написаний на мові HTML. Більшість тегов мови HTML - парні. Вони

обов'язково вимагає присутності закриваючого тега. Наприклад, в даному

прикладі в першому рядку стоїть той, що відкриває тег <HTML>, а в

останній - що закриває тег </HTML>. Все, що розташоване між ними,

вважається .HTML-документом.

У мові HTML абсолютно не має значення, рядковими або прописними буквами

записані теги. Можна написати </HTML> або <html> - для броузера це одне

і те ж. Проте прийнято писати теги HTML прописними буквами, щоб вони

краще виділялися на тлі основного тексту.

У розглянутому прикладі ви бачите ще один тег - <BODY> . Все, що

розташоване між ним і його закриваючим тегом ( </BODY> ), вважається

“тілом” документа і відображається на екрані. HTML, -документы, крім

“тіла”, зазвичай містять ще і заголовок, в якому поміщена різна службова

інформація. Заголовок розташовується між тегамі <HEAD> і </HEAD> .

Наприклад, наступний код буде відображений в броузере так, як показано

10000000.jpg

Мал. 1.3. Проста сторіночка: текст і заголовок

<HTML>

<HEAD>

<ТIТLЕ> Домашня сторінка П.І.П. </TITLE>

</HEAD>

<BODY>

Домашня сторінка П.І.П.

П.І.П - РОБИТЬ ВЛАСНУ СТОРІНКУ.

</BODY>

</HTML>




Звернете увагу на те, що в заголовку вікна броузера також з'явилися

слова “Домашня сторінка П.І.П.”. Це відбулося тому, що в

розділі заголовка <HEAD> ми помістили цей текст між тегамі <TITLE> і

</TITLE>

Тепер пригадаємо про те, що при відображенні в броузере наш текст

втратив форматування. Це відбулося тому, що броузер ігнорує переклад

рядка. Проте якщо ви все ж таки хочете бачити свій текст з таким же

розбиттям на рядки, яке було в редакторові Блокнот, потрібно укласти

його між тегами ++++ и </PRE>:

<HTML>

<HEAD>

<ТIТLЕ>Домашня сторінка П.І.П</ТIТLЕ>

</HEAD>

<BODY>

++++

Домашня сторінка П.І.П

П.І.П - РОБИТЬ ВЛАСНУ СТОРІНКУ.

</PRE>

</BODY>

</HTML>


Результат показаний на мал. 1.4. Вже краще, чи не так? Проте є два

моменти, із-за яких ми не радили б без крайньої необхідності вживати тег ++++ .

По-перше, як видно з малюнка, текст тепер відображається так

званим моноширінним шрифтом, схожим на шрифт машинки, що пише. Більшість

броузеров відображають текст


10000002.jpg


Мал. 1.4. Сторіночка, що відформатувала за допомогою тега ++++

ув'язнений між тегамі ++++ і </PRE>, саме так. По-друге (і це головне),

в тому, що броузер ігнорує розбиття тексту на рядки, є свій глибокий

сенс. Наприклад, написаний рядок може не поміститися у вікні перегляду,

і тоді, якби не було тега ++++, броузер автоматично переніс би її

частину на наступний рядок, щоб користувачеві було зручно читати важ

текст. Тег ++++ не дозволяє цього зробити, і якщо рядок “вилізе” за

межі вікна перегляду, то для її читання доведеться скористатися

горизонтальною смугою прокрутки, що незручно і зазвичай дратує. Іншими

словами, якщо ви використовуєте тег ++++, вам доведеться спеціально

піклуватися про довжину рядків, а це скрутно, оскільки ніхто заздалегідь

не знає, який розмір вікна броузера буде у користувача. Без тега ++++

броузер поклопочеться про зручність перегляду сам (це буде

проілюстровано далі на мал. 1.6).

Для форматування тексту існує безліч спеціальних тегов. Зараз розглянемо

найпростіший з них - тег
. У тому місці, де він стоїть,

відбувається примусовий перехід на новий рядок. (Причому в початковому

записі можна продовжувати текст на цьому ж рядку - це не має значення.)

Тег
не має того, що закриває парного тега, він уживається сам по

собі. От як зберегти наше форматування тексту без використання тега

++++

<HTML>

<HEAD>

<ТIТLЕ>Домашня сторінка</TITLE>

</HEAD>

<BODY>

Домашня сторінка П.І.П.



П.І.П - РОБИТЬ ВЛАСНУ СТОРІНКУ.


</BODY>

</HTML>

Результат показаний на мал. 1.5. Як бачите, форматування тексту

збережене, шрифт залишився пропорційним і не перетворився на

моноширінний, а крім того, якщо користувач чого-небудь проглядатиме

сторіночку в дуже вузькому вікні, він все одно побачить важ текст (мал.

1.6).

І, нарешті, ще одна деталь: іноді броузери або інші програми обробки

вимагають, щоб на початку HTML-документа обов'язково стояв службовий тег

<!DOCTYPE>, у атрибутах якого повинна бути вказана версія мови і деяка

інша інформація. Отже в коректному вигляді наша сторіночка виглядатиме

от так:


10000005.jpg мал. 1.5. Сторіночка з простим



10000006.jpg Мал. 1.6. Та ж сторіночка у форматуванням тексту вузькому вікні броузера


<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">

<HTML>

<HEAD>

<ТIТLЕ>Домашня сторінка П.І.П.</TITLE>

</HEAD>

<BODY>

Домашня сторінка П.І.П.

П.І.П - РОБИТЬ ВЛАСНУ СТОРІНКУ.

</BODY>

</HTML>



3)Створити власну веб-сторінку в,якій буде коротко відображатись інформація про вашу родину.




Вимоги:

-середній та достатній рівень рівень: вміти давати відповіді на запитання та вміти створювати веб-сторінку на тему, що задає учитель

-високий рівень: створювати власну веб-сторінку на довільну тему з малюнком.Давати відповіді на запитання Д/З Доробити лаб.роботу.


--Ковалева Евгения 00:09, 15 октября 2008 (EEST)