Відмінності між версіями «Оришечко Лабораторна робота №2»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 49: Рядок 49:
  
 
==Плакат на тему "Поставте мені п'ятірку"==
 
==Плакат на тему "Поставте мені п'ятірку"==
 +
[https://www.postermywall.com/index.php/posterbuilder/view/0916fb4775b3985e1ed59cbcd9a61053/0 Плакат]

Поточна версія на 14:41, 22 лютого 2022

Технічні правила набору

Набір і верстка повинні виконуватися у чіткій відповідності до розмітки оригіналу, макету верстки і вказівок видавничої специфікації. Оригінали повинні чітко відповідати вимогам Оптимальний пропуск між словами повинен дорівнювати напівкегельній величині шрифту, яким набирається текст. Пропуски між словами в одному рядку повинні бути однаковими. Пропуски між словами в суміжних рядках не повинні дуже відрізнятися між собою. У рядках, не заповнених текстом пропуски між словами повинні дорівнювати або наближатися до напівкегельного шрифту. У не допускається збіг пропусків між словами по вертикалі чи діагоналі у трьох і більше суміжних рядках Абзацні відступи у виданні повинні бути однаковими. При наборі повинні дотримуватись усі граматичні правила переносу. Не допускаються немилозвучні переноси і переноси, що спотворюють зміст. Допускається не більше 4 переносів підряд.

Набір знаків і цифр

Розділові знаки (крапка, кома, двокрапка, крапка з комою, три крапки, знак оклику і знак питання питання) від попередніх слів не повинні відриватися. Тире на початку абзацного відступу повинне бути відділене від наступного тексту напівкегельною. Лапки і дужки не відриваються від слів які Лапки і дужки не відриваються від слів, які знаходяться у них. Розділові знаки від дужок і лапок ніколи не повинні бути відірвані Лапки лапок ніколи не повинні бути відірвані. Лапки використовують того ж накреслення, що й текст у них Дужки повинні відповідати текст у них. Знаки номера (No) і параграфа (§) застосовують тільки з числами, які до них відносяться, і відбивають від них напівкегельною. Знаки відсотка (%) і проміле (‰) застосовують тільки з числами тільки з числами, до яких вони відносяться, при чому відбиття між ними не робиться. Знаки градуса (°), хвилини ('), секунди (") і ії терції ("') від попередніх чисел не повинні бути відбиті, а від наступних чисел повинні бути відбиті на 2 п. Багатозначні числа, що набираються арабськими цифрами, класи (по три цифри з права на ліва три цифри з права на ліва ) розбивають шпаціями 2 п. Нарощення (відмінкові закінчення) до чисел набирають через дефіс без яких‐небудь відбиттів (2‐й). Прості дроби від цілої частини числа не відбиваються. Числа з буквами у позначеннях (як арабськими, так і римськими) не повинні мати відбиття (3а, IVб ).

Набір окремих елементів

Усі види скорочень, у тому числі скорочення метричних мір і технічних величин, повинні бути набрані тим же шрифтом, що і текст (у виділених частинах тексту — видільним шрифтом шрифтом). Математичні скорочення (sin) — прямим світлим латинським шрифтом, позначення хімічних елементів — прямим світлим латинським із прописною буквою. Скорочення повинні бути відбиті від чисел або слів, до яких вони відносяться, на напівкегельну. Так само повинні бути відбиті ініціали від прізвищ. При наборі списків (рядків або абзаців з послідовною нумерацією римськими, арабськими цифрами або буквами) повинні бути вирівняні по вертикалі розряди чисел, крапки або дужки після позначення пунктів і початок тексту у всіх пунктах. Шрифтові виділення (курсивом, напівжирним, жирним) повинні бути виконані шрифтами тієї ж гарнітури і кегля, що й основний текст. Наступні розділові знаки набираються основним шрифтом. При виділеннях шрифтами більшого або меншого кегля повинна забезпечуватися єдність лінії шрифту в кожнім рядку.

Набір заголовків

Заголовки, що складаються з двох або декількох рядків, повинні бути розбиті на рядки за змістом. Порядковий номер усіх видів заголовків, що набирається в одному рядку з текстом, повинен бути відбитий напівкегельною Наприкінці заголовків, виключених окремими рядками, крапок не повинно бути. Формули в текстових рядках набору науково-технічних текстів повинні бути відбиті від тексту не менше чим на напівкегельну і не більше ніж на кегельну.

Набір формул

Групи однотипних формул, а також формул, об'єднаних фігурною дужкою, вирівнюються вертикально по основному знаку математичних співвідношень. Набір математичних і хімічних формул повинен бути в усьому виданні однаковий у застосуванні шрифтів і знаків, способу виключення формул, набраних окремими рядками (у новий рядок, у лівий край, із заданим відступом від лівого краю), застосуванні індексів, приставних знаків відповідно до розмітки оригіналу і вказівок у видавничій специфікації. Фігурні дужки, що об’єднують групу формул, повинні повністю охоплювати усі формули, що входять у цю групу, при чому вістря дужки звернене від формул.

Набір математичних символів

Математичні символи набирають світлим курсивом, грецьким і готичним світлим прямим; фізичні і хімічні символи (Re, Сі) — світлим прямим; математичні скорочення прямим; математичні скорочення (sin, lim) — світлим прямим; скорочення фізичних величин і одиниць виміру (кг, ка, У/м, W/m) — світлим прямим без крапок. Числа і дроби у формулах завжди повинні бути набрані прямим шрифтом. Номер формули розміщується чітко на її середній лінії, а для формул, об'єднаних фігурною дужкою, — навпроти вістря дужки.

Конспект з правил набору для форматів А4 та А5

a4

a5

Конспект з правил набору у вигляді презентації

Презентація

Конспект з правил набору у вигляді брошури (буклету чи флайера)

Буклет

Візитівка "крутого" видавця

Візитка

Плакат на тему "Поставте мені п'ятірку"

Плакат