Відмінності між версіями «Стаття проекту "Урок майбутнього!" Бондарь Аліна»
2435416 (обговорення • внесок) |
2435416 (обговорення • внесок) |
||
(не показано 9 проміжних версій цього учасника) | |||
Рядок 1: | Рядок 1: | ||
+ | [[Файл:Dodecahedron.gif|праворуч|300пкс]] | ||
=Навчальний предмет= | =Навчальний предмет= | ||
Геометрія | Геометрія | ||
− | ==Вік учнів, клас== | + | ===Вік учнів, клас=== |
16-18 років. 11 клас. | 16-18 років. 11 клас. | ||
− | Тема | + | ==Тема== |
− | Тип уроку | + | Призма. (Від закоханості до одруження). |
+ | ===Тип уроку=== | ||
+ | Урок формування та вдосконалення вмінь і навичок. | ||
Номінація. Методична ефективність використання ІТ-контенту як засобу організації та забезпечення самостійної навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроці. | Номінація. Методична ефективність використання ІТ-контенту як засобу організації та забезпечення самостійної навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроці. | ||
− | Мета | + | ===Мета=== |
− | + | '''Навчальна''' | |
Учень: | Учень: | ||
− | + | *Формулює означення призми, | |
− | + | *називає та означує елементи призми, | |
− | + | *вирізняє прямі, правильні та похилі призми, | |
− | + | *розв’язує найпростіші задачі на обчислення площі бічної та повної поверхонь прямої призми | |
− | + | *відповідно до правил паралельного проектування зображає призми. | |
− | + | '''Розвивальна''' | |
Учень: | Учень: | ||
− | + | *Розвиває свою просторову уяву. | |
− | + | *Розширює та збагачує свій кругозір. | |
− | + | *Узагальнює інформацію про оточуючий світ | |
− | + | '''Виховна''' | |
Учень: | Учень: | ||
− | + | *розвиває комунікативні навички | |
− | + | *удосконалює навички самоосвіти | |
− | + | *проявляє творчість при виконанні поставлених завдань | |
− | + | *поєднує навчальний матеріал із приємними емоціями | |
− | + | *задовольняє естетичні потреби | |
Технічне обладнання та технічне забезпечення. | Технічне обладнання та технічне забезпечення. | ||
Мультимедійна дошка, програмне забезпечення «SMART Notebook 11», ППЗ DG | Мультимедійна дошка, програмне забезпечення «SMART Notebook 11», ППЗ DG | ||
− | Хід уроку. | + | ==Хід уроку.== |
− | + | ||
− | + | ===І Організаційний момент (2 хв)=== | |
− | І Організаційний момент (2 хв) | + | |
Сильніше за любов злоба горить, | Сильніше за любов злоба горить, | ||
Сильніше за красу вбиває бридь, | Сильніше за красу вбиває бридь, | ||
Рядок 42: | Рядок 43: | ||
Лише краса людей навчає жить. | Лише краса людей навчає жить. | ||
Д. Павличко | Д. Павличко | ||
− | |||
+ | [[Файл:QIP Shot - Screen 004.png|центр|600пкс]] | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | + | ===Етап «Перше знайомство і спалах кохання» ІІ. Актуалізація наявного навчального досвіду=== | |
− | + | (5 хв) | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | Етап «Перше знайомство і спалах кохання» | + | |
− | ІІ. Актуалізація наявного навчального досвіду (5 хв) | + | |
Давайте розпочнемо із портрету коханої Призми, адже народна мудрість говорить, що зустрічають людину «по одежині» або зовнішньому вигляду. Як зображають призму? | Давайте розпочнемо із портрету коханої Призми, адже народна мудрість говорить, що зустрічають людину «по одежині» або зовнішньому вигляду. Як зображають призму? | ||
+ | [[Файл:QIP Shot - Screen 005.png|центр|600пкс]] | ||
− | + | ===Етап «Знайомство із родиною Призми»=== | |
− | + | ( 5 хв) | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | Етап «Знайомство із родиною Призми» ( 5 хв) | + | |
Родиною призми є її властивості, складові елементи: висота, бічні ребра, діагоналі, вершини, грані та їх кількість. | Родиною призми є її властивості, складові елементи: висота, бічні ребра, діагоналі, вершини, грані та їх кількість. | ||
− | + | [[Файл:QIP Shot - Screen 006.png|центр|600пкс]] | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | Етап «Від перших побачень до рішучих кроків» | + | ===Етап «Від перших побачень до рішучих кроків»=== |
Ми не будемо вдаватись до ворожіння на ромашці «любить-не любить», не будемо звертатися до екстрасенсів та чаклунів за допомогою у здійсненні бажань, а будемо прагнути самі торувати шлях до серця прекрасної та чарівної Призми. Але постараємося розвіяти сумніви стосовно упередженості прекрасної леді. | Ми не будемо вдаватись до ворожіння на ромашці «любить-не любить», не будемо звертатися до екстрасенсів та чаклунів за допомогою у здійсненні бажань, а будемо прагнути самі торувати шлях до серця прекрасної та чарівної Призми. Але постараємося розвіяти сумніви стосовно упередженості прекрасної леді. | ||
− | |||
Мотивація навчальної діяльності (10 хв) | Мотивація навчальної діяльності (10 хв) | ||
+ | [[Файл:QIP Shot - Screen 007.png|центр|600пк]] | ||
− | + | ===Етап «Заручини – від теорії до практики»=== | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | Етап «Заручини – від теорії до практики» | + | |
Починаємо підготовку до одруження, адже попередні події показали, що чарівна Призма не така вже й непідступна і подала надію нам на майбутнє. Тож доведемо їй, що вона не пожалкує за своїм вибором. | Починаємо підготовку до одруження, адже попередні події показали, що чарівна Призма не така вже й непідступна і подала надію нам на майбутнє. Тож доведемо їй, що вона не пожалкує за своїм вибором. | ||
− | |||
Формування та вдосконалення навчального досвіду (13 хв) | Формування та вдосконалення навчального досвіду (13 хв) | ||
+ | [[Файл:QIP Shot - Screen 008.png|центр|600пк]] | ||
− | + | ===Етап «Одруження із Призмою» Ідеальний тандем=== | |
− | + | (5 хв.) | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | Етап «Одруження із Призмою» | + | |
− | Ідеальний тандем (5 хв.) | + | |
Вважаю, що ми пройшли гідно всі етапи від знайомства до одруження, отже варті нагороди – одруження, яке , як відомо, є відповідальним кроком, що завжди супроводжується яскравими подіями, освідченнями і гарними побажаннями. На цьому етапі ми подивимося на заготівки груп. | Вважаю, що ми пройшли гідно всі етапи від знайомства до одруження, отже варті нагороди – одруження, яке , як відомо, є відповідальним кроком, що завжди супроводжується яскравими подіями, освідченнями і гарними побажаннями. На цьому етапі ми подивимося на заготівки груп. | ||
+ | [[Файл:QIP Shot - Screen 009.png|центр|600пк]] | ||
+ | ===Підсумок уроку=== | ||
+ | Інструктаж щодо виконання домашнього завдання (3 хв.) | ||
+ | *Вітаю переможців довготривалого марафону очікування одруження. Віднині ви одружені з Призмою на все життя. Бажаю, щоб ваша любов до неї була многогранна та інтегрувала у собі найкращі людські почуття, щоб з кожним днем зростала у геометричній прогресії і не підлягала запереченню та диференціюванню. Отож завершити урок хочу словами співця кохання, класика В. Шекспіра | ||
+ | Люблю. Мене кохають. В цьому суть. | ||
+ | Не зраджу і мене не продадуть. | ||
+ | '''Рефлексія''': | ||
+ | *Заповнення «Простору особистого розвитку» | ||
+ | *Висловлення щодо очікувань та їх підтверджень | ||
+ | *Оцінка власної діяльності | ||
+ | '''Д/з «Площа поверхні похилої призми»''' | ||
− | + | =Методичні та дидактичні матеріали= | |
− | + | #[https://alinbondar.blogspot.com/2018/06/7.html / Блог] | |
− | + | #[https://docs.google.com/spreadsheets/d/1rUdiXP1lzFQlcuZsHUf0k3uS6DNgInL_yPkgzKV-McU/edit#gid=0/ Журнал] | |
− | + | #[http://wikiwall.ru/wall/f58085393ad3798b804f08a891f79402/79ba04145643a37998954ff474fe845a/ Cтінгазена] | |
− | + | #[http://master-test.net/ru/teacher/quiz/editor/id/115949#quiz_item_8// Тест] | |
− | + | #[https://learningapps.org/1914107/ Гра] | |
+ | #[https://www.canva.com/design/DAC5T9p85u4/6Ku12xRgZkAXO3RisDNYgw/edit?category=tACZCh01txM/ Запрошення на гурток] | ||
+ | #[https://www.mindomo.com/ru/mindmap/cbbe481ffd23485cb5d11f89bae3d582/ Ментальна карта] | ||
+ | #[https://www.youtube.com/watch?v=khl8j_F8Ytg / Відеоурок]] | ||
+ | =Інформаційні ресурси= | ||
+ | ===Друковані джерела=== | ||
+ | '''Джерела методичної інформації:''' | ||
+ | *Науково-методичні, методичні посібники | ||
+ | *Голодюк Л. С. Проектування ІКТ-супроводу уроку як компонента інформаційно-освітнього середовища : метод. посіб./Л. С. Голодюк. – Кіровоград: Видавництво КОІППО ім.. Василя Сухомлинського, 2012. – 116 с. | ||
+ | *Голодюк Л. С. Проектування сучасного уроку та його ІТ-контенту: метод. посіб./Л. С. Голодюк. – Кіровоград: Видавництво КОІППО ім.. Василя Сухомлинського, 2012. –88с. | ||
+ | *Бевз Г. П. Методи навчання математики: навч-метод. посіб./Г. П, Бевз. – К. : Генеза, 2010. – 117 с. | ||
+ | *Жалдак М. І., Вітюк О. В. Комп’ютер на уроках геометрії: Посібник для учителів. – К.: НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2000. – 168 с. | ||
+ | *Евристики в геометрії: факультативний курс: Книга для вчителя./І. В. Гончарові,. О. І. Скафа – Х.: Вид. група «Основа», 2004. – 112с. – (Серія «Бібліотека журналу «Математика в школах України»; Вип.. 5(17). | ||
+ | * Робота з мультимедійною дошкою / упор. В. Лапінський. – К: Шк. світ, 2008. – 112 с. – ( бібліотека «Шкільного світу») | ||
+ | '''Статті:''' | ||
+ | * Бєлаш О. Л. Побудова перерізів многогранників. 10 клас//Математика. -2001. - №29(137) | ||
+ | * Хом’як О. В. Формування графічної культури учнів на уроках математики засобами сучасних інформаційних технологій [«Математика в школах України» №16-18 (316-318) червень 2011 р. видавнича група Основа] | ||
+ | '''Джерела навчальної інформації:''' | ||
+ | '''Основний підручник :''' | ||
+ | *Геометрія : 11 кл. :академічний рівень, профільний рівень підруч. для загальноосвіт. навч. закл./ А. П Єршов., В. В. Голобородько, О. Ф.Крижановський, С. В. Єршов – Х. : Вид-во «Ранок» ,2011. – 304 с.: іл.. | ||
+ | '''Додаткові підручники, навчальні та електронні посібники ''' | ||
+ | *ППЗ «Геометрія 11» (ДП «Інститут педагогічних інформаційних технологій» 2010 р.) | ||
+ | * Геометрія: Підруч. для 10-11 кл. загальноосвіт. навч. закл./ Г. П. Бевз, Н. Г. Владімірова. – К.: Вежа, 2004. - 224 с. :іл.. | ||
+ | *Геометрія. 11 клас.Академічний рівень: Комплексний зошит для контролю знань/ О. М. Роганін. – Х. видавництво «Ранок», 2010. – 64 с. | ||
+ | * Сухарева Л. С. Завдання для усної роботи, математичні диктанти та тести. Геометрія. 10-11 кл. - Х.. : Вид. група «Основа», 2008. – 126с. :іл.. | ||
+ | * Раухман А. С. Сень Я. Г. Усні вправи з геометрії для 7-11 класів. – К.: Рад. Школа, 1989. | ||
+ | * Алгебра і початки аналізу. Геометрія. 11 клас. Академічний рівень: Тестовий контроль знань / А. Р. Гальперіна. К.: Літера ЛТД, 2012. – 128 с. | ||
+ | * Додаткові навчальні матеріали (друковані, електронні) | ||
+ | ===Відеоматеріали=== | ||
+ | #[https://www.youtube.com/watch?v=Nsq_TLdiKqY/Закручена шестигранна призма.] | ||
+ | #[https://www.youtube.com/watch?v=K4W5aTOLctE/ Орігамі] | ||
+ | ===Електронні ресурси=== | ||
+ | #[https://profmeter.com.ua/communication/learning/course/course25/chapter0956/?LESSON_PATH=939.955.956/Калькулятор площі поверхні призми] | ||
+ | #[http://ridna.ua/2010/09/7-staryh-chudes-svitu/7 чудес світу(Маяк в Александрії)] | ||
+ | #[http://nuczu.edu.ua/material/mth/10223.html/ Призма] | ||
+ | ---- | ||
+ | ==Автор статті== | ||
+ | Студентка фізико-математичного факультету 6 курсу, спеціальність "МІ17М" | ||
+ | [[Користувач:2435416|Бондарь Аліна]] | ||
− | + | [[Категорія: Шаблони]] | |
− | + | [http://kspu.kr.ua/ Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка] | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + |
Поточна версія на 21:49, 7 червня 2018
Зміст
- 1 Навчальний предмет
- 1.1 Вік учнів, клас
- 1.2 Тема
- 1.3 Хід уроку.
- 1.3.1 І Організаційний момент (2 хв)
- 1.3.2 Етап «Перше знайомство і спалах кохання» ІІ. Актуалізація наявного навчального досвіду
- 1.3.3 Етап «Знайомство із родиною Призми»
- 1.3.4 Етап «Від перших побачень до рішучих кроків»
- 1.3.5 Етап «Заручини – від теорії до практики»
- 1.3.6 Етап «Одруження із Призмою» Ідеальний тандем
- 1.3.7 Підсумок уроку
- 2 Методичні та дидактичні матеріали
- 3 Інформаційні ресурси
Навчальний предмет
Геометрія
Вік учнів, клас
16-18 років. 11 клас.
Тема
Призма. (Від закоханості до одруження).
Тип уроку
Урок формування та вдосконалення вмінь і навичок.
Номінація. Методична ефективність використання ІТ-контенту як засобу організації та забезпечення самостійної навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроці.
Мета
Навчальна Учень:
- Формулює означення призми,
- називає та означує елементи призми,
- вирізняє прямі, правильні та похилі призми,
- розв’язує найпростіші задачі на обчислення площі бічної та повної поверхонь прямої призми
- відповідно до правил паралельного проектування зображає призми.
Розвивальна Учень:
- Розвиває свою просторову уяву.
- Розширює та збагачує свій кругозір.
- Узагальнює інформацію про оточуючий світ
Виховна Учень:
- розвиває комунікативні навички
- удосконалює навички самоосвіти
- проявляє творчість при виконанні поставлених завдань
- поєднує навчальний матеріал із приємними емоціями
- задовольняє естетичні потреби
Технічне обладнання та технічне забезпечення. Мультимедійна дошка, програмне забезпечення «SMART Notebook 11», ППЗ DG
Хід уроку.
І Організаційний момент (2 хв)
Сильніше за любов злоба горить, Сильніше за красу вбиває бридь, Але життя росте лише з любові, Лише краса людей навчає жить. Д. Павличко
Етап «Перше знайомство і спалах кохання» ІІ. Актуалізація наявного навчального досвіду
(5 хв) Давайте розпочнемо із портрету коханої Призми, адже народна мудрість говорить, що зустрічають людину «по одежині» або зовнішньому вигляду. Як зображають призму?
Етап «Знайомство із родиною Призми»
( 5 хв) Родиною призми є її властивості, складові елементи: висота, бічні ребра, діагоналі, вершини, грані та їх кількість.
Етап «Від перших побачень до рішучих кроків»
Ми не будемо вдаватись до ворожіння на ромашці «любить-не любить», не будемо звертатися до екстрасенсів та чаклунів за допомогою у здійсненні бажань, а будемо прагнути самі торувати шлях до серця прекрасної та чарівної Призми. Але постараємося розвіяти сумніви стосовно упередженості прекрасної леді. Мотивація навчальної діяльності (10 хв)
Етап «Заручини – від теорії до практики»
Починаємо підготовку до одруження, адже попередні події показали, що чарівна Призма не така вже й непідступна і подала надію нам на майбутнє. Тож доведемо їй, що вона не пожалкує за своїм вибором. Формування та вдосконалення навчального досвіду (13 хв)
Етап «Одруження із Призмою» Ідеальний тандем
(5 хв.) Вважаю, що ми пройшли гідно всі етапи від знайомства до одруження, отже варті нагороди – одруження, яке , як відомо, є відповідальним кроком, що завжди супроводжується яскравими подіями, освідченнями і гарними побажаннями. На цьому етапі ми подивимося на заготівки груп.
Підсумок уроку
Інструктаж щодо виконання домашнього завдання (3 хв.)
- Вітаю переможців довготривалого марафону очікування одруження. Віднині ви одружені з Призмою на все життя. Бажаю, щоб ваша любов до неї була многогранна та інтегрувала у собі найкращі людські почуття, щоб з кожним днем зростала у геометричній прогресії і не підлягала запереченню та диференціюванню. Отож завершити урок хочу словами співця кохання, класика В. Шекспіра
Люблю. Мене кохають. В цьому суть. Не зраджу і мене не продадуть. Рефлексія:
- Заповнення «Простору особистого розвитку»
- Висловлення щодо очікувань та їх підтверджень
- Оцінка власної діяльності
Д/з «Площа поверхні похилої призми»
Методичні та дидактичні матеріали
Інформаційні ресурси
Друковані джерела
Джерела методичної інформації:
- Науково-методичні, методичні посібники
- Голодюк Л. С. Проектування ІКТ-супроводу уроку як компонента інформаційно-освітнього середовища : метод. посіб./Л. С. Голодюк. – Кіровоград: Видавництво КОІППО ім.. Василя Сухомлинського, 2012. – 116 с.
- Голодюк Л. С. Проектування сучасного уроку та його ІТ-контенту: метод. посіб./Л. С. Голодюк. – Кіровоград: Видавництво КОІППО ім.. Василя Сухомлинського, 2012. –88с.
- Бевз Г. П. Методи навчання математики: навч-метод. посіб./Г. П, Бевз. – К. : Генеза, 2010. – 117 с.
- Жалдак М. І., Вітюк О. В. Комп’ютер на уроках геометрії: Посібник для учителів. – К.: НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2000. – 168 с.
- Евристики в геометрії: факультативний курс: Книга для вчителя./І. В. Гончарові,. О. І. Скафа – Х.: Вид. група «Основа», 2004. – 112с. – (Серія «Бібліотека журналу «Математика в школах України»; Вип.. 5(17).
- Робота з мультимедійною дошкою / упор. В. Лапінський. – К: Шк. світ, 2008. – 112 с. – ( бібліотека «Шкільного світу»)
Статті:
- Бєлаш О. Л. Побудова перерізів многогранників. 10 клас//Математика. -2001. - №29(137)
- Хом’як О. В. Формування графічної культури учнів на уроках математики засобами сучасних інформаційних технологій [«Математика в школах України» №16-18 (316-318) червень 2011 р. видавнича група Основа]
Джерела навчальної інформації: Основний підручник :
- Геометрія : 11 кл. :академічний рівень, профільний рівень підруч. для загальноосвіт. навч. закл./ А. П Єршов., В. В. Голобородько, О. Ф.Крижановський, С. В. Єршов – Х. : Вид-во «Ранок» ,2011. – 304 с.: іл..
Додаткові підручники, навчальні та електронні посібники
- ППЗ «Геометрія 11» (ДП «Інститут педагогічних інформаційних технологій» 2010 р.)
- Геометрія: Підруч. для 10-11 кл. загальноосвіт. навч. закл./ Г. П. Бевз, Н. Г. Владімірова. – К.: Вежа, 2004. - 224 с. :іл..
- Геометрія. 11 клас.Академічний рівень: Комплексний зошит для контролю знань/ О. М. Роганін. – Х. видавництво «Ранок», 2010. – 64 с.
- Сухарева Л. С. Завдання для усної роботи, математичні диктанти та тести. Геометрія. 10-11 кл. - Х.. : Вид. група «Основа», 2008. – 126с. :іл..
- Раухман А. С. Сень Я. Г. Усні вправи з геометрії для 7-11 класів. – К.: Рад. Школа, 1989.
- Алгебра і початки аналізу. Геометрія. 11 клас. Академічний рівень: Тестовий контроль знань / А. Р. Гальперіна. К.: Літера ЛТД, 2012. – 128 с.
- Додаткові навчальні матеріали (друковані, електронні)
Відеоматеріали
Електронні ресурси
Автор статті
Студентка фізико-математичного факультету 6 курсу, спеціальність "МІ17М" Бондарь Аліна
Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка