Відмінності між версіями «Навчальний проект Ахмедової Юлії»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Творча назва)
(Приклад продукту проектної діяльності студентів)
 
(не показані 79 проміжних версій 2 учасників)
Рядок 5: Рядок 5:
  
 
== Творча назва ==
 
== Творча назва ==
Мовна ситуація молодіжного середовища міста Кіровограда
 
  
[[Фото: Мовна ситуація.jpg]]
+
 
 +
 
 +
== '''                    МОВНА СИТУАЦІЯ МОЛОДІЖНОГО СЕРЕДОВИЩА МІСТА КІРОВОГРАДА''' ==
 +
[[Файл:Мовна_ситуація.gif‎ ]]
  
 
== Основні питання: ==
 
== Основні питання: ==
Ключове питання:
+
'''Ключове питання:'''
  
 
Якою мовою говорить молодь Кіровограда сьогодні?
 
Якою мовою говорить молодь Кіровограда сьогодні?
  
Тематичні питання:
+
'''Тематичні питання:'''
  
 
1. Які особливості мови кіровоградської молоді?
 
1. Які особливості мови кіровоградської молоді?
Рядок 22: Рядок 24:
 
3. Які шляхи виходу із мовної кризи Кіровограда?
 
3. Які шляхи виходу із мовної кризи Кіровограда?
  
Змістові питання:
+
'''Змістові питання:'''
  
 
- як впливає на мовну ситуацію міста його адміністративне значення?
 
- як впливає на мовну ситуацію міста його адміністративне значення?
Рядок 37: Рядок 39:
 
Проблема мовлення молоді сучасного міста - актуальна і поставлена досить гостро. Метою проекту  є проведення аналізу мовної ситуації Кіровограда та визначення тенденцій поширення української мови як основного засобу комунікації в молодіжному середовищі міста.
 
Проблема мовлення молоді сучасного міста - актуальна і поставлена досить гостро. Метою проекту  є проведення аналізу мовної ситуації Кіровограда та визначення тенденцій поширення української мови як основного засобу комунікації в молодіжному середовищі міста.
  
== Кінцевий продукт ==
+
Для реалізації цієї мети необхідно виконати наступні завдання:
Який кінцевий продукт отримають Участники у результаті своєї роботи, як його практично можна буде використовувати у навчальному процесі.
+
*дослідити мовну ситуацію молодіжного середовища міста Кіровограда;
 +
*розглянути практичні результати дослідження в системі подібних досліджень мовної ситуації інших міст та регіонів України;
 +
*окреслити об'єктивні історичні причини, що сприяли виникненню явищ суржикізації та двомовності;
 +
*проаналізувати вияви сучасної української культури су відношенні до державної мови;
 +
*визначити мотиваційні складові щодо подолання ситуації мовного ігнорування;
 +
*окреслити шляхи виходу із мовної ситуації Кіровограда, що склалася.  
  
 +
Виконання проекту складається з підбору та опрацювання сучасних українознавчих праць з даної проблеми (теоретичний аспект) та анкетування студентської молоді міста Кіровограда (практичний аспект).
  
== Навчальні предмет(и):==
+
== Кінцевий продукт ==
 +
У результаті роботи над проектом, студенти отримають нові знання (з сучасної української літературної мови, а також з деяких дисциплін гуманітарного та природничого циклу), практичні навички та вміння (проведення опитувань й анкетувань та опрацювання результатів).
 +
 
 +
== Навчальні предмети:==
 
Українська мова, соціологія, історія України, географія, інформатика, економіка
 
Українська мова, соціологія, історія України, географія, інформатика, економіка
  
 
== Навчальна тема проекту==
 
== Навчальна тема проекту==
Яка навчальна тема і у якій предметній області може бути розглянута або вивчена за допомогою даного проекту.
 
  
== Класи: ==
+
Сучасна українська літературна мова: лексика
 +
 
 +
== Курс: ==
 
1-й / 2-й курс
 
1-й / 2-й курс
  
 
== Навчальні цілі та очікувані результати навчання: ==
 
== Навчальні цілі та очікувані результати навчання: ==
  
Завдяки участі в цьому проекті в учнів можливо почати формувати вміння   характеризувати явища і процеси суспільного життя, встановлювати зв'язок між подіями і явищами через розуміння своєї ролі в змінах і свого впливу на екологію і естетику свого оточення.Проект допоможе учням розвивати вміння знаходити інформацію, аналізувати, інтерпретувати та оцінювати її з проблем звичайного навколишнього життя. Після аналізу проблеми розташування та наявності смітників в мікрорайоні школи та висновків учнів вони навчатимуться формулювати, висловлювати та доводити власну думку, робити вибір і пояснювати позицію, вести дискусію.При проведенні дослідження учні ознайомляться зі змістом проблеми. Відповідаючи на питання тесту, вони оцінюють свої знання та можливості з проблеми утилізації побутового сміття. Учні планують соціальний проект для свого мікрорайону.При підготовці і створенні презентації учні формують та вдосконалюють навички мислення високого рівня: аналізувати, компонувати, робити висновки, критикувати, ілюструвати, висовувати гіпотезу, організовувати, планувати, ранжувати, створювати схеми та представляти результати в вигляді діаграм. Учні вдосконалюють навички роботи з законодавчими документами та законами (про місцеве самоврядування та про авторське право), про роль і місце громади в суспільстві. Вони на практиці навчаються не тільки аналізувати  громадські проблеми, але і активно формувати суспільну думку та шукати стратегії та шляхи вирішення проблем навколо себе.Працюючи в групах, учасники проекту вчаться аналізувати готові роботи та створювати нову публікацію. Вчаться стисло подавати інформацію для публікацій. Розвивають вміння виділяти головне  та робити висновки. Учні отримують початкові вміння працювати в середовищі Microsoft Publisher.Побудувавши діаграму в Excel, учні отримують навички систематизувати, порівнювати зібраний матеріал та правильно його відображати за допомогою діаграм для представлення і аргументування власної думки.Вони продовжать формування навичок роботи в бібліотеці, почнуть разом з батьками виробляти навички роботи в Інтернеті. Ефективно шукати тексти та малюнки.  Вони навчатимуться відбирати відповідні до теми малюнки для ілюстрацій.При створенні презентації в учнів формуються вміння виступати перед аудиторією, вміння коротко сформулювати свою думку, використовувати різні мультимедійні засоби, вміння відбирати найяскравіші переконливі факти для аргументації думок. При створенні публікації в учнів формується вміння аргументовано доводити свою думку, використовуючи повні речення, вміння ілюструвати ідеї, комбінуючи текст і зображення. При створенні Веб-сторінки в дітей формуються дизайнерські уміння, діти вчаться комп’ютерній  термінології.
+
Завдяки участі в цьому проекті в студентів формуються вміння характеризувати явища і процеси суспільного життя. Проект допоможе студентам розвивати вміння знаходити інформацію, аналізувати, інтерпретувати та оцінювати її з проблем звичайного навколишнього життя. Після аналізу мовної проблеми у середовищі молоді Кіровограда студенти навчатимуться формулювати, висловлювати та доводити власну думку, робити вибір і пояснювати позицію, вести дискусію. При проведенні дослідження студенти ознайомляться зі змістом проблеми. Відповідаючи на питання тесту, вони оцінюють свої знання з питань лексики української мови. Студенти проводять опитування студентської молоді Кіровоградщини. При підготовці і створенні презентації формуються та вдосконалюються навички мислення високого рівня: аналізувати, компонувати, робити висновки, критикувати, ілюструвати, висовувати гіпотезу, організовувати, планувати, представляти результати в вигляді діаграм. Працюючи в групах,учасники проекту вчаться аналізувати готові роботи та створювати нові публікації. Вчаться стисло подавати інформацію для публікацій. Розвивають вміння виділяти головне  та робити висновки. Вони продовжать формування навичок роботи в бібліотеці та пошуку інформації в мережі Інтернет. При створенні презентації у студентів формуються вміння виступати перед аудиторією, коротко формулювати свою думку, використовувати різні мультимедійні засоби, добирати найяскравіші переконливі факти для аргументації думок.
  
 
== Календар проекту ==
 
== Календар проекту ==
 
   
 
   
Календар заходів проекту https://www.google.com/calendar/render?gsessionid=R5q0W42x_UmERU9yX6OBRw&pli=1
 
  
== Діяльність учнів: ==
+
[https://www.google.com/calendar/embed?src=sg5ekgc3vkorsb0pt6b5ajl9t4%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Kiev Календар заходів проекту]
День 1
+
  
Представлення проекту з учительської PowerPoint презентації (див. файл в папці Портфоліо) та прикладів робіт учнів.  
+
== Діяльність студентів: ==
 +
1 етап: презентація вчителем проекту. Студенти переглядають презентацію проекту та обговорюють поставлену проблему. Знайомляться з критеріями виконання робіт. Обєднуються в групи по 6-7 осіб за уподобанням для планування дослідження.  
  
Учні обирають партнерів для виконання проекту.
+
2 етап: проведення опитування серед студентів за розробленими питальниками
  
Почати “мозкову атаку” пошуку можливих тем для дослідження.  
+
3 етап: перегляд веб-ресурсів, що запропонував викладач, пошук інформації.
  
День 2
+
4 етап: аналіз отриманих результатів.
  
Обрання теми учнями. Вони не можуть обирати теми, які вже обрані іншими, і можуть придумати свою, не тільки запропоновану вчителем.  
+
5 етап: підведення підсумків і створення мультимедійної презентації та публікації.
  
Пошук своїх тем та матеріалів в Інтернеті та збір історичних даних.  
+
Представники кожної робочої групи готують матеріал для розміщення його на сторінках підсумкового продукту, підбирають відповідні фотографії та картинки.  
  
 +
Підсумковий продукт проекту демонструється під час захисту проекту та коментується студентами.
  
День 3  
+
== Приблизний час, необхідний для реалізації навчального проекту:==
 +
2-3 тижні
  
Показ, як будувати експоненціальну залежність та пояснення математичних термінів:
+
== Оцінювання знань та вмінь студентів ==
  
Динаміка населення
+
Максимальна кількість балів за кожне завдання - 5 (відповідає оцінці «відмінно»)/
Густота населення
+
Міграція населення
+
Учні будують графік змвни чисельності населення 20-21ст.
+
Учні розраховують прогнозування на майбутнє.
+
  
День 4
+
Викладач оцінює роботу студентів за такими критеріями:
  
Учні за допомогою “мозкової атаки” обговорюють можливі відхилення графіків і доповнюють даними з Інтернету (при необхідності)
+
• завершеність
  
Дні 5 та 6
+
чи містить кожен розділ зібраних матеріалів достатню кількість інформації, необхідну для вирішення проблеми?
  
Вчитель демонструє основи роботи в PowerPoint чи Publisher (в залежності від рішення вчителя) Учні створюють PowerPoint презентації чи інформаційні бюлетені , чи веб-сторінки. Див. форми з вимогами.
+
чи не включені зайві матеріали?
  
День 7
+
• зрозумілість
  
Учні презентують свій кінцевий продукт всьому класу. Час на кожну презентацію – приблизно 5 хвилин.
+
чи розміщені матеріали логічно?
  
1 етап: презентація вчителем проекту. Учні переглядають презентацію проекту та обговорюють поставлену проблему. Знайомляться з критеріями виконання робіт. Обєднуються в групи по 6-7 осіб за уподобанням для планування дослідження. У групах є розподіл по ролях, на кожного з учнів покладається певне завдання, яке він повинен виконати, інакше - підведе свою команду.
+
Чч написані вони зрозумілою мовою, без граматичних і орфографічних помилок?
  
2 етап: проведення опитування серед однолітків: ЗАПИТАННЯ: "Як ви гадаєте чому нас не 100млн?"
+
чи забезпечує форма представлення найважливіших матеріалів й аргументів розуміння їхнього змісту?
Проведення опитування серед дорослих: "Російська мова  в Україні:ЗА чи ПРОТИ?"
+
  
3 етап: перегляд веб-ресурсів, що запропонував учитель.
+
• інформативність
  
4 етап: аналіз демографічної ситуації, що склалася.
+
чи є інформація достовірною та перевіреною?
  
5 етап: Підведення підсумків і створення мультимедійної презентації.
+
чи охоплює інформація головні факти й найважливіші поняття?
Учні ознайомлюються з учительським Веб-сайтом, що містить ключові питання проекту, запрошення до роботи в проекті, календар проекту. Якщо учень зацікавлюється проектом, то він заповнює анкету учасника (прізвище, ім’я, клас, в якій групі хоче працювати, якими програмними засобами навчального призначення володіє, чи відвідував виставки к/к картин, окремі побажання). Ця анкета надходить вчителеві електронною поштою.
+
  
 +
чи важлива зібрана інформація для розуміння проблеми?
  
Учні поділяються на групи, отримують певні завдання.
+
• доказовість
  
Група митців: учні здійснюють пошук в Інтернеті; зустрічаються з членами громадської організації „Світанкова зоря”; відвідують музеї та виставки комп’ютерних копій картин; працюють з електронною енциклопедією „Кирила та Мефодія”; проводять опитування, опрацьовують матеріали опитування за допомогою Exel; адаптують підібраний матеріал для публікації, знайомляться з програмою Publisher, готують публікацію, роздають публікацію членам всієї команди, вивішують її на дошці інформації.
+
чи використовували студенти надійні, вірогідні та різноманітні джерела інформації?
  
 +
чи завжди вони довіряли джерелам інформації?
  
Група технологів: учні здійснюють пошук в Інтернеті; досліджують технологію виготовлення комп’ютерних копій, опрацьовують знайдений матеріал, адаптують його для публікації створюють публікацію по результатам свого дослідження. Готову публікацію учні розміщують в куточку – „Новинки комп’ютерних технологій” та обговорюють матеріал публікації на заняттях гуртка. Після опрацювання матеріалу про пристрої труку та сканування учні заповнюють тестову форму «Що ти знаєш про пристрої друку та сканування?», створену в Word та тестові матеріали, створені в Exel. Вся команда, що працює над проектом: учні навчаються працювати з програмами підготовки презентацій та публікацій, сайтів. Для створення цих продуктів вони розробляють їх плани, сценарії, макети.
+
чи наводяться приклади та продумані аргументи на підтвердження певної позиції?
  
 +
чи використовувалися найвірогідніші джерела інформації?
  
Результат проекту подається у вигляді презентації або сайту (підсумкового продукту), для створення яких учні обговорюють матеріал, що буде там розміщено, уточнюють джерела інформації.
+
• наочність
  
Представники кожної робочої групи готують матеріал для розміщення його на сторінках підсумкового продукту, підбирають відповідні фотографії та картинки.
+
чи відображають наочні матеріали специфіку теми?
  
Підсумковий продукт проекту демонструється під час захисту проекту та коментується учнями.
+
чи інформативні вони? Чи є у кожного матеріалу назва або підпис?
  
== Приблизний час, необхідний для реалізації навчального проекту:==
+
чим зацікавили представлені наочні матеріали інших студентів?
2-3 тижні
+
  
== Оцінювання знань та вмінь учнів: ==
+
чи допомагають наочні матеріали зрозуміти зміст конкретного розділу?
Розміщуються критерії оцінювання діяльності Учасників у проекті.
+
  
== Приклад продукту проектної діяльності учнів ==
+
• естетика оформлення результату;
+
Розміщуються посилання на  учнівську презентацію, публікацію або інші матеріали:
+
  
*веб-ресурс для збереження презентацій  [http://www.slideshare.net Slideshare];
+
• активність кожного учасника відповідно до його можливостей;
*веб-ресурс для збереження документів [http://www.scribd.com Scribd].
+
  
== Дидактичні матеріали: ==
+
• колективний характер прийнятих рішень. Характер спілкування та взаємодопомоги;
  
*тестові завдання  (веб-ресурс для он-лайн тестування [http://master-test.net/ Майстер-Тест]);
+
• вміння презентувати проект.
*опитування (веб-ресурс для проведення он-лайн опитування [http://pro-opros.ru/ Про-Опрос]);
+
*елетронний журнал успішності (Google Документи).
+
  
 +
Після закінчення проекту організовується обговорення, під час якого студенти матимуть змогу оцінити проектну діяльність у цілому та особистий внесок кожного в загальну справу.
  
== Методичні матеріали: ==
 
  
*на блог проекту (веб-ресурс для ведення щоденника [http://www.blogger.com Blogger]);
 
*презентація або публікацію вчителя ([http://www.slideshare.net Slideshare] або [http://www.scribd.com Scribd]);
 
*фотоальбом (веб-ресурс для збереження цифрових фотографій  [http://picasaweb.google.com.ua Picasa]);
 
*добірка відеоматеріалів (веб-ресурс для збереження відеозаписів [http://www.youtube.com YouTube]).
 
  
 +
[http://www.scribd.com/doc/50684948/ Критерії оцінювання презентації]
  
== Вхідні знання та навички:==
+
[http://www.scribd.com/doc/50685527/ Критерії оцінювання-публікації]
  
Студенти-учасники проекту оперують теоретичними знаннями з української мови, історії України, географії,економіки, мають сформовані практичні навички з інформатики, які під час проведення заходу будуть удосконалюватися та поглиблюватися.
+
== Приклад продукту проектної діяльності студентів ==
 +
 +
* [http://www.scribd.com/doc/48655341/МОВНА-СИТУАЦІЯ-МОЛОДІЖНОГО-СЕРЕДОВИЩА-МІСТА-КІРОВОГРАДА Студентська презентація].
 +
* [http://www.scribd.com/doc/52230563/%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F Студентська публікація].
  
== Ресурсы ==
+
== Дидактичні матеріали ==
  
* '''Друковані матеріали:'''
+
* [http://master-test.net/uk/teacher/quiz/editor/id/5648#quiz_item_1 Тест]
  
Грабовський С. Українська людина у вимірах ХХ століття: до постановки проблеми / Грабовський С. – Київ: Київське братство, 1997. – 118 с.
+
* [http://pro-opros.ru/index.php?name=showTest&uid=0bc91fc335ca9ff8078b11204c2951c8 Опитування]
  
Залізняк Г. Мовна ситуація Києва: день сьогоднішній та прийдешній / Залізняк Г., Масенко Л. – Київ: КМ Академія, 2001. – С. 3-58.  
+
* [https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AlAjgvkDuwa2dExtY0FMRkZpSUhjRTI5djhBeVhEWkE&hl=uk#gid=0 Елетронний журнал успішності]
  
Іванишин В. Мова і нація / Іванишин В., Радевич-Винницький Я. – Дрогобич: Відродження. – 1994. –  С. 215.
+
== Методичні матеріали: ==
  
* '''Интернет ресурсы:'
+
* [http://cajkadniprova.blogspot.com/2011/02/blog-post.html Блог проекту ].
  
Колекція закладок у веб-ресурсі http://bobrdobr.ru/people/cajka/
+
*  [http://www.slideshare.net/cajka/ss-6895051 Презентація викладача].
+
Веб-ресурси:
+
  
http://www.ualogos.kiev.ua/fulltext.html?id=127
+
* [https://picasaweb.google.com/116007374215464686805/YbzuAH?authkey=Gv1sRgCOrN7qzBx6CftgE# Фотоальбом "Українська мова і українська молодь"].
  
http://www.ualogos.kiev.ua/fulltext.html?id=123
+
*[http://www.youtube.com/watch?v=a_F6a59l8N4Відео Відео "Мій Кіровоград"]/
  
http://www.ukrlife.org/main/tribuna/confa_12masenko.htm
+
*[http://www.scribd.com/doc/48651858/ Питальники]/
  
http://www.dt.ua/1000/1550/70471/
+
== Вхідні знання та навички:==
  
http://radchuk.novamova.com.ua/mova_19.htm
+
Студенти-учасники проекту оперують теоретичними знаннями з української мови, історії України, географії,економіки, мають сформовані практичні навички з інформатики, які під час проведення заходу будуть удосконалюватися та поглиблюватися.
 +
 
 +
== Ресурси ==
 +
 
 +
* '''Друковані матеріали:'''
  
http://ultra-ua.com/statt/problemi-susp-lstva/koli-chv-st-metlya-sobakoiu-abo-nformats-yniy-prost-r-ukra-ni
+
#Грабовський С. Українська людина у вимірах ХХ століття: до постановки проблеми / Грабовський С. – Київ: Київське братство, 1997. – 118 с.
 +
#Залізняк Г. Мовна ситуація Києва: день сьогоднішній та прийдешній / Залізняк Г., Масенко Л. – Київ: КМ Академія, 2001. – С. 3-58.
 +
#Іванишин В. Мова і нація / Іванишин В., Радевич-Винницький Я. – Дрогобич: Відродження. – 1994. –  С. 215.
  
http://www.ualogos.kiev.ua/fulltext.html?id=152
+
* '''Інтернет ресурси:'
  
http://www.ualogos.kiev.ua/category.html?category=10
+
#[http://bobrdobr.ru/people/cajka/ Колекція закладок]
 +
#http://www.ualogos.kiev.ua/fulltext.html?id=123
 +
#http://www.dt.ua/1000/1550/70471/
 +
#http://radchuk.novamova.com.ua/mova_19.htm
 +
#http://www.ualogos.kiev.ua/fulltext.html?id=152
 +
#http://www.ualogos.kiev.ua/category.html?category=10

Поточна версія на 11:25, 4 квітня 2011

Автор навчального проекту

Ахмедова Юлія Нодіржонівна

Творча назва

МОВНА СИТУАЦІЯ МОЛОДІЖНОГО СЕРЕДОВИЩА МІСТА КІРОВОГРАДА

Мовна ситуація.gif

Основні питання:

Ключове питання:

Якою мовою говорить молодь Кіровограда сьогодні?

Тематичні питання:

1. Які особливості мови кіровоградської молоді?

2. Що сприяло створенню наявної мовної картини міста?

3. Які шляхи виходу із мовної кризи Кіровограда?

Змістові питання:

- як впливає на мовну ситуацію міста його адміністративне значення?

- які історичні, суспільні, культурні явища, з"яви мали вплив на мову Кіровограда?

- чи існує взаємозв"язок між мовою та культурою міста / держави?

- які особливості мови кіровоградської молоді?

- який рівень престижу української мови серед молодіжного середовища міста?

Стислий опис:

Проблема мовлення молоді сучасного міста - актуальна і поставлена досить гостро. Метою проекту є проведення аналізу мовної ситуації Кіровограда та визначення тенденцій поширення української мови як основного засобу комунікації в молодіжному середовищі міста.

Для реалізації цієї мети необхідно виконати наступні завдання:

  • дослідити мовну ситуацію молодіжного середовища міста Кіровограда;
  • розглянути практичні результати дослідження в системі подібних досліджень мовної ситуації інших міст та регіонів України;
  • окреслити об'єктивні історичні причини, що сприяли виникненню явищ суржикізації та двомовності;
  • проаналізувати вияви сучасної української культури су відношенні до державної мови;
  • визначити мотиваційні складові щодо подолання ситуації мовного ігнорування;
  • окреслити шляхи виходу із мовної ситуації Кіровограда, що склалася.

Виконання проекту складається з підбору та опрацювання сучасних українознавчих праць з даної проблеми (теоретичний аспект) та анкетування студентської молоді міста Кіровограда (практичний аспект).

Кінцевий продукт

У результаті роботи над проектом, студенти отримають нові знання (з сучасної української літературної мови, а також з деяких дисциплін гуманітарного та природничого циклу), практичні навички та вміння (проведення опитувань й анкетувань та опрацювання результатів).

Навчальні предмети:

Українська мова, соціологія, історія України, географія, інформатика, економіка

Навчальна тема проекту

Сучасна українська літературна мова: лексика

Курс:

1-й / 2-й курс

Навчальні цілі та очікувані результати навчання:

Завдяки участі в цьому проекті в студентів формуються вміння характеризувати явища і процеси суспільного життя. Проект допоможе студентам розвивати вміння знаходити інформацію, аналізувати, інтерпретувати та оцінювати її з проблем звичайного навколишнього життя. Після аналізу мовної проблеми у середовищі молоді Кіровограда студенти навчатимуться формулювати, висловлювати та доводити власну думку, робити вибір і пояснювати позицію, вести дискусію. При проведенні дослідження студенти ознайомляться зі змістом проблеми. Відповідаючи на питання тесту, вони оцінюють свої знання з питань лексики української мови. Студенти проводять опитування студентської молоді Кіровоградщини. При підготовці і створенні презентації формуються та вдосконалюються навички мислення високого рівня: аналізувати, компонувати, робити висновки, критикувати, ілюструвати, висовувати гіпотезу, організовувати, планувати, представляти результати в вигляді діаграм. Працюючи в групах,учасники проекту вчаться аналізувати готові роботи та створювати нові публікації. Вчаться стисло подавати інформацію для публікацій. Розвивають вміння виділяти головне та робити висновки. Вони продовжать формування навичок роботи в бібліотеці та пошуку інформації в мережі Інтернет. При створенні презентації у студентів формуються вміння виступати перед аудиторією, коротко формулювати свою думку, використовувати різні мультимедійні засоби, добирати найяскравіші переконливі факти для аргументації думок.

Календар проекту

Календар заходів проекту

Діяльність студентів:

1 етап: презентація вчителем проекту. Студенти переглядають презентацію проекту та обговорюють поставлену проблему. Знайомляться з критеріями виконання робіт. Обєднуються в групи по 6-7 осіб за уподобанням для планування дослідження.

2 етап: проведення опитування серед студентів за розробленими питальниками

3 етап: перегляд веб-ресурсів, що запропонував викладач, пошук інформації.

4 етап: аналіз отриманих результатів.

5 етап: підведення підсумків і створення мультимедійної презентації та публікації.

Представники кожної робочої групи готують матеріал для розміщення його на сторінках підсумкового продукту, підбирають відповідні фотографії та картинки.

Підсумковий продукт проекту демонструється під час захисту проекту та коментується студентами.

Приблизний час, необхідний для реалізації навчального проекту:

2-3 тижні

Оцінювання знань та вмінь студентів

Максимальна кількість балів за кожне завдання - 5 (відповідає оцінці «відмінно»)/

Викладач оцінює роботу студентів за такими критеріями:

• завершеність

чи містить кожен розділ зібраних матеріалів достатню кількість інформації, необхідну для вирішення проблеми?

чи не включені зайві матеріали?

• зрозумілість

чи розміщені матеріали логічно?

Чч написані вони зрозумілою мовою, без граматичних і орфографічних помилок?

чи забезпечує форма представлення найважливіших матеріалів й аргументів розуміння їхнього змісту?

• інформативність

чи є інформація достовірною та перевіреною?

чи охоплює інформація головні факти й найважливіші поняття?

чи важлива зібрана інформація для розуміння проблеми?

• доказовість

чи використовували студенти надійні, вірогідні та різноманітні джерела інформації?

чи завжди вони довіряли джерелам інформації?

чи наводяться приклади та продумані аргументи на підтвердження певної позиції?

чи використовувалися найвірогідніші джерела інформації?

• наочність

чи відображають наочні матеріали специфіку теми?

чи інформативні вони? Чи є у кожного матеріалу назва або підпис?

чим зацікавили представлені наочні матеріали інших студентів?

чи допомагають наочні матеріали зрозуміти зміст конкретного розділу?

• естетика оформлення результату;

• активність кожного учасника відповідно до його можливостей;

• колективний характер прийнятих рішень. Характер спілкування та взаємодопомоги;

• вміння презентувати проект.

Після закінчення проекту організовується обговорення, під час якого студенти матимуть змогу оцінити проектну діяльність у цілому та особистий внесок кожного в загальну справу.


Критерії оцінювання презентації

Критерії оцінювання-публікації

Приклад продукту проектної діяльності студентів

Дидактичні матеріали

Методичні матеріали:

Вхідні знання та навички:

Студенти-учасники проекту оперують теоретичними знаннями з української мови, історії України, географії,економіки, мають сформовані практичні навички з інформатики, які під час проведення заходу будуть удосконалюватися та поглиблюватися.

Ресурси

  • Друковані матеріали:
  1. Грабовський С. Українська людина у вимірах ХХ століття: до постановки проблеми / Грабовський С. – Київ: Київське братство, 1997. – 118 с.
  2. Залізняк Г. Мовна ситуація Києва: день сьогоднішній та прийдешній / Залізняк Г., Масенко Л. – Київ: КМ Академія, 2001. – С. 3-58.
  3. Іванишин В. Мова і нація / Іванишин В., Радевич-Винницький Я. – Дрогобич: Відродження. – 1994. – С. 215.
  • Інтернет ресурси:'
  1. Колекція закладок
  2. http://www.ualogos.kiev.ua/fulltext.html?id=123
  3. http://www.dt.ua/1000/1550/70471/
  4. http://radchuk.novamova.com.ua/mova_19.htm
  5. http://www.ualogos.kiev.ua/fulltext.html?id=152
  6. http://www.ualogos.kiev.ua/category.html?category=10