Відмінності між версіями «Конспект уроку №4 Свинаренка Олександра»
(не показані 19 проміжних версій 2 учасників) | |||
Рядок 1: | Рядок 1: | ||
− | Конспект уроку на тему: "Поняття про телеконференції та форуми. | + | Конспект уроку на тему: '''"Поняття про телеконференції та форуми.''' |
− | Програмне забезпечення та конфігурація телеконференцій та форумів. Правила роботи з телеконференціями та форумами." | + | '''Програмне забезпечення та конфігурація телеконференцій та форумів. Правила роботи з телеконференціями та форумами."''' |
Підготував: Студент 44 – групи: Свинаренко Олександр | Підготував: Студент 44 – групи: Свинаренко Олександр | ||
− | Мета: | + | Мета:сформувати основні поняття поняття про телеконференції та форуми. |
+ | Програмне забезпечення та конфігурація телеконференцій та форумів. Правила роботи з телеконференціями та форумами." | ||
Тип уроку: | Тип уроку: | ||
− | Урок-лекція | + | '''Урок-лекція''' |
Зміст уроку | Зміст уроку | ||
Рядок 15: | Рядок 16: | ||
1.Організаційний момент. | 1.Організаційний момент. | ||
− | 2.Вивчення нового матеріалу( з | + | 2.Вивчення нового матеріалу( з роботою на комп'ютері при наявності INTERNET). |
− | 3.Підсумок уроку. | + | 3.Підсумок уроку |
+ | |||
+ | 4.Дом. робота. | ||
Рядок 23: | Рядок 26: | ||
− | 1.Організаційна частина.(Перевірка присутніх і т.д.) | + | '''1.Організаційна частина.(Перевірка присутніх і т.д.)''' |
− | 2.Вивчення нового матеріалу. | + | '''2.Вивчення нового матеріалу.''' |
− | + | '''Форуми і відеоконференції''' | |
+ | |||
+ | Можна розпочати урок з перегляду форума (ТЕМА ДЛЯ УЧНІВ ДОСИТЬ ЦІКАВА І АКТУАЛЬНА): | ||
+ | |||
+ | http://forum.osvita.org.ua/viewtopic.php?t=175 | ||
+ | |||
+ | Можна дати можливість дітям поспілкуватися, позадавати питання що їх цікавлять щодо зовнішнього тестування (немовби практична робота) | ||
+ | |||
+ | ''Але слід зазначити що перед цим слід прочитати і вивчити такий теоретичний матеріал:'' | ||
+ | |||
+ | '''Вступ''' | ||
+ | (пропоную конспектувати) | ||
Багато хто з вас, прагнучи обговорити якусь нагальну тему або просто заради розваги заходив на якийсь форум. | Багато хто з вас, прагнучи обговорити якусь нагальну тему або просто заради розваги заходив на якийсь форум. | ||
Основною відмінністю форуму від чату є те, що вся інформація, яка скоплюється на ньому не стирається, | Основною відмінністю форуму від чату є те, що вся інформація, яка скоплюється на ньому не стирається, | ||
Рядок 47: | Рядок 61: | ||
що не знайдеш і в докторській дисертації, присвяченій цій темі. А тому форуми, як зручні і цілеспрямовані навчальні посібники, | що не знайдеш і в докторській дисертації, присвяченій цій темі. А тому форуми, як зручні і цілеспрямовані навчальні посібники, | ||
виховували не один мільйон першокласних спеціалістів. Якщо знаєш щось незвичайне, напиши про це на форумі: | виховували не один мільйон першокласних спеціалістів. Якщо знаєш щось незвичайне, напиши про це на форумі: | ||
− | це, по-перше, може комусь згодитися, а потім взагалі цікаво знати, що думає по цьому поводу громадськість. | + | це, по-перше, може комусь згодитися, а потім взагалі цікаво знати, що думає по цьому поводу громадськість. |
− | ''Відеоконференція'' - це сучасний аналог форума. | + | Учні, ви дорослішаєте, а перед дорослими стоїть досить багато проблем, проблем купівлі і продажу, вибору професії, працевлаштування і т.д. |
+ | Ви будете читати, порівнювати, аналізувати і зробите певний вибір, але чи вірний він, буде залежати від джерела інформації. | ||
+ | Не можу не сказати,що не всім журналам, рекламам, сайтам і т.д., багато з них вихваляють свого спонсора, або ще гірше "залочені" під | ||
+ | той чи інший бренд. Як я уже сказав, форуми, зручні і цілеспрямовані навчальні посібники, де можна почути думку "простого перехожого", | ||
+ | котрий стикався з тим чи іншим питанням, і вже набув деякого досвіду. | ||
+ | |||
+ | Можливо хтось із вас стоїть перед вибором телефона | ||
+ | |||
+ | читай: | ||
+ | |||
+ | http://allgsm.com.ua/ | ||
+ | |||
+ | http://www.mforum.ru/ | ||
+ | |||
+ | чи може компьютера: | ||
+ | |||
+ | http://forum.ru-board.com/ | ||
+ | |||
+ | http://myforum.net.ua/index.php?showforum=78 | ||
+ | |||
+ | Тож як ви розумієте перед покупкою якоїсь потрібної, дорогої, не тимчасової речі, також можна консультуватися з учасниками різних форумів. | ||
+ | |||
+ | '''Відеоконференція''' - це сучасний аналог форума. | ||
Можливо років через п'ять ми й забудемо як це листуватися один з одним в текстовому варіанті - все ж таки багато писати. | Можливо років через п'ять ми й забудемо як це листуватися один з одним в текстовому варіанті - все ж таки багато писати. | ||
Набагато зручніше скористатися відео і сказати адресатові все що ти про нього думаєш, так би мовити, вживу. | Набагато зручніше скористатися відео і сказати адресатові все що ти про нього думаєш, так би мовити, вживу. | ||
Рядок 63: | Рядок 99: | ||
Щоб увійти в режим новин, треба виконати команд Новини — з’явиться вікно для роботи з групами новин. Знаючи адресу конкретного сервера новин можна приєднатися до нього. Якщо відшукати в меню команду для доступу до груп новин і виконати її, то можна отримати назви всіх груп на цьому сервері. Назви груп будуть подані у нижній або лівій частині екрана. Вони складаються зі слів чи їхніх скорочень, розмежованих крапками. Перше слово є стандартне. Воно несе інформацію про тематику (класифікацію) групи. | Щоб увійти в режим новин, треба виконати команд Новини — з’явиться вікно для роботи з групами новин. Знаючи адресу конкретного сервера новин можна приєднатися до нього. Якщо відшукати в меню команду для доступу до груп новин і виконати її, то можна отримати назви всіх груп на цьому сервері. Назви груп будуть подані у нижній або лівій частині екрана. Вони складаються зі слів чи їхніх скорочень, розмежованих крапками. Перше слово є стандартне. Воно несе інформацію про тематику (класифікацію) групи. | ||
− | ''Організація та структура телеконференцій'' | + | '''Організація та структура телеконференцій''' |
Система телеконференцій має ієрархічну структуру. Першим в імені | Система телеконференцій має ієрархічну структуру. Першим в імені | ||
Рядок 78: | Рядок 114: | ||
свій сервер. | свій сервер. | ||
− | + | До системи роботи телеконференцій входить програма читання | |
− | + | ||
телеконференцій, вона запитує сервер новин на предмет отримання списку | телеконференцій, вона запитує сервер новин на предмет отримання списку | ||
статей і на вимогу викликає ці статті. | статей і на вимогу викликає ці статті. | ||
Рядок 124: | Рядок 159: | ||
адміністратор серверу. При цьому він має вибирати такі імена, які не | адміністратор серверу. При цьому він має вибирати такі імена, які не | ||
конфліктуватимуть з іншими телеконференціями. | конфліктуватимуть з іншими телеконференціями. | ||
+ | |||
+ | На даний час дуже популярною є '''Skype''' - одна з найпоширеніших Інтернет “звонилок”. Безумовно, і раніше був розроблений ряд схожих програм, але тільки ця зуміла надати ''якісний зв'язок'' у сполученні з ''невеликими цінами'' на розмови й приємним, порівняно простим інтерфейсом. Програма Skype дуже проста в застосуванні. Для того, щоб Ви змогли зателефонувати друзям і близьким, Вам необхідно завантажити й інсталювати програму, зареєструватися, підключити пристрою зв'язку (мікрофон і навушник або USB телефон) і ... усе. Після виконання всіх цих операцій ''технологія Skype надає Вам якісний зв'язок''. Істотним є й те, що тільки Skype надає наскрізне шифрування. Завдяки йому, Ви можете не побоюватися за передачу даних через Інтернет. При установці Skype, Вам не прийдеться змінювати настроювання свитча, маршрутизатора, брандмауера або будь-якого іншого мережного обладнання. Skype підтримує також функцію видеочата. Численні утиліти для Skype додають йому масу нових можливостей: SAM - Answering Machine, Pamela - Voice and Text messaging answering machine for Skype, Hot Recorder, Skype Backup Tool і так далі. | ||
− | ''Внутрімережні нормативи'' | + | '''Внутрімережні нормативи''' |
1.Обмеження на інформаційний шум (спам) | 1.Обмеження на інформаційний шум (спам) | ||
Рядок 214: | Рядок 251: | ||
- www-сайти та інші подібні ресурси, що здійснюють відправлення кореспонденції третім особам по анонімному або недостатньо аутинтифікованому запиті. | - www-сайти та інші подібні ресурси, що здійснюють відправлення кореспонденції третім особам по анонімному або недостатньо аутинтифікованому запиті. | ||
− | ''ДЛЯ ДОПИТЛИВИХ'' | + | '''ДЛЯ ДОПИТЛИВИХ''' |
http://www.ki.ifmion.npu.edu.ua/forum/ – форум кафедри інформатики НПУ Драгоманова; | http://www.ki.ifmion.npu.edu.ua/forum/ – форум кафедри інформатики НПУ Драгоманова; | ||
− | www.udpu.org.ua/phorum – форум Уманського державного педагогічного університету; | + | http://www.udpu.org.ua/phorum – форум Уманського державного педагогічного університету; |
+ | |||
+ | http://www.forum.tstu.edu.ua – форум Тернопільського державного технічного університету. | ||
+ | |||
+ | '''3.Підсумок уроку.''' | ||
+ | |||
+ | '''4.Дом. робота.''' | ||
− | + | Слід довести вчителю, що ви користуєтеся можливостями форумів (телеконференцій, ISQ...). | |
+ | (Принести адресу форуму (який для вас цікавий), в якому ви спілкуєтеся) | ||
--[[User:СВИНАРЕНКО АЛЕКСАНДР|СВИНАРЕНКО АЛЕКСАНДР]] 11:10, 8 октября 2008 (EEST) | --[[User:СВИНАРЕНКО АЛЕКСАНДР|СВИНАРЕНКО АЛЕКСАНДР]] 11:10, 8 октября 2008 (EEST) |
Поточна версія на 12:29, 14 листопада 2008
Конспект уроку на тему: "Поняття про телеконференції та форуми. Програмне забезпечення та конфігурація телеконференцій та форумів. Правила роботи з телеконференціями та форумами."
Підготував: Студент 44 – групи: Свинаренко Олександр
Мета:сформувати основні поняття поняття про телеконференції та форуми. Програмне забезпечення та конфігурація телеконференцій та форумів. Правила роботи з телеконференціями та форумами."
Тип уроку:
Урок-лекція
Зміст уроку
1.Організаційний момент.
2.Вивчення нового матеріалу( з роботою на комп'ютері при наявності INTERNET).
3.Підсумок уроку
4.Дом. робота.
Хід уроку
1.Організаційна частина.(Перевірка присутніх і т.д.)
2.Вивчення нового матеріалу.
Форуми і відеоконференції
Можна розпочати урок з перегляду форума (ТЕМА ДЛЯ УЧНІВ ДОСИТЬ ЦІКАВА І АКТУАЛЬНА):
http://forum.osvita.org.ua/viewtopic.php?t=175
Можна дати можливість дітям поспілкуватися, позадавати питання що їх цікавлять щодо зовнішнього тестування (немовби практична робота)
Але слід зазначити що перед цим слід прочитати і вивчити такий теоретичний матеріал:
Вступ
(пропоную конспектувати) Багато хто з вас, прагнучи обговорити якусь нагальну тему або просто заради розваги заходив на якийсь форум. Основною відмінністю форуму від чату є те, що вся інформація, яка скоплюється на ньому не стирається, а зберігається в так званому архіві, а тому форуми пристосовані більше для обговорення одвічних питань, а не для динамічних в чатівському стилі. Через тривале зберігання даних форум називють родичем електронної пошти, але замість закритого листуванння для двох, що практикується в електронній пошті, форум пропонує ваше послання на суд широкої аудиторії - всіх користувачів форуму, що можуть або погодитись, або заперечити вашій думці, але, знову ж таки, виставляючи всі свої думки на обговорення громадськості. Нерідко від загальної маси користувачів форуму відділяється пара людей, що або має схожу думку, або є ярими опонентами один одного, а тому, щоб не "заважали", на більшості форумів передбачена можливість листування через електронну пошту і тому основна дискусія між цією "двійкою" проходить вже в закритому від чужих очей режимі. Форуми мають ще одну функцію - учбову. Через постійність інформації на форумі молоді спеціалісти нерідко знаходять на, так званих, спеціальних форумах золоті, по свому значенню, поради старих асів. Нерідко в форумах знаходять таке, що не знайдеш і в докторській дисертації, присвяченій цій темі. А тому форуми, як зручні і цілеспрямовані навчальні посібники, виховували не один мільйон першокласних спеціалістів. Якщо знаєш щось незвичайне, напиши про це на форумі: це, по-перше, може комусь згодитися, а потім взагалі цікаво знати, що думає по цьому поводу громадськість.
Учні, ви дорослішаєте, а перед дорослими стоїть досить багато проблем, проблем купівлі і продажу, вибору професії, працевлаштування і т.д. Ви будете читати, порівнювати, аналізувати і зробите певний вибір, але чи вірний він, буде залежати від джерела інформації. Не можу не сказати,що не всім журналам, рекламам, сайтам і т.д., багато з них вихваляють свого спонсора, або ще гірше "залочені" під той чи інший бренд. Як я уже сказав, форуми, зручні і цілеспрямовані навчальні посібники, де можна почути думку "простого перехожого", котрий стикався з тим чи іншим питанням, і вже набув деякого досвіду.
Можливо хтось із вас стоїть перед вибором телефона
читай:
чи може компьютера:
http://myforum.net.ua/index.php?showforum=78
Тож як ви розумієте перед покупкою якоїсь потрібної, дорогої, не тимчасової речі, також можна консультуватися з учасниками різних форумів.
Відеоконференція - це сучасний аналог форума. Можливо років через п'ять ми й забудемо як це листуватися один з одним в текстовому варіанті - все ж таки багато писати. Набагато зручніше скористатися відео і сказати адресатові все що ти про нього думаєш, так би мовити, вживу. Але бачити знайоме обличчя з дисплею комп'ютера і знати, що це не хроніка минулих років, а те що відбувається зараз, в цей момент часу - задоволення не з дешевих. Для цього перш за все потрібні високошвидкісні лінії зв'язку і наявність цифрових відеокамер у всіх учасників відеоконференції - їх, як і на форумі, може одночасно бути присутніми декілька. Поняття про телеконференції. Обмін інформацією деякого загального призначення між групою користувачів через мережу Інтернет реалізується через телеконференції, форуми, чати тощо. Інші терміни для телеконференцій — групи новин, служба новин. Приклади тем для обговорення у групах новин: як схуднути, як подолати комп’ютерний вірус, як домогтися успіху тощо. За допомогою телеконференцій можна отримати повідомлення на задану тему або надіслати корисну, на вашу думку, інформацію іншим учасникам. Повідомлення можна послати в групу новин. Тут воно зберігатиметься протягом декількох днів, пізніше його витіснять інші повідомлення. Для доступу до новин та їх надсилання користувач повинен мати прямий контакт із сервером новин і відповідне, програмне забезпечення: Опера ,Інтернет Експлорер. Щоб увійти в режим новин, треба виконати команд Новини — з’явиться вікно для роботи з групами новин. Знаючи адресу конкретного сервера новин можна приєднатися до нього. Якщо відшукати в меню команду для доступу до груп новин і виконати її, то можна отримати назви всіх груп на цьому сервері. Назви груп будуть подані у нижній або лівій частині екрана. Вони складаються зі слів чи їхніх скорочень, розмежованих крапками. Перше слово є стандартне. Воно несе інформацію про тематику (класифікацію) групи.
Організація та структура телеконференцій
Система телеконференцій має ієрархічну структуру. Першим в імені телеконференції (ТК) вказано ім'я найвищого рівня ієрархії, потім йдуть імена підрівнів у порядку їх підпорядкування. Елементи імені розділяються крапкою (.); з таким записом, як наприклад: rec.music.folk. Ця телеконференція належить до групи розважальних (від recreational) дискусій, в яких можливо брати участь у вільний від роботи час. Ця дискусія про народну (folk) музику із загальної підгрупи "музика" (music).
Діапазон доступних телеконференцій, головним чином, визначається тим, який комп'ютер використовує ваша програма читання телеконференцій як свій сервер.
До системи роботи телеконференцій входить програма читання телеконференцій, вона запитує сервер новин на предмет отримання списку статей і на вимогу викликає ці статті.
Сервер збирає новини з множини пунктів: із системи USENET, місцевих інформаційних джерел, списку розсилки, і, нарешті, із системи Clarinet. Ці статті зберігаються на сервері впродовж певного періоду часу (його величина визначається адміністратором серверу), після чого вилучаються. Більшість телеконференцій даного серверу є частиною USENET – сукупності телеконференцій, що об'єднує дискусії загального характеру і функціонує на безкоштовній основі. USENET – одне із самих нечітко визначених понять на сьогоднішній день. Це не програмне забезпечення. Можливе визначення: що це сукупність правил передачі та ведення конференцій. Крім того, до цього поняття включається товариство користувачів, які в своїй праці керуються згаданими правилами. Правила використання, створення та вилучення телеконференцій з'явились задовго до Internet. USENET є попередницею Internet. У ті часи повідомлення передавались за допомогою звичайного комутованого з'єднання. До цієї пори існує багато вузлів, які беруть участь в USENET таким чином. Конференції USENET розбиті на сім категорій:
comp – обчислювальна техніка та суміжні сфери;
news – системи телеконференцій і відповідного програмного забезпечення;
rec – теми хобі, розваг та мистецтва;
sci – науково-дослідна робота та її застосування (крім обчислювальної техніки);
soc – соціальні питання;
talk – теми спірних питань (форум);
misc – теми, що не потрапили до попередніх категорій. Сюди відносяться фінансово-економічні питання, маркетинг, менеджмент та ін.
Сервери можуть створювати локальні телеконференції. Кожний адміністратор серверу має право створювати своїм рішенням будь-які телеконференції залежно від інтересів користувачів.
Незважаючи на те, що це локальні телеконференції, їх однаково можна передавати на інші сервери. Локальним телеконференціям імена присвоює адміністратор серверу. При цьому він має вибирати такі імена, які не конфліктуватимуть з іншими телеконференціями.
На даний час дуже популярною є Skype - одна з найпоширеніших Інтернет “звонилок”. Безумовно, і раніше був розроблений ряд схожих програм, але тільки ця зуміла надати якісний зв'язок у сполученні з невеликими цінами на розмови й приємним, порівняно простим інтерфейсом. Програма Skype дуже проста в застосуванні. Для того, щоб Ви змогли зателефонувати друзям і близьким, Вам необхідно завантажити й інсталювати програму, зареєструватися, підключити пристрою зв'язку (мікрофон і навушник або USB телефон) і ... усе. Після виконання всіх цих операцій технологія Skype надає Вам якісний зв'язок. Істотним є й те, що тільки Skype надає наскрізне шифрування. Завдяки йому, Ви можете не побоюватися за передачу даних через Інтернет. При установці Skype, Вам не прийдеться змінювати настроювання свитча, маршрутизатора, брандмауера або будь-якого іншого мережного обладнання. Skype підтримує також функцію видеочата. Численні утиліти для Skype додають йому масу нових можливостей: SAM - Answering Machine, Pamela - Voice and Text messaging answering machine for Skype, Hot Recorder, Skype Backup Tool і так далі.
Внутрімережні нормативи
1.Обмеження на інформаційний шум (спам)
Розвиток Мережі привело до того, що одною з основних проблем користувачів став надлишок інформації. Тому мережне співтовариство виробило спеціальні правила, спрямовані на огородження користувача від непотрібної/незапитаної інформації (спаму). Зокрема, є неприпустимими:
1.1.Масове розсилання повідомлень за допомогою електронної пошти та інших засобів персонального обміну інформацією (включаючи служби негайної доставки повідомлень, такі як SMS, IRC і т.п.), інакше як по явно і недвозначно вираженій ініціативі одержувачів.
Відкрита публікація адреси електронної пошти або іншої системи персонального обміну інформацією не може служити підставою для включення адреси в який-небудь список для масового розсилання повідомлень. Включення адреси, отриманого будь-яким шляхом (через веб-форму, через передплатного робота і т.п.), у список адрес, по якому проводиться яке-небудь розсилання, допускається тільки за умови наявності належної технічної процедури підтвердження підписки, що гарантує, що адреса не потрапить у список інакше, як з волі власника адреси. Процедура підтвердження підписки повинна виключати можливість включення адреси в список адресатів якого-небудь розсилання (одиничного або регулярного) з ініціативи третіх осіб (тобто осіб, що не є власниками даної адреси).
Обов'язкова наявність можливості для будь-якого передплатника негайно покинути список розсилання без яких-небудь ускладнень при виникненні у нього такого бажання. При цьому наявність можливості покинути список саме по собі не може служити виправданням внесення адрес у список не з волі власників адрес.
1.2.Відправлення електронних листів та інших повідомлень, що містять вкладені файли і/або маючи значний обсяг, без попередньо отриманого дозволу адресата.
1.3.Розсилання (інакше як по прямій ініціативі одержувача)
•електронних листів і інших повідомлень (у тому числі одиничних) рекламного, комерційного або агітаційного характеру;
•листів і повідомлень, що містять грубі й образливі вираження й пропозиції.
•Розсилання повідомлень, що містять прохання переслати дане повідомлення іншим доступним користувачам (chain letters).
•Використання безособових ("рольових") адрес інакше, як по їхньому прямому призначенню, встановленому власником адрес і/або стандартами.
1.4. Розміщення в будь-якій електронній конференції повідомлень, які не відповідають тематиці даної конференції (off-topic). Тут і далі під конференцією розуміються телеконференції (групи новин) Usenet і інші конференції, форуми та списки розсилання.
1.5. Розміщення в будь-якій конференції повідомлень рекламного, комерційного або агітаційного характеру, крім випадків, коли такі повідомлення явно дозволені правилами даної конференції або їхнє розміщення було погоджено із власниками або адміністраторами даної конференції попередньо.
1.6. Розміщення в будь-якій конференції статті, що містить прикладені файли, крім випадків, коли вкладення явно дозволені правилами даної конференції або таке розміщення було погоджено із власниками або адміністраторами конференції попередньо.
1.7. Розсилання інформації одержувачам, які раніше в явному виді виразили небажання одержувати цю інформацію, інформацію даної категорії або інформацію від даного відправника.
1.8. Використання власних або наданих інформаційних ресурсів (поштових скриньок, адрес електронної пошти, сторінок WWW і т.д.) як контактні координати при здійсненні кожного з вищеописаних дій, поза залежністю від того, з якої точки Мережі були зроблені ці дії.
1.9. Здійснення діяльності по технічному забезпеченню розсилання спаму (spam support service), як то: - цілеспрямоване сканування вмісту інформаційних ресурсів з метою збору адрес електронної пошти та інших служб доставки повідомлень; - поширення програмного забезпечення для розсилання спаму; - створення, верифікація, підтримка або поширення баз даних адрес електронної пошти або інших служб доставки повідомлень (за винятком випадку, коли власники всіх адрес, включених у таку базу даних, у явному виді виразили свою згоду на включення адрес у дану конкретну базу даних; відкрита публікація адреси такою згодою вважатися не може).
2.Заборона несанкціонованого доступу і мережних атак
Не допускається здійснення спроб несанкціонованого доступу до ресурсів Мережі, проведення мережних атак і взлому та участь у них, за винятком випадків, коли атака на мережний ресурс проводиться з явного дозволу власника або адміністратора цього ресурсу. У тому числі заборонені:
2.1. Дії, спрямовані на порушення нормального функціонування елементів Мережі (комп'ютерів, іншого обладнання або програмного забезпечення), не приналежному користувачеві.
2.2. Дії, спрямовані на одержання несанкціонованого доступу до ресурсу Мережі (комп'ютеру, іншому обладнанню або інформаційному ресурсу), наступне використання такого доступу, а також знищення або модифікація програмного забезпечення або даних, не приналежному користувачеві, без узгодження із власниками цього програмного забезпечення або даних або адміністраторами даного інформаційного ресурсу. Під несанкціонованим доступом розуміється будь-який доступ способом, відмінним від ресурсу, що передбачався власником.
2.3. Передача комп'ютерам або обладнанню Мережі безглуздої або марної інформації, що створює паразитне навантаження на ці комп'ютери або обладнання, а також проміжні ділянки мережі, в обсягах, що перевищують мінімально необхідні для перевірки зв’язності мереж і доступності окремих її елементів.
2.4. Цілеспрямовані дії по скануванню вузлів мереж з метою виявлення внутрішньої структури мереж, списків відкритих портів і т.п., інакше як у межах, мінімально необхідних для проведення штатних технічних заходів, що не ставлять своєю метою порушення пунктів 2.1 і 2.2 справжнього документа.
3.Дотримання правил, встановлених власниками ресурсів
Власник будь-якого інформаційного або технічного ресурсу Мережі може встановити для цього ресурсу власні правила його використання. Правила використання ресурсів або посилання на них публікуються власниками або адміністраторами цих ресурсів у точці підключення до таких ресурсів і є обов'язковими до виконання всіма користувачами цих ресурсів. Правила повинні бути легко доступними, написаними з урахуванням різного рівня підготовки користувачів.
Правила використання ресурсу, установлені власником, не повинні порушувати права власників інших ресурсів або приводити до зловживань відносно інших ресурсів.
Користувач зобов'язаний дотримувати правил використання ресурсу або негайно відмовитися від його використання.
У випадку, якщо правила, установлені власником ресурсу, суперечать тим або іншим пунктам справжнього документа, відносно даного ресурсу застосовуються правила, установлені власником, якщо це не веде до порушень відносно інших ресурсів. У випадку, якщо власником групи ресурсів явно встановлені правила тільки для частини ресурсів, для інших застосовуються правила, сформульовані в даному документі.
4.Неприпустимість фальсифікації
Значна частина ресурсів Мережі не вимагає ідентифікації користувача й допускає анонімне використання. Однак у ряді випадків від користувача потрібно надати інформацію, що ідентифікує його й використовувані їм засобу доступу до Мережі. При цьому користувач не повинен:
4.1.Використовувати ідентифікаційні дані (імена, адреси, телефони і т.п.) третіх осіб, крім випадків, коли ці особи вповноважили користувача на таке використання.
4.2.Фальсифікувати свою IP-Адресу, а також адреси, використовувані в інших мережних протоколах, при передачі даних у Мережу.
4.3.Використовувати неіснуючі зворотні адреси при відправленні електронних листів і інших повідомлень.
4.4.Недбало ставитися до конфіденційності власних ідентифікаційних реквізитів (зокрема, паролів і інших кодів авторизованого доступу), що може привести до використання тих або інших ресурсів третіми особами від імені даного користувача (із прихованням, таким чином, справжнього джерела дій).
5.Настроювання власних ресурсів
При роботі в мережі Інтернет користувач стає її повноправним учасником, що створює потенційну можливість для використання мережних ресурсів, що належать користувачеві, третіми особами. У зв'язку із цим користувач повинен вжити належних заходів по такій настройці своїх ресурсів, що перешкоджала б несумлінному використанню цих ресурсів третіми особами, а при виявленні випадків такого використання вживати оперативних заходів по їхньому припиненню.
Прикладами потенційно проблемного настроювання мережних ресурсів є:
- відкриті ретранслятори електронної пошти (open SMTP-relays);
- загальнодоступні для неавторизованої публікації сервери новин (конференцій, груп);
- засоби, що дозволяють третім особам неавторизовано сховати джерело з'єднання (відкриті проксі-сервери і т.п.);
- загальнодоступні широкомовні адреси локальних мереж, що дозволяють проводити з їхньою допомогою атаки типу smurf;
- електронні списки розсилання з недостатньою надійністю механізму підтвердження підписки або без можливості її скасування;
- www-сайти та інші подібні ресурси, що здійснюють відправлення кореспонденції третім особам по анонімному або недостатньо аутинтифікованому запиті.
ДЛЯ ДОПИТЛИВИХ
http://www.ki.ifmion.npu.edu.ua/forum/ – форум кафедри інформатики НПУ Драгоманова;
http://www.udpu.org.ua/phorum – форум Уманського державного педагогічного університету;
http://www.forum.tstu.edu.ua – форум Тернопільського державного технічного університету.
3.Підсумок уроку.
4.Дом. робота.
Слід довести вчителю, що ви користуєтеся можливостями форумів (телеконференцій, ISQ...). (Принести адресу форуму (який для вас цікавий), в якому ви спілкуєтеся)
--СВИНАРЕНКО АЛЕКСАНДР 11:10, 8 октября 2008 (EEST)